Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Вход за mp3 към авторадиокасетофон, може ли да е вярно ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2009
Мнения: 330
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Юли 04, 2010 14:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се види кое е възможно като се види схемата и го отворя, стига да намерим такава, не ми се ще да симулирам с касета и да се чува шума от механиката, освен ако превключвателите касетофон/радио с дублиращи външни, позволяват да се лъже че има касета и да ползвам идеята ти, което не вярвам да е така, все пак апарата не е много стар, затова търся нестандартно решение за което беше и питането ми.............с пускане на сигнал от МР3 радиото да млъква, извадя ли жака да си свири, ама че блянове ще кажат професионалистите тук във форума а........................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Нед Юли 04, 2010 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Разкачаш двигателя на механиката и вместо него захранваш MP3-ката.

Ако не намериш схемата то експериментално ще се намери къде да вкараш сигнала така, че да се използват корекциите и усилването.

Отработена процедура.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vokil
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Дек 2009
Мнения: 9
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2010 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

На метро има чудесни адапторни касети за тая работа Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2009
Мнения: 330
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 6:24    Заглавие: Отговорете с цитат

такава "чудесна" касета имам и то немска, но качеството на звука не може да се каже чудесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 641
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пет Юли 16, 2010 23:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Още по лесно е да си купиш трансфертер за радио(към 15-20 кинта). Мушкаш в запалката и си слушаш МР3 от флашка или SD карта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2009
Мнения: 330
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Юли 17, 2010 6:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш предвид FM трансмитер, на пазара има бол от тях, но болшинството от тях страдат от съществен недостатък, това са евтини китайски боклуци - известно е, че в FM излъчванията за намаляване нивото на шумовете се използва преемфазис (повдигане на високите честоти) в предавателя и деемфазис (обратно подтискане на високите честоти) в приемника (това е регламентирано със стандарт), което в тези китайчета според мен го няма. Резултатът е, че приемникът си реже високите честоти, докато ниските направо раздрънчават говорителите много неприятно. Да се намери качествен трансмитер не е лесно.....опитвал съм с два и двата отидоха в кофата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Съб Юли 17, 2010 7:36    Заглавие: Отговорете с цитат

stoianivanov написа:
Имаш предвид FM трансмитер, на пазара има бол от тях......



Съвсем вярно.... и се избягва по метода които съм описал в единия от постовете си. Заблуждаваш касетофона, че свири на касета и подаваш сигнала от китаичето след предусилвателя. Избягват се шумовете и липсата на някои честоти.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2009
Мнения: 330
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2010 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих време и отворих касетофона, ремъците бяха зле смених ги и работи перфектно. Понеже съм ретро маниак намерението ми е да оставя и касетофона да си работи, имам спомени с някой касети които си пазя (ех години.. години...). Състава на аудиопотока без крайни стъпала и веригата на главата е TDA1591 стереодекодер, от крачета 10,11 излиза стереосигнала, TEA6330T корекции, усилване, баланс, бас и т.н. на крачета 2,19 постъпва сигнала където смятам да запоя кабела за външен вход (Необходими ли са разделители кондензатори, ако да какви и каква стойност ?????). На панела на касетофона има бутон който превключва режимите радио/касета, без касетата да се вади. Смятам да монтирам микрик, който да прекъсва захранването на мотора, микрика ще е монтиран така че да не се задейства от нормалните касети, ще изтърбуша една касета и ще и монтирам някаква издатинка която да задейства микрика, по този начин ще се използва входа от външен аудиоизточник в режим касета, няма да има шумове от въртенето на механиката, вярно не се елиминират шумовете от предусилвателя на главата, но едва ли ще е значимо. Самата механика е проста с реверс и 2 вала с протиоположно въртене и притискащи ролки, демек следи се въртенето на задната ролка на касетата, при спиране превключва другия вал, главата и обръща посоката на въртенето. Правилна ли е тази постановка ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2010 18:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя хубава тази постановка ,ама като спреш мотора ,няма ли да реверсира постоянно ,поради това че не се въртят и двете ролки ,нали това се следи ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stoianivanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2009
Мнения: 330
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Юли 30, 2010 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

като спра мотора нищо няма да се реверсира, механиката умира няма въртене, то там са механични лостчета със серво зъбчато колелце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals