Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Смущения на датчик на хол
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 162

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2010 19:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Това със Мега-та е добра идея - благодаря Smile

А иначе след днешните тестове :
Комбинирах по горните мнения , сложих два R- 470 Ома и един 100nf към маса. Смених кабела със екраниран такъв ..... и Воала .
Всичко заспа , няма излишни импулси , и данните които пристигат са супер като параметри ( поне за мен ) . При постоянна скорост на колата ,
пика отчита +/- (0,02-0,04) км/ч . Като все пак аз немога съвсем точно да поддържам равномерна скорост Smile

Много Благодаря на всички Smile

Вече мога да продължа със замисъла на проекта , ще се смятат ускорения , мощности на вала , въртящ момент ...... от друга страна имам иформация от ЕКУ-то на колата .
Среден разход , моментен .... доста идеи ми идват на тиквата

Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2010 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

AA написа:
Изхода на датчика вероятно е отворен колектор и в моментите когато транзистора не е отпушен имаш на практика прилична антена на входа на процесора....


На практика повтаряш с по-прости думи второто мнение в темата : буфериране с лочиски елемент с тригер на Шмидт и добро (ниско) изходно съпротивление или слагане на по-нискоомен Pull Up . Но нищо нека се повтори , да го види , който се интересува .

ПП: явно е видял Smile и ме е изпреварил при писането !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2010 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

amdatlon написа:
Вече мога да продължа със замисъла на проекта , ще се смятат ускорения , мощности на вала , въртящ момент ...... от друга страна имам иформация от ЕКУ-то на колата .
Среден разход , моментен .... доста идеи ми идват на тиквата
Само въртящия момент как ще мериш ми стана интересно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 301

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2010 9:25    Заглавие: Отговорете с цитат

И още някой напътствия:
- както казах освен тези 470 ома важни са и двата кондензатора в захранването близо до датчика на хол (100нано и 100 микро в паралел)
- за екранирания проводник
1. никога не използвай оплетката (екрана) за минусов проводник
2. оплетката е свързва само от едната страна - откъм ПИКа към минус и то там където се подава минуса към цялата платка, а не просто от някъде където има минус. Оплетката откъм датчика на хол не се свързва никъде
3. Използваш 3 проводника вътре в екранирания проводник за сигнал, маса (минус) и + захранване;

При взети такива мерки едва ли ще имаш някога някакви проблеми.
_________________
www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdatlon
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 162

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2010 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Само въртящия момент как ще мериш ми стана интересно Smile

Ако те си искаш мога да ти пратя теоритичен начин за смятането му Smile
Но накратко :
когато ускоряваш на пълна газ , ускорението а=dV/dt
От ускорението , като се вземе пред вид масата , габаритите на колата , загуби в скоростната кутия , диференцияла , аеродинамиката , съпротивлението на гумите с/о асфалта , се смята силата която е нужан за да задвижи колата с такова ускорение . Като се има силата , се определя лесно въртящия момент на вала . А пък мощността е се смята от Мв и оборотите на вала .
Метода е доста точен между другото Smile
Изпробвал съм го реално и дава резултат доста близки до реалните данни ( каталожните ) .


Edesign написа:

И още някой напътствия:
- както казах освен тези 470 ома важни са и двата кондензатора в захранването близо до датчика на хол (100нано и 100 микро в паралел)
- за екранирания проводник
1. никога не използвай оплетката (екрана) за минусов проводник
2. оплетката е свързва само от едната страна - откъм ПИКа към минус и то там където се подава минуса към цялата платка, а не просто от някъде където има минус. Оплетката откъм датчика на хол не се свързва никъде
3. Използваш 3 проводника вътре в екранирания проводник за сигнал, маса (минус) и + захранване;

При взети такива мерки едва ли ще имаш някога някакви проблеми


Това са доста ценни съвети Smile .
А аз тъпака , точно оплетката взех за мунус Embarassed
То пак си работи , ама ще го поправя .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals