 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 19:34 Заглавие: |
|
|
Не отговори на въпроса ми.
И се научи как се слагат снимки - има тема. Или изрежи интересната област, или като превю (thumbinal) ширина до 512-600. След разширението на файла в линка ти не трябва да има нищо. Онова t=xxxxxx за какво е? _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joro_Paveto Нов потребител

Регистриран на: 14 Мар 2010 Мнения: 10 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 21:30 Заглавие: |
|
|
Не ми хареса тона ти и не съм обръщал внимание на мението ти.
Но сега ще се опитам да отговоря:
Въпроса за модула - EDC блока вече не се доставя. Първо е спрян от Bosch, а после под техен натиск и китайците са спрели да доставят тези блокове. По моя информация няма как да се достави нов! По каталозите на фирмите пише, че помпата се доставя само като комплект.
"Кой каза че въпросният транзистор е дефектен?"
Ако разбирам правилно впроса ти - на грешно поставената снимка от мен (за което се извинявам) ще видиш прекъснатия алуминиев проводник до транзисторът. Хипотези защо се случва това има много - от лошо охлаждане през дефектирал соленоид за спиране на горивото до липса на нафта или нафта с лошо качество и продължителни опити за палене.
Според мен конструктивния дефект лошо охлаждане отпада - тази помпа е произведена 2/1998г до сега е работила без проблем. Ако е конструктивен дефект с лошо олаждане щеше да е изгорял преди много време. Факт е, че автомобили на възраст 9-12 години масово страдат от този проблем в помпата, което явно трябва да подскаже нещо, което все още никой не е установил с точност.
Извинявам се за снимките веднага ще прочета правилата за слагането им! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 22:26 Заглавие: |
|
|
Така, както го гледам въобще не е малък - сигурно комутира 20 - 30A. Измери ли да видиш има ли сигнал за управлението му или е умрял и транзисторът, който го клати в модула? Защото тогава става безнадеждно.
Виждал съм подобни модули и за управление на запалването. Интересно ми е и там от какво изгарят. Примерно имам съмнения при повишено захранване. Било калпав регулатор или акумулатор. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AZ:) Опитен потребител

Регистриран на: 18 Сеп 2005 Мнения: 228 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 22:35 Заглавие: |
|
|
Пусни една търсачка в гугъл и ще намериш заветния транзситор как се казва и с какви успешно може да се замени....стига с чакането наготово....аз лично няколко такива помпи съм "отремонтирал" и сме си деляли по някои стотак...
RC, защо се изказваш така сигурно за това, че не се ремонтира въпросното нещо? Това са класически проблеми, този транзистор комутира електро клапан и е най-слабото място, просто гори от прегряване.Ремонта е три кабелчета и транзистора да се изведе на металния капак на помпата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 22:46 Заглавие: |
|
|
| AZ:) написа: | | ....Ремонта е три кабелчета и транзистора да се изведе на металния капак на помпата. |
Прочети внимателно какъв е първия пост и какво се иска в него!
Импровизациите които се дискутират след това са съвсем друга бира.
Мога да навляза и в доста други подробности за последващите предложени действия - но какъв е смисъла. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AZ:) Опитен потребител

Регистриран на: 18 Сеп 2005 Мнения: 228 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 23:02 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | Прочети внимателно... |
Той автора може да иска и с пръдня боя да прави, това трябва ли да го коментираме?
Както и да е, поздрави!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Мар 15, 2010 23:22 Заглавие: |
|
|
И точно заради това съм му отговорил конкретно на зададения въпрос.
Всичко останали отговори са импровизации върху темата на база "как може би, би могло да се направи, ако еди какво си". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joro_Paveto Нов потребител

Регистриран на: 14 Мар 2010 Мнения: 10 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 16, 2010 0:06 Заглавие: |
|
|
Знате ли, понеже си нямам работа и поцял ден съм в интернет от 5 дни насам съм по 8-9 часа в нета и чета за тая тъпа помпа - знам на изуст всички спрягани транзистори, знам в детайли всяка снимка с различните начини на разполагане, запояване и връзване на тоя транзистор...с гугъл преводача четох полски, чешки, АРМЕНСКИ, турски, немски, холандски, румънски форуми...мога и да продължа...нищо не искам на готово. Ако прочетете първото мнение там ясно пише, че ТЪРСЯ ЧОВЕК ДА МИ ЗАПОИ ШИБАНИЯ ТРАНЗИСТОР КЪДЕТО МУ КАЖА АЗ!!!! Защото аз не мога и не смея - защото си знам възможностите и че човек не може от всичко да разбира!
Единствения отзовал се беше Tigar, но човека беше коректен да ми каже, че така както аз иска, той не се наема да го направи!
Вие започнахте темата с монтажа отвън, отвътре и незнам си къде. Защо, как и т.н. гори тая тъпотия...
Помпата се сваля за 2 часа от колата...ако не запали с единия транзистор IRFZ44 за който се твърди, че е оригинално вграждания, ще я сваля и ще сложа IRLR2905PBF за който се твърди, че е заместителя на оригиналния.Ако и тогава не запали, пак ще я сваля и пак ще пробвам с друг транзистор или ще си купя помпа на старо. Ако запали и изгори пак, ще го мисля охлаждането и ще си посипя главата с пепел, че твърдях, че охлаждането не е причината.
След всичкото загубено време в четене не видях, някой да написа "Аз сложих този транзистор и колата запали и върви отлично...."
Всички вие дето сте направили по N броя помпи - никой, ама никой от вас не каза в прав текст - "Слага се транзистор Х, който се купува от еди къде си и колата пали и няма проблем! "
Как аз да разбера кой е транзистора, като никой не го е казал еднозначно. Никой няма да ви вземе бизнеса и парите и стотачките - аз мога да си сваля помпата и да си я сложа обратно на колата ама знаете ли колко хора не могат, нямат време или възможност. Тия като мен са малко и не ви бъркат в бизнеса! Още повече, че аз за запояването ще си платя, няма да се опитавам сам!
Или помогнете с конкретни данни и как се прави, а не само как не се прави!
Тази вечер се оказа, че имаме семеен приятел, чиято жена разботи в точно такава лаборатория за печатни платки, ел. компоненти и т.н. и утре отиваме да видим какво ще кажат те. Намерил съм още две фирми имащи техника и персонал за извършване на подобни монтажи, та все при някой ще стане. Надявам се до края на седмицата помпата да е на колата за тест.
Сори за грубия език...нервирам се за глупости.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Мар 16, 2010 2:45 Заглавие: |
|
|
| Joro_Paveto написа: | | ТЪРСЯ ЧОВЕК ДА МИ ЗАПОИ ШИБАНИЯ ТРАНЗИСТОР КЪДЕТО МУ КАЖА АЗ!!!! |
Ей Шибаняка с шибания транзистор, Няма да намериш шибания транзистор и няма кой да ти го запои на шибаното място където му кажеш ти
Ако ми намериш кристала ше ти го сменя безпплатно
Получи много точни и ясни отговори как се извършва ремонта ако не ги схващаш, ких мангиз за 2У или ремонт и напред.
Айде и тук катанеца че не ми се четат 3 страници кретенски излияния! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joro_Paveto Нов потребител

Регистриран на: 14 Мар 2010 Мнения: 10 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 16, 2010 20:35 Заглавие: |
|
|
Мерси за подкрепата на двамата колеги писали ми на ЛС. За съжаление нямам достатъчно мнения, за да им отговоря, а и едва ли ще направя 20 мениея в този форум, някога
Така, какво се случи - намерих фирма, в която хората бяха много отзивчиви и на драго сърце ще ми запоят транзистора. Казаха "Няма никакъв проблем, имаме хора, които правят такива неща" а аз точно това и очаквах като отговор. Хората с това се занимават и са наясно какво правят и трябва да направят, а най-вече всичко ще е монтирано както аз искам.
Утре или най-късно в четвъртък до обяд ще съм сложил помпата на колата и дай боже ако всичко е ОК да и чуя гласа. А ако това стане ще се постарая да пусна най-добрата тема за ремонт на тая помпа с над 50 снимнки на целия процес от свалянето, ремонта до качването на помпата и евентуално паленето с подробни обяснения. Темата ще е в съответния форум, където хората оценяват такава помощ. Ако нищо не стане...свивам опашката и тръгвам по моргите
Благодаря на всички, които изказаха конструктивни мнения и помогнаха по един или друг начин, на останалите....няма какво да им кажа.
Поздрави на всички!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|