Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

дистанционно управление - приемник и предавател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Grrr
Гост





МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 20:51    Заглавие: Хm Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Че на 40 МHz пак може да се направи такъв трансфер просто трябва да е широка лентата на канала, например от 35 до 40 МХз.БТВ и аз съм запален да си направя нещо по простичко, самоделка ама много сложно ми се вижда.

И как мислите кабелните модеми на който обратния им канал е на 25MHz ъплоадват с обща скорост 10МБ ?
И как мислите работи БНЦ мрежа на 10МБ като честотата там не е повече от 5MHz???
Преноса на данни зависи от много неща :
1.Честотна лента на предаване
2.Начин на кодиране на данните
3.Бързина на чиповете които преобразуват данните
и т.н.
Например за дистанционните на колите се ползва честота 433MHz с честотна лента не повече от 2MHz като скороста на преноса на данни е ~ не повече от 9,6kBit/s , просто и не им трябва по голяма бързина Exclamation Idea
Все пак целта оправдава средствата Exclamation Idea
Върнете се в началото
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам, че се досещаш, по-широка лента на канала = по-малко растояние или по-голяма мощност + по-голяма антена Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

абе хора к'во се тормозите бе взимаш си едно транзисторче BF 173 правиш с него предавател,за антената вързваш един ВЧ усилвател на мощност,сменяш трептящия кръг с кварц за 27.175МНz.Опаковаш целия трансмитер с алуминиева ламарина с покритие от сребърен нитрат за да отразява вълните и си е най-сигурно иначе става***** ** ******* пък и тва си е и най-сигурната стабилизация естествено след кодер-декодера пък и снощи ми дойде музата и измислих възможно най-простия декодер навярно измислян някога и е с К561ЛА3 и един трнзистор 2Т3511 и май ще върши работа специално за RC модели а в началото на темата съм дал линкче към една много проста и надеждна схема пък и като се преработи става до толкова канали до колкото да не излязат изкривявания(над 10 канала) и е кварцово стабилизиран с много просто управление,не иска настроика ако е с елементите от схемата (2SC380 се намира бая трудно,поне в Стара Загора е така) а в раздел общи приказки съм питал за аналог и имам отговор май беше ВС 846 или ВС849 ама все пак ако някой го интересува да провери даже съм си разработил и моя схема на управление ама е много сложно и не знам дали няма да я гръмна преди да тръгне пък е с 2х16F84;6 транзистора;2 интегрални приемника;2 предавателя и достатъчно диоди,резистори;бобини и SMD-та че да ти изпъне нервите ама е с 16канала,дисплей и докладва за повреди в приемника и слаби батерии затова си и струват нервите
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Мар 2005
Мнения: 413
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Kато стана въпрос за remote control, дали за приемник не може да се използва радио-модул от стар (и вече неизползваем в BG) пейджър който е оптимизиран за FSK 1200 bps, има аудио и цифров изход, ниска консумация и все ще е по-добър от всичко което можете да си сглобите за 2 лв. Тези на mobipage например са настроени на 150.175MHz, за обхвата на 144 ще трябва да се пренастроят като им се смени кварцовия резонатор. Не съм се опитвал да го правя, защото не разполагам със сериозна радиоизмервателна апаратура. Какво мислите по въпроса?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 21:46    Заглавие: Re: Хm Отговорете с цитат

Grrr написа:
slav4o.com написа:
Че на 40 МHz пак може да се направи такъв трансфер просто трябва да е широка лентата на канала, например от 35 до 40 МХз.БТВ и аз съм запален да си направя нещо по простичко, самоделка ама много сложно ми се вижда.

И как мислите кабелните модеми на който обратния им канал е на 25MHz ъплоадват с обща скорост 10МБ ?
И как мислите работи БНЦ мрежа на 10МБ като честотата там не е повече от 5MHz???
Преноса на данни зависи от много неща :
1.Честотна лента на предаване
2.Начин на кодиране на данните
3.Бързина на чиповете които преобразуват данните
и т.н.
Например за дистанционните на колите се ползва честота 433MHz с честотна лента не повече от 2MHz като скороста на преноса на данни е ~ не повече от 9,6kBit/s , просто и не им трябва по голяма бързина Exclamation Idea
Все пак целта оправдава средствата Exclamation Idea

10 Мегабайта или мегабита? (разликата между двете е само 8 пъти Laughing )
Пък и не знам ама имах една ланкарта 10 МБит./с със БНЦ куплунг която имаше кварц 20 МХз. Smile
Сега друг е върпоса че честотна лента от 5 МХз не е за 30-40 МХз. не че не може. И наистина къси антени със СВЧ само.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Grrr
Гост





МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 22:04    Заглавие: Re: Хm Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Grrr написа:
slav4o.com написа:
Че на 40 МHz пак може да се направи такъв трансфер просто трябва да е широка лентата на канала, например от 35 до 40 МХз.БТВ и аз съм запален да си направя нещо по простичко, самоделка ама много сложно ми се вижда.

И как мислите кабелните модеми на който обратния им канал е на 25MHz ъплоадват с обща скорост 10МБ ?
И как мислите работи БНЦ мрежа на 10МБ като честотата там не е повече от 5MHz???
Преноса на данни зависи от много неща :
1.Честотна лента на предаване
2.Начин на кодиране на данните
3.Бързина на чиповете които преобразуват данните
и т.н.
Например за дистанционните на колите се ползва честота 433MHz с честотна лента не повече от 2MHz като скороста на преноса на данни е ~ не повече от 9,6kBit/s , просто и не им трябва по голяма бързина Exclamation Idea
Все пак целта оправдава средствата Exclamation Idea

10 Мегабайта или мегабита? (разликата между двете е само 8 пъти Laughing )
Пък и не знам ама имах една ланкарта 10 МБит./с със БНЦ куплунг която имаше кварц 20 МХз. Smile
Сега друг е върпоса че честотна лента от 5 МХз не е за 30-40 МХз. не че не може. И наистина къси антени със СВЧ само.

10Мбит е Smile
И кварца какво общо би имал в случая с скороста на пренос на данни по едно БНЦ ?
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Че може и да е на 20 МХз преноса Smile
Ама това не е по темата. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Апр 08, 2005 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами 1200bps ще е достатъчно за поне 10-ина канала + разни екстри. Много ми се иска (и ще го направя като остане време) да сглобя нещо с full-duplex връзка...абе да стане космическо. Ще видим как се държи на 900 или 1800MHz.. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Aragorn
Гост





МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 15:46    Заглавие: Re: Управление на RC Модели Отговорете с цитат

bongo написа:
Пак се намесвам. В момента разработваме в Н.Загора предавателя на команди и кодера със 4 канала. Като стане готово и го пробваме ще писна схемата във файлообменика. Печатната платка е със размер за предавател "SIGNAL FM 7 27MHz" производство на ГДР ( използвам кутията и джойстиковете). За приемник използваме схемата в : http://www.rcdesign.ru/articles/electronics/receiver_igva , която работи перфектно и е изпробвана със фабричен предавател Graupner.

Съжалявам че се намесвам като гост. Тази схема, разработена от руснаците определено ме заинтригува и се радвам, че има някой в България, който да потвърди че работи.
Така, за кодера може да се ползва готова интегрална схема NE5044 , мисля, че все още може да се намери в магазините (спряна е от производство от Филипс). Представлява 6 канален кодер, ползван точно за такива цели... последния път като я гледах струваше 30 лв.
Върнете се в началото
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

специално за моторола CPH32876MCP и работи на 978MHz с макс. скорост по радио вълни 3000Mbps а по internet 2(оптичен гръбнак) 11Gbps някой от вас ще каже че не може харда да пише с толкова ама шашмата е платка за 1ТВ s 350 ИС за по 3.5 МБ ама незнам точно така че да не говорим за някви30-50МНz-а а освен това в модема имаше 5 ИС ММ53200(кодер-декодер)
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals