 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hhmuhm Нов потребител

Регистриран на: 08 Дек 2010 Мнения: 7
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2010 15:04 Заглавие: |
|
|
| Моля те да се искажеш без лични нападки и гадания, защото почваш да ме дразниш! Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2010 15:26 Заглавие: |
|
|
hhmuhm, соларния панел не може да се разглежда като източник на захранване (сам по себе си).
Другата еквилибристика с последователно навързани консуматори (пир-а и двигателя) също принципно като подход не е правилна.
Навързаните паралелно акумулатори с цел зареждане потвърждава, че хал хабер си нямаш от материята с която си се захванал.
Форума не е място където да се получават начални познания (не и този ) някои от тях граничещи с материал за средно образование в училище.
Така, че не се дразни толкова, а вземи поне малко се пообразовай за да задаваш по-смислени въпроси.
До тук - каквито въпросите, такива са и отговорите. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hhmuhm Нов потребител

Регистриран на: 08 Дек 2010 Мнения: 7
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2010 16:03 Заглавие: |
|
|
@RC
Много ти благодаря за коректния отговор, не се дразня на такива
Аз отдавна си признах, че не е по моите сили да възпроизведа тази идея, а само търся някой да ми измисли схемата и да му платя и си помислих, че тука ще има кой да се заеме. Въобще не съм си представял, че ще ми обясняват личностните ми харектеристики.
тЪ ето и блоковата схема, която искам да реализирам, предишната си беше драсната на момента за да не забравя идеята
http://prikachi.com/images/755/2740755s.png
Не, че вече се надявам да има тука някой да ми реализира работеща схема. Само да се поправя
Благодаря пак за всички отзова ли се  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Дек 09, 2010 20:31 Заглавие: |
|
|
Като идея добре, сега трябва да изясиш за себе си два много важни момента, които вече бяха споменати по горе:
1. Кажи какво точно ще правиш или какъв мотор ще захранваш, демек колко ток ще се черпи и за колко време. Това е важно за да можем да ти кажем колко ще ти струва соларния панел, и какви параметри трябва да има електрониката.
2. Както вече беше казано соларния панел дава ток само когато има светлина и то дава според силата на светлината. Тоест батериите трябва да са така подбрани че да могат да се зареждат бързо и да могат да ти подават достатъчно време ток когато няма да има светлина. Казано по-просто, соларния панел който ти трябва или няколко свързани в паралел за да задоволи изискванията ти може да се окаже много скъп. Иначе като реализация не нещо супер сложно и вярвам че ще ти се помогне, но за да се избегнат излишните приказки и догадки кажи за какво точно става въпрос за да може конкретно да ти отговорим. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hhmuhm Нов потребител

Регистриран на: 08 Дек 2010 Мнения: 7
|
Пуснато на: Пет Дек 10, 2010 11:02 Заглавие: |
|
|
Ето параметрите на примерен електромотор:
http://www.tecoelectric.com/images/spec_sheet/tf_series/TF130.jpg
Параметри на ПИР'а:
http://prikachi.com/images/699/2742699g.png
Системата се предполага да работи през ноща особено т.е. батериите ще разполагат с цял слънчев ден да се зареждат за 2-5 часа работа през ноща примерно.
Идеята е да се качи течност с нещо като архимедова спирала, става въпрос за много малки количества и много малки размери, като видите електромотора ще се сетите. И да отбележа за философите, че не ми трябва помпа или други алтернативи за целта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Дек 10, 2010 21:36 Заглавие: |
|
|
Аз предлагам да се оразмери за 300mА консумация. Ако използваш батерия с капацитет 2200mA/h ще ти е достатъчно. Мисля че най добре да ползваш литиево-йонна и да се зарежда за кратко време 2-3 часа както при ГСМ ите, има готови схемички за зарядно на батерията. Най удачно ще е да подбереш панел който да ти дава 800mA-1A за да може да подава достатъчно ток за заряда на батерията. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|