 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:27 Заглавие: |
|
|
| Схемата,аз си я чертах.Не са отбелязани Н.З. и Н.О. контакти,но на схемата се виждат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:34 Заглавие: |
|
|
Вижда който може и знае. Лошо няма, ама чертай малко по-човешки, че на човек му се връзва погледа, пък и много трябва да се мисли  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:54 Заглавие: |
|
|
| rumnik, искаш на изхода да излиза всеки втори импулс, без значение с каква продължителност е, така ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumnik Нов потребител

Регистриран на: 07 Окт 2008 Мнения: 7 Местожителство: Силистра
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 18:24 Заглавие: |
|
|
Това е смесителна кула за производство на асфалт.Идеята ми е следната.Камионите които влизат под нея да товарят асфалт са гондоли,т.е.между кабината им и коша за асфалт има разтояние от около метър.Този кош се напръсква предварително със сапунена вода за да не залепва после асфалта.Зелената черта на снимката ще бъде тръба с дюзи за пръскане на сапунената вода.Целта ми е този процес да бъде автоматичен.Сините квадратчета са инфрачервени бариери.И когато камионът се насочи към кулата,бариерите първо засичат кабината му и помпата за водата не се задейства.но когато засекът второто препятсвие,т.е.коша на камиона помпата да се задейства тогава доката кошът мине напред и малко преди тръбата за пръскалките да се спре помпата,иначе ще мокри и на вън.Но сами се сещате че всеки шофьор се движи със ралична скорост и за това тук не можем да си послужим с релета за време,а само да може да се разпознава кога препядствието е кабината, и кога коша на камиона.Надявам се да стеми разбрали идеята.
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2883/21203868957871536491267632780n4dpY2wRo9OcuhuFS7rC.JPG |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 20:13 Заглавие: |
|
|
| Ето ти схема според твоята времедиаграма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Мар 03, 2010 21:13 Заглавие: |
|
|
А не може ли шофьрът да спре малко преди мястото за натоварване, да протегне ръка през прозореца на кабината и да натисне бутон "пуск", след което да даде мало напред докато стигне позицията за товарене и там да натисне бутон "стоп"?
И скоростите ще се изравнят, защото всеки ще тръгва от нула. Иначе някой "Шумахер", дето шефа му е начукал канчето, че закъснява за обекта, ще се нареди за нула време, а другия дето говори по телефона със жена си, има да се влачи и да вкара в разход сапунадата. И за всеки случай едно реле за време за разсейковците, които ще забравят да натиснат "стоп"-а.
Твоят вариант с бариерата, мисля, че не решава въпроса със скоростта - бъразкът ще остане сух, охлювът ще подгизне, само дето няма да се оплеска терена.
P.S. В рамките на майтапа - кандидидатствайте пред съответното министерство за участие в програмата "от безработица към заетост", да ви плащат заплатата на двамца, дето да пръскат с водоструйки. Или поне на един дето да натиска "пуск" и "стоп", при положение, че пръскачката е фиксирана. Пък като няма работа там, може да свърши и нещо друго. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumnik Нов потребител

Регистриран на: 07 Окт 2008 Мнения: 7 Местожителство: Силистра
|
Пуснато на: Чет Мар 04, 2010 18:33 Заглавие: |
|
|
Сякаш ще е най добре с реле за време.Ако минеш както трябва ще си напръскаш коша.Един път ще се настрои само.И сами ще се научат с каква скорост да минават.
Благодаря на всички за съветите и решенията със схеми ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|