Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Електронно запалване + EDIS 4
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
evgenyiy1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Юли 2009
Мнения: 171
Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2010 6:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай с 220nF вместо 1.5uF.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 22, 2010 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

има известни подобрения,сега около 3000-3500 започва да прави мизери.
Ще пробвам с 47nf.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Biser
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Яну 2008
Мнения: 138
Местожителство: Харманли

МнениеПуснато на: Сря Юни 23, 2010 8:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Biser написа:
... С1 трябва да го няма, за да работи схемата по-добре!
Very Happy
Петров, имах предвид, че не е автотрансформаторна, които обикновено работят с последователно свързан към нисковолтовата част резонансен кондензатор. Б114 работи без такъв.Тя е разработена за 8 цилиндрови двигатели и е "по-бърза"-с малка индуктивност в нисковолтовата част и с много повече навивки във вторичната намотка.
_________________
Няма невъзможни неща! Важно е дали искаш да ги направиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 26, 2010 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

колеги ще продължа тук за да не отварям нова тема че само се пълни форума с разни....

Така...нещата с въпросната бобина Б-114 до никаде не стигнаха и само мизери,не иска и не иска....

Сега съм се спрял на следния варян и горещо се надявам да ми дадете "едно рамо"
EDIS 4
http://www.autosportlabs.net/Ford_EDIS_technical_information#Multiple_coil_primaries_per_driver
Тук има малко инфо за него.
Въпроса ми е сигнала "SAW" който е 5V да го свържа в Т.1 от ECU-то а сигнал "PIP" който е 12V да отиде на Т.2 на снимка "1".
Дали ще може да се осъществи нормална комумикация и ще сработят 2-та модула.
ECU-то няма оделен чип за аванс кореция! и в делкото има само датчин за Хол и малко умекнали пружини на тежестите.
Crying or Very sad
Благодаря предварително.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 7:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Неразбрах все пак ,каква кола искаш да подкараш с това и как така не ти стига тока.Защо не използваш някое заводско с фиксирано време на зареждане на бобината?
Можеш да сложиш и друго еку с възможности да коригира аванса софтуерно.Опеловите са доста евтини.
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Колата е Мазда но ECU-то има само възможност да управлява продължителността на отварянето на инжекторите.
Няма аванс процерос за запалването в ECU-то.
Делкото е с един датчик на Хол и "омекнали" аванс пружини.
Има само един транзистор - играе ролята на ключ,който свърза запалителната бобина към маса,след получаването на сигнал от същит процесор който определя продължителността на инжекторите.
EDIS4 искам намерение да сложа поради факта,че ще имам самостоятелна бобина на всеки цилиндър.Предполага се че ще се отрази на мотора поне като разход на гориво мъничко и лека динамика - надявам се Wink

Имма леко претеснение от този факт че именно това ECU няма аванс корекция и не знам дали ще се разберат с EDIS-са.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

там зъбите са 60-2 а на твоето делко са само 4 и нищо няма да излезе.
за да го монтираш ще трябва да оставиш делкото да си изпраща импулсите и към оригиналното еку и да монтираш фланец със зъби 60-2 на коляновия вал и отделен датчик.Аванса няма да ти е съобразен с този мотор и няма да имаш ефект.На форда трудно се мапва.

Ако става въпрос за тази - 626 GD 2.0L FEI с датчик на разпределителния вал тя си управлява аванса и може да се мапва всичко.Изпрати ми бин файла да го прегледам и може би да ти го редактирам малко Smile
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Да точно този модел е колата 2.0L 8V FEI
Ето това е файла,свален е с Улиям програматор.
Файла е свален и записан на друг EPROM и сега колата работи с "записаният" файл. - което ще рече че давам коректен такъв.

Благодаря предварително.

Приятен и успешен ден.
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление файла ти е от аналоговия компютър и не съм правил такъв.Лошото е че няма програма а няколко ацп-та за адресиране и цапове на изходите.
Ще опитам ,но не искам да се сърдиш ако нищо не стане и може да се наложат няколко презаписа докато се ориентирам и успея да направя нещо смислено.Сложи и цокъл за чипа.
Като начало кажи какво искаш да постигнеш,нещо сменял ли си по двигателя и дали е само на бензин.Къде мислиш че ти куца нещо -при какви обороти,натоварване и т.н.Клапаните регулирани ли са и центровките дали са наред?Този мотор си е добре като е наред и без да го пипаш много.
Ako искаш мога да ти пратя някоя и друга книжка за центровките.
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ще се радвам на някоя друга литературка....
Колата се кара само и единствено на бензин,газова нямам никакви намерение да слагам - не сам и фен Cool
Направил съм преди 1 месеца реглаж на клапаните,но то беше за профилактика.
За модефициране имам много идеи и живот и здраве дано стане нещо през септември.
Цокъл съм сложил от одавна на EPROM-ма.Взех си електически изтриваем а не като оригиналния с UV лампа и сега карам с него.
Центровката е добре,даже съм я дръпнал напред - с една идея живна и иридиеви свещи на 2500км.
Да си призная ,аз вече съм се примирил че от това ECU нищо не става,но ако е възможно да се изтиска още от него....те по рождение почти всичките са си осакатени поради ред причини...екологични норма като за начало,данаци за мощтност...
Мотора е много корав икато "хардуерно" има много хляб в него,но електрониката е доста морялно остаряла....затова е цялата манипулация.
На нея и куча малко в ниските да набира до към 3000обр.След това е като откачена....това според мен се дължи и на генерацията която е 4-1..а не 4-2-1....и маи затова я спъва...
Като динамика мога да споделя следното: паргава е за 90к.с автомобил с 8 клапана и 2.0л мотор,има добър въряш момент - 153Nm/2500obr !!!!
Дразни ме това че няма аванс коректор и имено затова сам се засилих към EDIS4..... започнаха да ме убеждават че няма да стане "синхрона" между това ECU което няма аванс процесор и EDIS4.
Виж ако може да се направи изобщо нещо с файла...ако не здрава да е.Няма да се сърдия за нищо колега.
Ако не е тайна какви карти се разчитат - записани в ECU-то и ако въпроси съм насреща.
Пращам снимка на ECU-то Smile
Приятна вечер Cool
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals