Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за асинхронен двигател ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Чет Авг 19, 2010 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Начина на свързване към монофазна мрежа, който си дал е вярния. Паралелно на работния кондер, ще ти е свързан пусковия, за времето докато развърти. Трябва да избереш начин как да изключваш пусковия след това. Има различни варианти...

Остави пусковата намотка за сега на мира...
_________________
................................................................
Не можеш два пъти да нагазиш в една и
съща река!...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Милен
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Окт 2007
Мнения: 330

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 5:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети това.

http://picbg.net/u/48737/33141/374300.jpg
http://picbg.net/u/48737/33141/374301.jpg
http://picbg.net/u/48737/33141/374302.jpg
http://picbg.net/u/48737/33141/374303.jpg
http://picbg.net/u/48737/33141/374304.jpg

Пускал съм по малки моторчета по схема б) но дори и без пусковия кондензатор, но при теб мощноста е голяма и без него няма да мине.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan1272
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Фев 2009
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 6:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Този двигател ,ако се съди по табелката не е пригоден да работи на 220В,то си пише "звезда"380В.За да работи на 220В,трябва да е означено 380/220В,"звезда/триъгълник".Просто си търси по подходящ двигател.Компресора ти е до 2000об/мин max,а оборотите на този двигател са до 1500об/мин,а с кондензаторите ще паднат още.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1272 написа:
......За да работи на 220В,трябва да е означено 380/220В,"звезда/триъгълник"....


Точно това означава написаното на табелата - т.е. звезда/триъгълник 380/220 . Не е посочено , че може да се включи триъгълник , защото в нашата трифазна ел. мрежа този мотор може да работи само в триъгълник , т.е. наксимум 220V на всяка от секциите на трифазната намотка на мотора . Ако се включи в триъгълник , върху всяка от намотките ще има линейно напрежение - 380V .
С други думи това не е проблем , става за 220V . Вероятно обаче няма да е лесно да се докара добър пусков момент , ще са необходими големи кондензатори . Аз лично съм се мъчил и с индуктивност вместо кондензатор (дросели от живачна , луминисцентна лампа , навремето не се намираха лесно кондензатори с голям капацитет и напрежение) ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolai_nikolov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Дек 2007
Мнения: 365
Местожителство: гр.Русе

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

В съшност капацитета на Сп и Ср не са чак толкова големи каквито посочва helios .Това това се вижда от формулките приложени от Милен.

Аз лично съм развъртал трфазен мотор 3kW с монофазно захранване.Вярно тръгваше на празен ход а и мощноста пада доста.Тази мощност в общи линии е пределна и гимастиката от трифазно на монофазно захр. става доста неефективна за по-големи мощности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Авг 2005
Мнения: 761

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да го пуснеш в триъгълник при монофазно захранване,което е по-добрия вариант.Ако успееш да го пускаш без натоварване,и измислиш как да изключваш пусковия кондензатор ще свърши работа,но мен ако питаш-нов монофазен със същата мощност най-добре,иначе все някога няма да тръгне и ще замирише на изгоряло Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan1272
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Фев 2009
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Друга идея за пускането на въпросния двигател е честотен преобразувател за подходящата мощност 1,5кВ ,който се захранва с 220В и преобразува напрежението на 220В(3 фази) и всичко ще е ок,така даже ще може да се регулират и оборотите.

Последната промяна е направена от ivan1272 на Съб Авг 21, 2010 9:29; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todortv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1272 написа:
честотен преобразувател .....,който се захранва с 220В и преобразува напрежението на 380В(3 фази) .....

Честоен преобразувател да ,но мотора в триъгълник,защото преобразува напрежението на 220В(3 фази).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sms
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Мар 2005
Мнения: 263
Местожителство: Kazanlak

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan1272 Идеята е супер, ама като гледам двигателя, и като знам цените на честотните регулатори, мисля че ще му излезе по евтино да си купи компресор - който ще си има всичко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan1272
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Фев 2009
Мнения: 41

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2010 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам нещата как се развиват по темата и аз искам да имам мерцедес,като имам трабант.Опитах се да помогна.ПП.Свързването може и да е на "звезда" колега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals