Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

12V LED модули към 220V
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 3329
Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

C1 може и да е по-малка стойност 100-220 но е желателно да е поне на 35V с тия 16V малко... си е риск. Освен това като сложиш тия лед модули се вдига консумацията доста имай предвид , че 2 та резистора ще започнат да загряват по-сериозно. И няма да е зле да ги направиш на по 2W. Също може да се наложи и да ги намалиш като стойност но това последно първо пробвай така. D2 го сложи като D3 т.е. и двата да са 1N4007. Taкава схема без ценер се ползва в случая както е оригинала когато диода е паралелно и обратно на светодиода. Но в твоя случай малко се променя тъй като имаш по 3 светодиода последователно + резистор и така тези "групи" са 3 в паралел. И няма да е зле да помислиш за ценер на 12V примерно 5W на мястото на D2. Ако сложиш ценер няма да се притесняваш за работното напрежение на кондезатора и може да си остане на 16V.
_________________
Analog Audio™ Quanterall.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN, хубаво даваш съвети, но как разбра от написаното какви точно са въпросните модули?
Написаното (за модулите на картинката) се отнася за 1 или и за трите свързани последователно?
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valdism
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Яну 2011
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора, за мен не е от значение какви са елементите, важно е схемата да е малка по размер понеже мястото за монтаж е изключително ограничено, дори с един светодиод резисторите си греят сериозно. За жалост знанията ми в тази област са ограничени до толкова, че се налага да разчитам на готови схеми. Изработването на платката не е проблем, притежавам прецизна CNC фреза и огромен набор от фрезери и инструменти. Колкото до схемата, която съм приложил каквото и да правя не се отваря коректно с IE явно проблемът е във формата или резолюцията, в Операта още от първите опити всичко си беше ОК. Принципно се касае за светещ рекламен плакет, който ще подарявам на клиентите си, и ще е голяма излагация ако започнат да гаснат след време.

ПП Модулите ще са от масово продаваните китайски лентички с по 3 диода на модул, на 12V, 0.24W.


Последната промяна е направена от valdism на Съб Яну 22, 2011 23:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Има толкова много малки импулсни модули за тази цел ... Хем ще безопасно хем ще гарантира по-дълъг живот на светодиодите Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valdism
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Яну 2011
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова малки няма Smile ползвам доста голямо количество импулсни захранвания и смея да твърдя, че познавам пазара. Платката на която съм дал схемата е с дименсии около 12х20мм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile

А тази тук е с размери 22 x 15 x 13 Smile
С малко пипане според мен ще стане Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:54    Заглавие: Отговорете с цитат

valdism написа:
....ПП Модулите ще са от масово продаваните китайски лентички с по 3 диода на модул, на 12V, 0.24W.

Аха, най-сетне нещо по същество.
И благодарностите (за съветите) отидоха на вятъра.

valdism написа:
Платката на която съм дал схемата е с дименсии около 12х20мм.

Дименсиите са "според зависи".
И на не много по-големи от посочените утре ще ти кача картинка на съвсем прилични драйверчета за подобни цели.
П.П. Между другото подобни изпълнения директно на мрежово напрежение при това неразделено галванично хич не са препоръчителни.
След като ще са и подаръци - съвсем.
Опасно е!
Най-малкото не е ясно в какви ръчички ще попадне.
_________________
RemoteControls
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valdism
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Яну 2011
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2011 23:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е драйвер за 3W-тов светодиод. Не съм сигурен, че може да свърши работа.

ПП Това са размерите на платката, която имам, устройва ме и маааалко по-голям размер. корпуса ще е фрезован от 25мм PVC общо взето всички материали ползвани за изработката ще са изолатори.

2ПП Явно се изказах прибързано за малките ипулсни захранвания, съветът за LED driver си е съвсем на място. А и цените са напълно задоволителни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008
Мнения: 3329
Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 0:19    Заглавие: Отговорете с цитат

RC приличат по разположение на тези който продават в elimex и са си тяхно производство. А по въпроса за безопасността и тези схеми - спор няма! Да не говорим, че тоя мъник за 2,7$ ако работи читаво си е супер оферта.
_________________
Analog Audio™ Quanterall.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
valdism
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Яну 2011
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 1:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е готово за моите цели без преправяне, а и цената му е изключително добра, ще поръчам 10-ина. и ще споделя как се представят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals