Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проект светодиоди - помощ
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alex93
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 37
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Ное 13, 2010 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

не ми помагате така
идеята е диодите да са 1 за 1 свързани да няма място между тях .. не е възможно да се направи иначе с резистор на всеки 3 диода ...
за да свети плътно трябва да 1 за 1
то че ще грее ще грее резистора, въпроса е да не се нагрява много и диодите да светят както трябва и да няма проблем ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
penkeler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2006
Мнения: 338
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 13, 2010 23:57    Заглавие: Отговорете с цитат

alex93 написа:
и диодите да светят както трябва и да няма проблем
И ако изпуши даже само един, а насреща е КАТ - ко ши прайм?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 0:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако всички са в паралел при най малката промяна на параметри ще се промени и силата на светене на някои светодиоди ,тогава какво ще правиш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 1:36    Заглавие: Отговорете с цитат

alex93 написа:
накрая ми харесаха как светят със 47 ома...
затова си поръчах резистори 47 ома на 25 вата ....
Ето какво казва другаря Ом по твоя въпрос:
I=U/R=12/47=250mA
P=UxI=12Vx0,25A=3W
Тези 3W не са ли малко за фарове на кола? Rolling Eyes
alex93 написа:
П.С. тоя калкулатора дето сте ми го дали е добър лошото е че ограничения брой диоди е 32 ...
Ами хората са се надявали, че ще смятаме светодиоди с него, а не печки: Shocked



alex93 написа:
казаха ми че ...
Напиши точното означение на въпросния светодиод, а не какво са ти казали Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви 3W ,те на светодиодите падат 3-4V ,максимум 1W ,по добре да тури 2 триватови последователно ,хем по ярко ,хем по икономично( по високо КПД)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alex93
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 37
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

охх
идеята е да няма разстояние между диодите, буквално никво разстояние да светят като CCFL само че по ярко .. това ми е достатъчно ярко и не ми трябва повече корпуса на онези по-мощните не позволява да са баш 1 до 1 ... и има място между тях .. и става тъпо.

П.С. 110 диода по 0.02 ампера = 2.2 Ампера консумация при 3 волта
при тях напрежението е 3 - 4 следователно 6 - 7 вата мощност .. другите 20 са за греене на резистора ...

няма значение дори и да е така въпроса е да стане и да светят без проблемно.. дори и малко да грее резистора важното е да не прегрее

просто това е единствения начин да стане много ярка плътна светлина без никкаво разстояние между диодите


затова ви питам какъв резистор ми трябва да са светят най-добре и с каква мощност трябва да бъде за да загрява по малко, не да грее много ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

alex93 написа:
идеята е да няма разстояние между диодите
Тук не сме малоумни и не мога да разбера защо повтаряш едно и също нещо във всеки пост. Никой не те кара да оставяш място между диодите. Ако не искаш темата ти да отиде в коша, напиши кой е въпросния диод, от който си купил 220 броя? Това се пише още в първия пост, за да не разтягаме локуми на вече две страници Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

alex93 написа:
.. не е възможно да се направи иначе с резистор на всеки 3 диода ...

Не ти трябва по 1 резистор за всяка група диоди.
Просто ги свържи по 3 последователно в група и после всички групи - паралелно с общ резистор, който може да го изчислиш по закона на Ом (ако го знаеш).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alex93
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 17 Авг 2010
Мнения: 37
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 0:05    Заглавие: Отговорете с цитат

ststefanov написа:
alex93 написа:
.. не е възможно да се направи иначе с резистор на всеки 3 диода ...

Не ти трябва по 1 резистор за всяка група диоди.
Просто ги свържи по 3 последователно в група и после всички групи - паралелно с общ резистор, който може да го изчислиш по закона на Ом (ако го знаеш).


повярвай ми няма да стане точно това което аз искам да направя



диодите са SMD 3528 бели ..

ЕТО ГИ http://www.tme.eu/html/BG/diodi-led-smd-plcc-2/ramka_4769_BG_pelny.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals