Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с PIC - произволно му се променят данните - РЕШЕНО
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:25    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:
...някои искат ресет чип ( ресет и при вкл. , и при изкл . ) иначе - голЕма беля се получава ....

Май навлезе много в сферата на "черната магия".
Последното (подчертано) твърдение е особенно интересно Very Happy
Използването на подобни чипове се налага само в случаи когато в системата освен самия контролер има и други за които трябва да бъде изпълнена подобна процедура на начално установяване и те не са подчинени на "мастер-а".
Изключително редки са случаите при които времето за ресет е терминирано като задължителен времеви интервал. Като правило се дава време не "по-малко от ..." и то е свързано с необходимото време за определен брой машинни цикли и нарастването на захранващото напрежение до определено ниво.
Обсъждания случай - определено не е такъв (особенно пък и след последния пост на питащия).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004
Мнения: 413
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Закачи един осцилоскоп и си виж захранването и осцилатора дали са ОК.
От тези бутони какво се настройва?Да няма утечка в тях и да се шашка процесора.
Па като не ще смени го с нов. Laughing
_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:54    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:

Май навлезе много в сферата на "черната магия"......
.....
Изключително редки са случаите при които времето за ресет е терминирано като задължителен времеви интервал. .....


Тук моля за извинение , явно не съм се изразил ясно .
Имах предвид това , че някои процесори са капризни и изискват ресет и след отпадене на напрежението . В момента на спад под 3-4 V понякога правят "своеволни" операции с портовете си Wink и трябва да получават RST .

ПП не търся конфликт с когото и да било Wink , просто споделям опит , ако не бъде оценен - здраве да е !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

nobodyshadow написа:
Закачи един осцилоскоп и си виж захранването и осцилатора дали са ОК.

Осцилатора осцилира нормално, на изв. 9 има синусоида с размах 2 волта. Захранването има пулсации с размах 1.5 миливолта (от процесора са, захр. източник е батерия), напрежението е 4.93 V.

nobodyshadow написа:
От тези бутони какво се настройва?Да няма утечка в тях и да се шашка процесора.

Проверявах ги, включват и изключват нормално. С тях се прави калибровка - подава се точно известна мощност и с бутоните се "казва" на пика колко е тя.

nobodyshadow написа:
Па като не ще смени го с нов. Laughing

Точно това съм решил, но когато поръчвам известо количество елементи, само за един PIC няма да се занимавам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 1:37    Заглавие: Отговорете с цитат

eler,
Дизайна е малко кофти. предполагам го захранваш с някакво адаптерче а не с батерия в такъв случай всичко което вържеш към крак на пика е като "гръмотевица" и не се чуди че се скапва записа, и на другите ще се скапе но по рядко. сложи DC-DC и го изолирай по захранване и раздели масата. Това е ако желаеш да правиш качествена апаратура иначе с друг пик че намалее вероятноста да се прецака записа но това не е решение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2010 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

защо не провериш и платката - проходни отвори, да не би те да правят мизерия
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 301

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2010 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви проходни отвори.........
Както бях казал няколко поста по-горе причината е само в това как функционира софтуера. Да се търсят проблеми в платка с 5 жици на кръст на трета страница от коментарите ми се вижда вече като спам.

Причината на 90% е ресета. Ако вместо 22пико сложи 22 микрофарада всичко сигурно ще е ОК. Но не е ясно какво се подава и на тези два пина от ляво. Там няма защитни ценери и нищо чудно като мушка там нещо някакви кабели през защитните диоди на пиновете (те са си вътре в ПИКа) той да успява да се захрани и да стартира и тъй като няма ресет нищо чудно да възприема бутона СЕТ като натиснат и оттам да обърква коефициентите.

Та eler ако сложиш 22 микрофарда в ресета и защитни ценери на двата входа почти 100% съм сигурен че всичко ще работи ОК
_________________
www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Пон Мар 01, 2010 13:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Кондензатора на ресета го смених с 22 нанофарада, няма ефект. Може да пробвам и с 22 микро. На двата входа идва постоянно напрежение, снето чрез токов трансформатор от коаксиалния кабел, изправено с шотки-диоди, филтрирано с П-образна LC-група и накрая има напрежителен делител с два резистора. Два входа са за правата и обратната вълна, понеже освен мощността мери и коефициента на стоящи вълни в кабела. Но за сега съм го оставил настрана.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Вто Мар 09, 2010 11:33    Заглавие: РЕШЕНО Отговорете с цитат

Проблема е решен - смених PIC-а и вече няма никакви проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals