 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Jet Опитен потребител

Регистриран на: 29 Ное 2006 Мнения: 689
|
Пуснато на: Пет Окт 22, 2010 11:39 Заглавие: |
|
|
За двата винтоверта ще ти трябват две отделни захранвания (освен ако не решиш този на 14,4 да го храниш с 12). Идеалният вариант е ако имаш кутия от прецакана батерия. Аз имам един винтоверт, кучемарка, на който батерията му се скапа и му купих нова батерия. Старата се саморазрежда, и имах идея в кутията на старата да набутам захранване за моментите, когато работя в работилницата, но не съм сигурен доколко е оправдано.
Компютърно захранване по принцип може да се преработи да дава 14,4 волта. Въпроса е обаче как е направено захранването. С какви диоди е, защото на евтините захранвания масово вместо изправителна двойка, в корпус ТО220, която държи 10А, слагат два диода от по 3А, и ако го натовариш с по-голям ток, те просто изгарят. А и не само това...
Има ли от къде да намериш кутии за батериите на въпросните винтоверти, или прецакани батерии? Както съм се хванал да го правя за един, така ще го направя и за три винтоверта, но нека първо направя моя и нека заработи стабилно.
Винаги го има и варианта да се вземе захранване са лаптоп. Конрадските са окото 70 лева, и трябва да се погрижиш да понижиш напрежението и да му осигуриш защита от претоварване, без да броим момента с рязкото нарастване на тока, в момент, когато започнеш да дупчиш, или винт стигне докрай.
Правилно са ти написали колегите, че е неблагодарна работа. _________________ Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Пет Окт 22, 2010 17:15 Заглавие: |
|
|
| Здравейте,както предложи "Jet",най-лесно става ако се ползва зарядно за лаптоп,монтирано в кутията за батерийте.Но имайте в предвид че тока от него не е достатъчен за 100%-ва замяна на батерията,но пък до 3-та,4-та степен на затягане работи без проблем което за домашна работа е достатъчно.Но пък ако искаш да го напъваш примерно за гипскартон,или за винтове за дърво 50-60мм няма да ти свърши работа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krivolineen Нов потребител

Регистриран на: 14 Ное 2008 Мнения: 4
|
Пуснато на: Пет Окт 22, 2010 17:21 Заглавие: Въпрос за винтоверт |
|
|
| Първо благодаря на всички,които се опитват да ми помогнат.Имам 3 винтоверт,работят си перфектно.Двата са Бош,третият Метабо.Професионални са.Ту има работа за тях,ту-няма.Но като има си ги натоварвам.Сменил съм едно зарядно и две батерии.Все пак е удобно когато ссе навърташ на метър от контакта и навиваш винт след винт да щадиш батерията.Та питах дали е възможно поне едната машинка да заработи с напрежение от контакта.Няма да ми пречи кабела,свъкнал съм да стават като спагети и без това.Не е задължително да ползвам явно неподходящото захранване от компа.Това е.Успех на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Василев65 Активен потребител

Регистриран на: 14 Мар 2010 Мнения: 94 Местожителство: Дебнево BG
|
Пуснато на: Нед Окт 24, 2010 15:26 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
Виждал сьм такава преработка от импулсно компютьрно захранване, мисля , че беше на 14,4В. Работеше перфектно, но незнам за схемата _________________ Ние, с поялниците, трябва да се подкрепяме! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasi_sil Нов потребител

Регистриран на: 04 Дек 2006 Мнения: 6
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k810 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 1687 Местожителство: Несебър
|
Пуснато на: Чет Ное 11, 2010 0:53 Заглавие: |
|
|
| Имам празна кутия от батерия на бош 14,4 в. ,в случай че решиш да запояваш кабели и да го включваш към външно захранване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|