| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Съб Окт 02, 2010 11:07 Заглавие: |
|
|
Извинявам се за големия цитат, но мисля, че така ще стане по-ясно. | ivpav написа: | | Изчисляваш си стабилизатора за повишаване примерно на 30 волта,но за три пъти по-голям изходен ток . Навиваш си бобината и обратно на нея навиваш една с два пъти повече намотки . Съединяваш ги и средния край го даваш на колектора на транзистора на чипа . Края с повече намотки през диода е към изходния кондензатор , края с по-малко намотки е към входа. |
малко разяснения: Изчисляваш L1 все едно с нея правиш стабилизатор на 30 волта за 36-40 mA. Навиваш една бобина с тази индуктивност (сментната 30 волта 40 mA !!!!). Виждаш колко намотки ще ти се получи L1 и навиваш L2 с два пъти повече намотки. Естествено за това ще ти трябва L-meter . Спазвай начало/край. Надявам се тоя инициал да не си си го измислил сам Важно е ако ползваш сглобяема сърцевина да имаш въздушна междина, а най-хубаво е да ползваш тороидно дроселче от вътрешното захранване на някой мрежов суич или рутер. Не знам на по висока честота може и на феритна пръчка да стане, обаче ще ти хвърля боклуци и ще ти смущава лампата която предполагам искаш да захраниш
| Techmaniac написа: |
какво му е неподходящото на Шотки диода MBRS4201T3 !!!!!???? |
Techmaniac иди да търсиш с.Горица-Бургас MBRS4201T3 да видим какво ще намериш . При условие, че може да сложи какъвто и да е бърз диод без никакъв проблем. Тази работа с диода стана като Мирча Кришан и краставицата . _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Съб Окт 02, 2010 11:58 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за напътствията,имам L-meter.Бобините ги навивам на феритни пръчки,но цялата схема е в метална кутия с проходни кондензатори,така че за смущения не се притеснявам.Между другото,отоплението е по същата схема на 1.4 волта,и работи перфектно.Ако имам някакъв напредък ще пиша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 02, 2010 21:42 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | иди да търсиш с.Горица-Бургас MBRS4201T3 да видим какво ще намериш | това е сериозен аргумент ,не съобразих , какъвто и да е бърз диод ще свърши същата работа.
Така не стана ясно " греене " от 45С какво не е наред !!!????
| Цитат: | | При повишаване на напрежението над 82-83 волта,температурата скача рязко,и ИС почва да грее сериозно | колко сериозно ,каква е температурата на корпуса на ИС ?
Последната промяна е направена от Techmaniac на Нед Окт 03, 2010 9:10; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Нед Окт 03, 2010 8:57 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Така не стана ясно " греене " от 45С какво не е наред !!!???? |
При повишаване на напрежението над 82-83 волта,температурата скача рязко,и ИС почва да грее сериозно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Пон Окт 04, 2010 17:55 Заглавие: |
|
|
Днес остана малко време и продължих заниманието.RK96 явно има лавинен пробив(щото е от телевизор с утечка в ТХО-то),но както и да е.Заветните 90 волта са постигнати.Пробвах с диоди(HER203,FUF5402,ER 302).Колекторно съпротивление 82 ома 2 вата,делител 1-75 килоома,останалита елементи са по изчисление на схемата.При включен товар колекторния резистор стига до 50 градуса след половин час работа,а ИС под 40 градуса.
Благодаря на всички за напътствията.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 04, 2010 18:59 Заглавие: |
|
|
По коя схема реализира този инвертор ?
| Цитат: | | RK96 явно има лавинен пробив | какво е RK96 !!!???? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|