Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ремонт на STK730-080
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2010 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

bojitchko написа:
Защо, бре?!

Е как защо-за да е по-евтино.Като се чете тая тема човек ша си помисли че става дума за чипове по 50-100лв./бройката,а не за STK дето оригиналното 100% читаво не струва по магазините повече от 20лв.(айде 25лв. да ги сложим) и STR за 5лв.80ст. Laughing
Мене друго ми е чудно-и двата чипа са импулсни захранвания.Ако утре въпросната конструкция гръмне,като завиши и помели половината телевизор-кво прайм и дали евтиното и това че нещо е легнало 3-4лв. няма да ни излезе през носа?
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dyp7
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2010
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2010 20:49    Заглавие: Ремонт на STK730-080 Отговорете с цитат

При цялото ми уважение към всички мисля, че идеята на stoyangeo за ремонт на чипа беше не заради стойността му а заради това, че има много ментета и като изгориш няколко пъти с паричките и не е много приятно. А за аналога му с елементи не виждам какво може да „гръмне” при положение, че е почти 1:1 с оригинала . Аз лично съм го правил на пробна платка и телевизора работи повече от 2г. с него тъй като и аз изгорях няколко пъти с ментета. Подобни теми за ремонт на STK има и в много чуждестранни форуми за електроника.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2010 21:17    Заглавие: Re: Ремонт на STK730-080 Отговорете с цитат

dyp7 написа:
беше не заради стойността му а заради това, че има много ментета

Ами аз явно съм кьорав щото във петия пост от тази тема има решение на проблема му с ментетата.Горе в ъгъла където пише червенкото "компоненти"-също.
А ментетата от този чип на пазара не са чак пък толкова много.Виж ако се търси този чип с презумпцията да е "до пет лева" или "до десет лева" или "два за лев и един бакшиш" вероятността да се набодеш с ментета е огромна.
dyp7 написа:
А за аналога му с елементи не виждам какво може да „гръмне” при положение, че е почти 1:1 с оригинала .

Ами той оригиналния с който се произвежда телевизора както виждаш също дефектира.Та какво остава за тази недомислица правена в кръжока по трудово.Или твоя е по-добър и от оригиналния Question Може би е вечен Question Twisted Evil Да кажем на инджинерите от Sanyo да те вземат на работа при тях Question Че те като видят тая ми ти плaтчица ще зарежат целите поточни линии и само такива платчици ще почнат да произвеждат.
dyp7 написа:
Аз лично съм го правил на пробна платка и телевизора работи повече от 2г. с него тъй като и аз изгорях няколко пъти с ментета.

Голямо постижение.Жалко че няма ръкопляскащ емотикон.И до тоя фундаментален извод колко ти е свястно творението се стигна след единично наблюдение в продължение на 2 години.Неам думи.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sms
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Мар 2005
Мнения: 263
Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2010 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе не мислех изобщо да пиша в тази тема ама като видях що се е нароило..............
-ментета е имало, и ще има.
-прекарани ще е имало, и ще има.
-ТНТМ е имало, и ще има.
-хитреци е имало, и ще има.
Това което се опитвате да направите е опитвано и правено от много хора преди вас, с успех или без успех.
А дали е икономически изгодно............./o Maitana а а а /

П.С. Bojilov не си го слагай, има неща от живота които трябва да се изживеят, просто няма начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals