Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Да си направим автомобилен стробоскоп.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
blenda
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Дек 2010
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Нееееееееееееееее Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Немога да повярвам колко съм невеж още!!!!!!
А подведох колегите и от форума на москвич с тая схема:?
Тогава направо да пробвам неговата схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 21:29    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен пък си работи,диодите бяха от някаква стара диодна лампа,а белега го маркирам с коректор.
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
blenda
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Дек 2010
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако може да покажеш цялата схема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanovbg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Ное 2009
Мнения: 372

МнениеПуснато на: Чет Дек 30, 2010 0:00    Заглавие: Отговорете с цитат

от форума де -там си е цялата.
ако имаш проблем по запалването(кабели,бобина,палец...) може да светка когато си иска.Затова професионалните са не с капацитивен датчик а с датчик за ток-на принципа на амперклещите.Иначе не е достатъчно точен ,ако е капацитивен още с натрупването на напрежение преди искрата светка,а де факто запалването е в момента на протичане на тока.
_________________
Ако нещо не не става с акъл,опитай с мощност Smile
Ако и мощността (чука) не помогне-потърси по знаещи!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
blenda
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 18 Дек 2010
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.skodaclub-bg.org/forum/download/file.php?id=22415&sid=17f22e1a90210baaac62b26ac62b25b9
Tази схема също нестава.Сигорно и тя не е пълна.Светодиода светкаше независимо от това че не е подадено управляващо напрежение,инакрая пукна контензатора(47).Сложих нов на 250 В,и след първия опит светенето стана постоянно.Един от двата транзистора проби вероятно.
Мисла да опитам с руската схема пак да видим.
А и приятели ми казват че на 12 В светодиоди се връзват по 3 последователно и със резистор????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ribolovec2
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 86

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! И аз се интересувам от такъв самоделен стробоскоп, даже си купих частите за ето тая схема http://cxem.net/avto/electronics/4-76-3.jpg - мислех си че няма да мога да намеря интегралата, но я открих. Но не разбирам руски и ми е малко трудно да прочета статиите ( http://cxem.net/avto/electronics/4-76.php ) в интернет за тази схема. Бихте ли ми разяснили там, където е нарисуван на схемата "датчик" трябва да се постави нещо като това със щипката, или какво? ( http://www.allavto.ru/sov/64.php ) И въобще какъв е принципа на работа на този "датчик" - трябва да има намотка, в която да се индуцира напрежение от импулса през кабела, или е във директен контакт със високото напрежение? Сигурен съм, че всичко това е обяснено на руски, но наистина не разбирам нищо на руски. Ако обичате, помогнете ми. Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Навиваш няколко навивки от обикновена жица,върху кабела на свещта Smile.Това е най-простото.В "по-сложно" изпълнение съм виждал пригодена щипка за пране-на една от страните ,която защипва прането се пробива дупка и се захваща метална пластинка и от нея кабел до стробоскопа Smile.Въпрос на фантазия Smile
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plamil
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2007
Мнения: 384
Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се използва и канцеларска щипка за листи хартия ( от онези които някой хора ползват да си защипят банкнотите за да не се пръскат). Не е необходимо да са от най-големите - едносантиметровите са напълно достатъчни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ribolovec2
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 20 Май 2008
Мнения: 86

МнениеПуснато на: Съб Яну 08, 2011 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Но така или иначе идеята е, че трябва в някакъв проводник от "датчика" да се зароди напрежение от тока, преминаващ по кабела.. и датчика да е галванично разделен от високото напрежение, нали? Благодаря ви за разясненията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals