Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

управление на траф
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде попремери тук там и напиши какви напрежения дава трафа на двете вторични намотки ,че ми свърши боба да гадая . В статията пише ,че намотката за управление трябва да дава 40V - толкова ли е ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
georg77
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 466
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Двете вторични са по 15,7В на празен ход
Съмнявам се в ценеровия диод който не е по схемата а сложих SY185\1.Резисторите ги направих от кантал като вместо R1 сложих 4 такива с обща точка съответно 200--150--100 и 300 ома.И при четирите въэможности крайния ефект е един и същ.Тиристорите в изправителя са Т2-320,да не би да са много мощни и да им трябва друг ток за да се отпушват и запушват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Те хората са написали, че напрежението на вторичната намотка захранваща управлението трябва да е 40В. Твоето, ако е 15, означава, че грубо резисторите трябва да са поне с три пъти по-ниско съпротивление. Туй SY185 ми мяза на ГДР-ски изправителен диод (обикновено техните ценери са SZ...), което определено не е това, което трябва да е. Пробвай първо да сложиш подходящ ценер, после с резисторите да вдигнеш тока, ако е необходимо. Мощните тиристори искат и голям управляващ ток, но между 250 и 320 не е чак толкова голяма разликата и в общия случай би трябвало да се получи. С какъв товар пробваш цялата установка? Какъв тиристор си сложил за VS3?

Последната промяна е направена от мульо на Нед Яну 23, 2011 15:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 15:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
SY185

Мощен изправителен диод на ГДР-100-600В в зависимост от последната цифра след наклонената черта и 25 ампера.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
georg77
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 466
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Опаа.....грешката е моя.Мислех че цялата вторична е 2по20В,но като прочетох пак си видях грешката.
От трафа мога да взема 30 или 45В---така е навит.Кое от двете ще е по-добре.
За тиристора VS3 съм сложил КУ 202 Н
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 17:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи излиза ,че си повторил схемата с каквото ти падне и искаш да работи ,хайде стига си ни правил на луди . За 5 страници писане не се научава електроника ,когато я изпълниш както трябва - тогава ще проработи !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
georg77
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 466
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами нямам за цел да науча електрониката защото ми е малко късно за това.В началото на темата писах с какво разполагам---траф и силовите тиристори.Възоснова на тях трябва да се реализира схемата.Колегите Ви ми предложиха ПРИНЦИПНА схема и аз я направих с наличните елементи.За да заработи схемата трябва нещо да се промени в нея и аз незнам какво затова питам.Същият уред го имам стационарен и работи вече 20 години,при него регулирам напрежението в първичната с латер.Сега ми трябва същото,но по-компактно защото се налага да е преносимо.Ако нестава здраве да е,а ако има начин ще съм ви благодарен ако го науча.Пробвах програми симулатори,но нищо не направих,защото неразбирам от електроника.

Никой не правя на луд.Просто питам съвсем коректно за малко помощ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
За да заработи схемата трябва нещо да се промени в нея и аз незнам какво затова питам.

Не трябва нищо да се променя в схемата ,ами да се изпълни с указаните в статията елементи и параметри на трансформатора . Но да слагаш диод вместо ценер ,да ползваш траф с 15V ,вместо 40 и кой знае какво още си променил - е няма да стане !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
georg77
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2010
Мнения: 466
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2011 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

По-горе писах,че съм сбъркал.От трафа мога да взема 15,30,45 и 60В.С кое напрежение ще стане схемата на управлението.Най-близкото е 45.Тогава ще стане ли?Въпросния ценер ще го сменя въпреки че е обозначен на корпуса със знака за ценеров диод няма да споря много е стар може и да е сбъркан.Всичко друго е по указание на схемата без силовите тиристори в изправителя,които са Т2-320

Нямам траф с вторично напрежение 40В нито тиристори ТЛ 171-250
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 24, 2011 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Разлика от 5 волта (между 40 и 45) не те бъркат чак толкова. Виж това за да разбереш дали туй SY185 е ценер и какъв, пък може и една снимка да му дадеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals