Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

малко помощ за заместител на BC547C
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо си решил да слагаш по един резистор на всеки диод, а не си направил всичко точно по схемата? Там КПД-то е много по-голямо и разсейваната върху транзисторите топлина е много по-малка. Ако са ти трябвали повече диоди просто слагай групи по 3 последотвателно с 1 резистор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Диодите ни бяха с 4 крака и ставаше едно объркване при чертаенето и решихме да е всичко паралелно и не сме гледали схемата поради причината че в лабораториите няма нет на щайгите иначе в момента имам BC337 и мисля утре да ги монтирам да видя дали толкова ще греят като другите, то разликата май беше около 300мА между двата транзистора Confused Като е направен дадения ефект те диодите светкат за няколко секунди и загасват и транзисторите пак си истиват де Laughing но колкото повече греят толкова по кофти за схемата и за някои индиянци които обичат да барат Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Това обяснява нещата.
Избери транзистори с по-голямо усилване и по-малко напрежение на насищане. ZTX-ите от предишния ти пост ще свършат работа.
Ако може им сложи по едно малко радиаторче за охлаждане (с подходяща изолация ако е общ радиатор).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също видях,че има разлика между приложената схема и това,което казва хлапето.Но му повярвах.
Щом изделието е в училището,утре сутринта ще отида видя какво са слагали като елементи и как са свързани и ще докладвам.
Моля Ви,не съдете строго младите.Помагайте им.Щом са любознателни.
Те са бъдещето на държавата ни.Нали?
_________________
Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно си прав все още навлизаме смело в електрониката Cool Cool утре от 09ч съм в 4та лаборатория. Ако пак грее с BC337 ще се слагат от ZTX-ите и сиг за тях пак трябва да вадя фактура за счетоводството Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай ми фактурата (или касовата бележка), ще ти я осребря.
Може и по банков път.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей,маник,научи се да мълчиш и да слушаш,ако искаш да ти се помага.Кога се изучи за фактури,бре.
А оная русата от счетоводството,знаеш ли,колко добре я познавам и как дава пари,а?
Не се лигави за неща,които са стотинки.
Лягай да спиш,че и аз ще го отнеса заради теб.Нито гък до утре.
_________________
Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

ся много ми е чудно кой сиии Laughing Laughing Laughing споко бее аз съм 11клас кво хлапе Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

А да се поспрете и двамата, става ли?
Не е чат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Penoff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Чет Мар 18, 2010 23:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Влизам си аз в статистиките на сайта и гледам сто и кусур посещения на една и съща страница само за днес и то идващи от един и същ сайт - този тук. Голям дебат по толкова проста схема. Мислех, че съм я описал достатъчно добре, за да може да се изпълни от всеки с малко познания в областта. Като гледам проблемът произтича от опита за свързване на прекалено голям брой светодиоди към един маломощен транзистор. Те не са предвидени за такъв ток. Трябва да се ползват по-мощни транзистори, свързани след BC547. Свързването на мощни транзистори директно към микроконтролера не е препоръчително особено ако тези транзистори са с малък коефициент на предаване по ток. Така може да се повреди контролера ако през транзисторите тече голям ток. Може да се провери просто. Дели се токът през транзистора на коефициента на предаване и ако резултатът е над 10-15 мА тогава трябва маломощен транзистор преди мощния.

Чета за някакви фактури (ако не бъркам за някакво училище). Надявам се не сте намерили комерсиално приложение на схемата ми, защото не съм публикувал материалите на сайта си за такава употреба, а само за лична и това е изрично написано. Иначе ако мога да помогна с още нещо, за да подкарате по-бързо схемата, казвайте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals