| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ainstain_92 Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010 Мнения: 43 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 0:16 Заглавие: |
|
|
Аз на скоро питах един от работниците на евроком за този вид усилвател и ми каза че ако прекалено много се усиля сигнала ще се получи мрежа на екрана и за това да търся усилвател със промяна на дб или другия вариант бил със тови вид tap сплитери и до колкото си спомням ми каза нормално до 11 или 12 дб ако го усиля ще се оправи картината Утре като го вържа ще пиша кво се е получило  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ainstain_92 Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010 Мнения: 43 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 9:48 Заглавие: |
|
|
На мен вече ми омръзна да се оплаквам, пък и като съм накрая на селото и сега сменят всчките циментови дереци за напрежението и хубавите асвалтирани пътица разкопаха и просто нямам думи. Като стане обяд и човек като седне да обядва и да гледа тв, EVN тогава се сети да спре тока за 1-2 часа и направо ми е писнало от нашата държава  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 17:30 Заглавие: |
|
|
| А без усилвателя как беше картината? Вероятно му идва много високо нивото на входа и се получава кросмодулация. Накарай техниците от кабелната да ти измерят нивото на сигнала при теб, най-ниското и най-високото. Възможно е да не са изравнени нивата и на долните канали са прекалено високи, а на горните прекалено ниски. Може пък сигнала да си идва при теб вече с кросмодулация. Като получиш TAP-чето го свържи преди усилвателя за проба. Ама на оставяй изхода на TAP-чето свободен, а му свържи един резистор 75 ома. И последно предположение, чиято вероятност да е вярно е 99%: усилвателя е за боклука. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 19:38 Заглавие: |
|
|
| И техниците ще си счупят краката да мерят.... най-много да го "склонят" към цифров приемник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ainstain_92 Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010 Мнения: 43 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 19:49 Заглавие: |
|
|
Ми има цифров приемник но за 32" джам а няма как да стане към малкия ми беко
И така днес отидох до магазина и поговорих с продавача и му казах каква е ситуацията и подменихме така наречения антенен усилвател
ето ви малко материал за гледане
http://store.picbg.net/pubpic/9A/2D/3a24078dd2239a2d.JPG
а после ще разбера как е положението с новата джаджа  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 19:55 Заглавие: |
|
|
| Този Бечо Scart няма ли или друго Video IN? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mario-G Опитен потребител

Регистриран на: 13 Яну 2009 Мнения: 332
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 20:01 Заглавие: |
|
|
| На тоя новия усилвател, червената врътка да не е за регулиране на максималното усилване? Ако се намали оттам, няма ли подобрение? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ainstain_92 Нов потребител


Регистриран на: 09 Яну 2010 Мнения: 43 Местожителство: plovdiv
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 20:04 Заглавие: |
|
|
ооо тва вече е друго нещо няма мрежа пък и в описанието пише че има изглаждащ филтър Тва е мноу по добре от предишния китук и то за 14лв
petromaniq66, еми има но цифровия приемник е на друг тв а аз искам за другите 4 телевизора по силен сигнал другия вариант е поръчка на 4 цифрови приемници ама няма да се плаща 9лв такса общо взето гледам да мина между капките  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Fender_str Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2006 Мнения: 176
|
Пуснато на: Чет Авг 19, 2010 20:25 Заглавие: |
|
|
По принцип колегата е прав за 65-те децибела и вероятно(не съ сигурност) толкова достигат до кабела на входната ви врата, въпроса е, че вероятно(ако не със сигурност) договора ви не е за 5 телевизора (нали така, един цифров приемник и 4 аналогови телевизора) И понеже се водите с едни или два, а не с 5 телевизора никой няма да ви докара сигланл 74-75 децибела на входната врата за да може като ги цепнат с един сплитер или таб до всеки телевизор да достигне достатъчно входно ниво. Говоря като човек който работи в кабелна телевизия и всеки ден се сблъсква с това.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|