Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Диодни халогени
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2011 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не ти убивам мерака,ама трябва мнооого диоди да навържеш,за да стигнеш силата на светене на един халоген Smile.Каквото и да постигнеш,ще е само за украса.Само за справка-обикновено един халоген за кола е около 100 вата,в моменти ти имаш около (ако приемем ,че грубо един диод е за 3.5В волта и 20мА) 1,12 вата Smile.
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2011 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

За да стане изобщо нещо според мен трябва да сложиш поне 6 x 3W LED. С тези, които ползваш в момента трябва поне 80бр. да сложиш за да има някакъв ефект ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mlad76
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 25 Яну 2003
Мнения: 62
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2011 23:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравеите,защо колега не пробваш с накои LED DRIVER например ZXLD1360
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MuTaJlaKo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Дек 2010
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2011 23:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Халогенните крушки са по 55 вата и не свети толкова слабо ето снимки пре деня и вечерта ...

от дясно е лед халогена


и мисля че ако се направят на 3.4 волта ще светят още повече Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile
Говори ни в лумени, не в снимки Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мислех,че говориш за халогените отдолу на бронята,ама все тая-пак няма да стане както си я намислил.
mishomvp е прав,ама май прочети първо за някои параметри на крушките и светодиодите.Пак за справка-по спомен една крушка за фар 55 вата даваше някъде около 500 лумена ,а един диод,споредзависи от типа му около 10.То ако ставаше така,хората отдавна да го правят,а не да слагат ксенони и т.н.И още нещо-не знам що,всеки който направи някаква промяна по фаровете си умира да снима срещу тях,за да видим колко силно светят,което не значи нищо.Като караш,гледаш отражението на светлината върху палтното,а не директно във фара,така че колкото и ярко да изглежда на снимката,все тая Smile
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
martinel40
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Май 2009
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти 100W диод http://www.dianid.com/eshop/product/111/100w-moshten-svetodiod.html , но има няколко проблема, които могат да се решат. * Power: 100W
* Lumen: 8000-9000Lm
* Voltage: 32-36V
* Current: 3.0A
Работи на 32-36V, ще се наложи да правиш захранване, и ти "цоца" 3А ток, което е много. Като гледам предходните мнения, на showMAniak
Цитат:
Пак за справка-по спомен една крушка за фар 55 вата даваше някъде около 500 лумена
, Погледни този 20W диод, който работи на 12V и е 1500лумена. Консумацията на ток е 2А. http://www.dianid.com/eshop/product/108/20w-moshten-svetodiod.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Юни 2005
Мнения: 513
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 15:13    Заглавие: Отговорете с цитат

showMANiak написа:
(ако приемем ,че грубо един диод е за 3.5В волта и 20мА) 1,12 вата Smile.

Определено бъркаш!
Гледам как си говорите за промени по колата,а като знам колко пъти на вечер ми идва да убия човек с "специални" фарове. Twisted Evil
Па ,като се сетя,как избива очите едно смотано диодно фенерче, което иначе не може да ти освети нищо.
Според братята руснаци диодите дават около 2.5 пъти по голяма ефективност от халогените.Склонен съм да им вярвам.Справка енергоспестяващите крушки.Големия проблем на диодите е тесния спектър.Виждали ли сте как изглежда светлина от диодно фенерче в мъгла.А смехорията е ,че тука си говорите за кола,която ще пътува по шосетата на републиканската мрежа.Не подкокоросвайте човека да прави закононарушения Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 15:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид стандартни диоди,не такива Wink.А като гледам цената на 1 стоватов и като умножа по 2,май по-добре човека да си вземе ксенон Wink.Отделно остават на лице проблемите със охлаждането, преобразувателя 12-32 или 36В и насаждането във фара.На теория много неща могат да станат,но от практическа гледна точка нали се сещаш,че няма да го направи никой така.Така ,че с една дума без сериозна инвестиция и голяма доза мерак,няма да стане по тоя начин както го е намислил човека.

vladimir_ki4ev, Не разбрах къде бъркам.Ако визираш сметката,в нея съм умножил общия брой на диодите,не става дума за 1 диод.И не разбрах къде видя да го подкокоросваме да прави тия промени?.Тамън в обратното се мъча да го убедя.
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MuTaJlaKo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Дек 2010
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Чет Яну 27, 2011 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

ако сте виждали новите аудита и мерцедеси на всичките халогените им са от диоди пак 10 мм и светят доста добре. Вижте и снимката в тъмно, че с диодите свети малко по малко но светлината определено ми се струва по-добре ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals