Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ултразвук против пчели
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Vaklin написа:
Купувай си кошер и помоли комшията да ти продаде едно семейство. ......
Кошерът е изключително възпитателна играчка. Wink


Ваклине , не зная дали си виждал пчели по-отблизо , или само така говориш Wink ?

Аз съм алергичен и една пчела да ме ожили по крака или ръката , спирам да виждам Very Happy , подува ми се лицето и ми се затварят очите Wink .

При все това като младеж , в продължение на 10 - тина години бях пчелар и съм имал до 5 кошера за които се грижех съвсем сам . Въпреки , че бях дете все пак (15-тина годишен) , можех да споря и обсъждам проблеми по пчеларството от теоретическо и практическо естество с най-грамотните пчелари и ветеринари в околността .
Имал съм ухапвания , но си носех в себе си лекарства .

Пчелите хич не са така кротки както ги описваш , а и не винаги жертвата е причина за "злобата" им . Представи си какво става като се започне един "бърз" преглед на 30 семейства в съседния двор ...

Така или иначе , не може в населено място човек да има накуп толкова пчелни семейства , външната ми чешма и мивка е затрупана в пчели . Пчелите имат особен характер - като излетят на паша или за вода никога не търсят около самия кошер , съседа им е сложил поилка , но те идват у дома .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boqn_zara
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 46
Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy
Прави са колегите дори и да има някакво устройство то ще е вредно и за тебе.Помоли човека да ги махне.
_________________
Най-лошото е,че ударилите тока после нема как да му го върнеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
evgenyiy1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 171
Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами моля го вече 4-та година но безрезултатно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boqn_zara
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 46
Местожителство: Blagoevgrad

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 13:28    Заглавие: zdr Отговорете с цитат

Very Happy Трудна работа тогава.
_________________
Най-лошото е,че ударилите тока после нема как да му го върнеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:

Ваклине , не зная дали си виждал пчели по-отблизо , или само така говориш Wink ?


Като кучето на касапницата съм малко в случая. Возил съм с буса кошери на други хора, помотвал съм се покрай тях докато си говорим за пчели и т.н. Жилили са ме в живота ми няколко пъти. Плюя на мястото, с нокът на кръст и намокрена таблетка с валидол за няколко минути, силно притисната. Минава като да не е било.

С оси имам повече производствен опит, ама онова е сган. Хапе, жили, връща се няколко пъти. Там, само поливане с коресилин ги оправя.

Иначе, виждал съм пчели на водопой как идват, пил съм от същата чешма ... де да знам що, ама съм се разминал с жилене.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stambolov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Апр 2007
Мнения: 133
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 20:06    Заглавие: пчелите Отговорете с цитат

Схемата е същата като за комарите ако намериш нещо такова прави го и пробваи .Но не гарантирам че ефекта ще е положителен това може и да ги настърви още повече ,,Пчелата е много чувствителна на промяна на околната среда ,изпаднала в беда с промяна на вибрациите които прави с крилата си може да предава на други пчели например сигнала ВНИМАНИЕ ОПАСНОСТ <ПОМОЩ<ефекта ще е като при ДОМИНОТО Информацията стигнала до кошера ше доведе воиска за минути. Аз се занимавам с пчели като любител и мога да ти дам няколко съвета ,,--засеи малко маточина из двора си това помага особено около чешмата ви .-- помоли комшии те да предупреждават когато ще отварят кошери обикновено тогава пчелите са много люти.--комшията да си раздалечи кошерите за да се избегне кражба между роевете --не ползваи силни парфюми и др. --говори с кмета ако трябва направете подписка комшията да се изнесе извън селото ,по закон кмета е задължен да определи място за пчелин извън селото.ПО ЗАКОНА ЗА УСТРОИСТВО НА ТЕРИТОРИИТЕ>има го в нета.Мисля че това е достатъчно ГОРКАТА ПЧЕЛА АКО ТЕ НЯМАШЕ И СВЕТА НЕ БИ ИЗГЛЕЖДАЛ ТАКА КРАСИВ ,АКО УМРЕШ И НИЕ щЕ СИ ИДЕМ.

Продължение на темата;НАИ МНОГО ПЧЕЛАТА ЖИЛИ КОГАТО:--човек е изпотен силните и остри миризми дразнят пчелата/някои пчелари затова работят голи до кръста на пчелините си/--когато е пиян--висок адреналин /болен човек,ядосан,изморен,болен зъб,и др.--неподходящо облекло ,тъмни дрехи,вълнени мохер и др.космати облекла/пчелата във своята еволюция неини врагове са били мечки порове катерици все космати твари/така че това генно е заложено.--кръвната група АЗ съм ,0, и доста ме жилят--резки движения махане с ръце и тн. Колегата е придобил алергия като го е ужилила пчела по специфична акупунктурна точка ,понякога алергията се предава по наследство. ДРУГО НЕ СЕ СЕщАМ АКО ИМАТЕ ВЪПРОСИ ЗАДАИТЕ ГИ ИЛИ ЗВЪНЕТЕ 0888/73-22-77 с радост ще се опитам да помогна за да намерим и решим отговора как да живеем в хармония с заобикалящата ни ПРИРОДА.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 21:29    Заглавие: Re: пчелите Отговорете с цитат

Stambolov написа:
кръвната група АЗ съм ,0, и доста ме жилят

Добре че не познават и левкоцити и хемоглобин че току виж изяли хляба на клиничните лаборатории.
Stambolov написа:
Колегата е придобил алергия като го е ужилила пчела по специфична акупунктурна точка

Точно така е станало шъ знайш.Няма начин да не е било баш така. Evil or Very Mad Twisted Evil
Малко по-сериозно без писане на "врели-некипели" ще може ли? Evil or Very Mad
И само за теб ли няма бутон EDIT та все някой трябва да ти върви след задника да ти събира постовете?
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

До миналото лято имах 4 кошера ама с какво пръскаха по полето и едвам спасих едната пчела . Мряха с шепи на ден . Близо до кошерите бях забил една ултразвукова пищялка за сляпо куче и забелязах ,че пчелите станаха агресивни . Явно няма как да се прогонят с пищялка . Изтреблението с химикали е най -лесно ама с какво са виновни пчелите , че стопанина им нечува съседа си .
_________________
Иво Банов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2005
Мнения: 1673
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставете пчелите на мира. Няма нищо страшно, ако не сте алергични. Те са кротки животинки и си гледат работата ако не се навираш пред очите им.
Ако пък толкова ви е страх от пчели, намажете си ръцете или откритите части на тялото- лице, крака с оцет и те въобще няма да припарят до вас.
Аз съм потомствен пчелар. Хапали са ме много и като малък и скоро. Оцета помага и при прегледа на кошерите и при ваденето на мед. Баща ми, бог да го прости, никога не си слагаше було.
_________________
http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Нед Май 16, 2010 23:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Попитах топ пчеларите на работа що едни ги жилят, други не. Казаха, че зависи много от миризмата на човек. Има миризми които ги предизвикват, такива, които ги прогонват и такива, които просто са им безразлични. Силните дезодоранти за тях са заплаха. Ако пчела се мотае около теб, просто трябва да се преместиш плавно за да си отмине. Ако искаш да я прогониш, да се създаде въздушно течение с ръка. Тя си знаела кога е на чуждо място и кога на своя територия и си тръгвала. Ако се замахва срещу нея, ще се бори.

Изобщо, въпрос на дружелюбно отношение, както и писах по-горе. Да се съсипят 30 кошера с някакви машини е тъпо. Достатъчно е да се премине на къпане с неутрален сапун и избягване на миризми марка "Родео" и "Спорт". Тройной можело ... Wink

Ако зорлем искаш да се махне, засей тутюн. Пчелите събират прашец от него. Нищо им няма на самите тях, но медът замирисва на цигари. И вкусът е подобен. Като му съсипеш една паша и ще си купи платформа и ще си ги откара на полето при рапицата. Тази година много са сели и не измръзна...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals