Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

малко помощ за заместител на BC547C
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 11:46    Заглавие: Отговорете с цитат

П.П.С четири извода са,но не са RGB,a зелени,1 цвят.2 анода,2катода.
Той ще качи снимки още снимки.Последователно е по-добре и по-лесно,така е.Но трябва да прави нова платка,а нека си поблъска главата за токове и напрежения.
_________________
Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина.


Последната промяна е направена от termin_6 на Пет Мар 19, 2010 11:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 11:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е така, повтарям съвета ми да се свържат както е по схемата и всичко ще работи по-добре, ще се разсейва и по-малко топлина като цяло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе да слага по 1 дарлингтон от TIP серията и да си свирка ,иначе е по добре с последователни по 3 диода ,ама ако няма време прави печката и това е. Другия вариант също е възможен 5V захранване и нови резистори на всеки диод ,врътнята ще е по-малка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи взел съм 80 резистора по 1Ком и после ги сменям всичките и транзистори 2SD1207 NPN / 60v / 2A / 1W

А ето ги и обещаните снимки, дано вече да разберете принципната схема Cool Cool
http://store.picbg.net/pubpic/E4/F8/17724c0c0c89e4f8.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/23/F3/db3e11ef468723f3.JPG

Всичко вече е готово с 1Ком резистори и с транзисторите и вече всичко е 6 Laughing Laughing няма греене и такива екстри като преди, и пак си светят силно диодите

Очаквайте видео Very Happy Very Happy


Последната промяна е направена от ainstain_92 на Пет Мар 19, 2010 18:41; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Penoff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 18:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно варианта за друга схема е бил абсурден при нуждата от проектиране на нова подобна платка. Изглежда добре подредено. Само тинолът ми се вижда твърде много, но може да е от снимката. Браво за труда и желанието. Хубаво е да се виждат млади хора с интерес към наука и техника.

В крайна сметка това ми изглежда като рекламна табела за училището, но няма да се сърдя, защото е било с учебна цел. Успех със следващи проекти и дано продължиш да се занимаваш с такива неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си колега табелката е рекламна наистина, на 26, 27 и 28 ще има в панаира щандове в някоя палата и на всеки щанд ще е дадено училище и всеки който иска може да попита като за професии и от кой клас може да се кандидатсва. И за това решихме да го направим това.

ето ви обещаното клипче http://www.vbox7.com/play:380539df Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 19:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубава подпорка има отзад ! Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Penoff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 19:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре свети. Ако беше и с трицветни диоди щеше да е още по-ефектно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ainstain_92
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010
Мнения: 43
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Мар 19, 2010 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз намерих 5мм RGB но минуса им е общ и трябва да мисля как да преправям схемата да се оправлява по плюсове и диодите идваха 80ст и вече много се оскъпява работата. Ако имаше RGB от този модел диоди (квадратните) щеше да стане по ефектно, но .... следващия път ако се наложи може да се помисли повече. Рекламната табелка е завършена и скоро ще се почва 7-segment LED Clocks за в коридора на даскалото и ся може пак да ползваме квадратни диоди. Rolling Eyes Rolling Eyes Ще се измисли всичко и ако има някакъв проблем пак ще драсна една тема тук Wink Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals