| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:06 Заглавие: |
|
|
C1 може и да е по-малка стойност 100-220 но е желателно да е поне на 35V с тия 16V малко... си е риск. Освен това като сложиш тия лед модули се вдига консумацията доста имай предвид , че 2 та резистора ще започнат да загряват по-сериозно. И няма да е зле да ги направиш на по 2W. Също може да се наложи и да ги намалиш като стойност но това последно първо пробвай така. D2 го сложи като D3 т.е. и двата да са 1N4007. Taкава схема без ценер се ползва в случая както е оригинала когато диода е паралелно и обратно на светодиода. Но в твоя случай малко се променя тъй като имаш по 3 светодиода последователно + резистор и така тези "групи" са 3 в паралел. И няма да е зле да помислиш за ценер на 12V примерно 5W на мястото на D2. Ако сложиш ценер няма да се притесняваш за работното напрежение на кондезатора и може да си остане на 16V. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:29 Заглавие: |
|
|
DJ69VN, хубаво даваш съвети, но как разбра от написаното какви точно са въпросните модули?
Написаното (за модулите на картинката) се отнася за 1 или и за трите свързани последователно? _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valdism Нов потребител

Регистриран на: 22 Яну 2011 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:31 Заглавие: |
|
|
Благодаря за отговора, за мен не е от значение какви са елементите, важно е схемата да е малка по размер понеже мястото за монтаж е изключително ограничено, дори с един светодиод резисторите си греят сериозно. За жалост знанията ми в тази област са ограничени до толкова, че се налага да разчитам на готови схеми. Изработването на платката не е проблем, притежавам прецизна CNC фреза и огромен набор от фрезери и инструменти. Колкото до схемата, която съм приложил каквото и да правя не се отваря коректно с IE явно проблемът е във формата или резолюцията, в Операта още от първите опити всичко си беше ОК. Принципно се касае за светещ рекламен плакет, който ще подарявам на клиентите си, и ще е голяма излагация ако започнат да гаснат след време.
ПП Модулите ще са от масово продаваните китайски лентички с по 3 диода на модул, на 12V, 0.24W.
Последната промяна е направена от valdism на Съб Яну 22, 2011 23:36; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:36 Заглавие: |
|
|
Има толкова много малки импулсни модули за тази цел ... Хем ще безопасно хем ще гарантира по-дълъг живот на светодиодите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valdism Нов потребител

Регистриран на: 22 Яну 2011 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:40 Заглавие: |
|
|
Толкова малки няма ползвам доста голямо количество импулсни захранвания и смея да твърдя, че познавам пазара. Платката на която съм дал схемата е с дименсии около 12х20мм. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:48 Заглавие: |
|
|
А тази тук е с размери 22 x 15 x 13
С малко пипане според мен ще стане  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:54 Заглавие: |
|
|
| valdism написа: | | ....ПП Модулите ще са от масово продаваните китайски лентички с по 3 диода на модул, на 12V, 0.24W. |
Аха, най-сетне нещо по същество.
И благодарностите (за съветите) отидоха на вятъра.
| valdism написа: | | Платката на която съм дал схемата е с дименсии около 12х20мм. |
Дименсиите са "според зависи".
И на не много по-големи от посочените утре ще ти кача картинка на съвсем прилични драйверчета за подобни цели.
П.П. Между другото подобни изпълнения директно на мрежово напрежение при това неразделено галванично хич не са препоръчителни.
След като ще са и подаръци - съвсем.
Опасно е!
Най-малкото не е ясно в какви ръчички ще попадне. _________________ RemoteControls |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valdism Нов потребител

Регистриран на: 22 Яну 2011 Мнения: 9
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:56 Заглавие: |
|
|
Това е драйвер за 3W-тов светодиод. Не съм сигурен, че може да свърши работа.
ПП Това са размерите на платката, която имам, устройва ме и маааалко по-голям размер. корпуса ще е фрезован от 25мм PVC общо взето всички материали ползвани за изработката ще са изолатори.
2ПП Явно се изказах прибързано за малките ипулсни захранвания, съветът за LED driver си е съвсем на място. А и цените са напълно задоволителни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2011 0:19 Заглавие: |
|
|
RC приличат по разположение на тези който продават в elimex и са си тяхно производство. А по въпроса за безопасността и тези схеми - спор няма! Да не говорим, че тоя мъник за 2,7$ ако работи читаво си е супер оферта. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valdism Нов потребител

Регистриран на: 22 Яну 2011 Мнения: 9
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2011 1:31 Заглавие: |
|
|
| Това е готово за моите цели без преправяне, а и цената му е изключително добра, ще поръчам 10-ина. и ще споделя как се представят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|