Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Инкубатор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 6:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Топлият въздух сам ще се вдига горе.Затова според мен е по-добре нагревателите да са там,а вентилаторът да го праща надолу.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo_kolev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010
Мнения: 53
Местожителство: Kocherinovo

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Само че моята перка около 15cm и незнам как да я разположа за да се движи топлия въздух правилно.Дайте идея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ZTDMP
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 40
Местожителство: PLEVEN

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Айде и аз да се обадя....
....Затова обръщането според мен е излишно.Виждал съм много фабрични машинки,в които обръщането го няма и пак се люпат 70-80% от яйцата.

Айде и аз да се обадя.
Обръщането не е заради равномерно нагряване, а за да не залепва зародиша към ципата. Колкото до люпимостта - то тя зависи както от условията в инкубатора, така и от качеството на яйцата.
_________________
Това не е дим от колофон, това са душите на умиращите транзистори!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenc
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2006
Мнения: 102
Местожителство: г. Разлог

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко идеи:
- добре е да се използва обикножен нагревател в/у керамична пръчка (за да се намали инертостта хубаво е да се обдухва директно с вентилатора).
-задължително трябва да измислиш регулиране на влажността в началото сравнително ниска (60%) и след това при излюпването висока (95%).
-регулиране на скоростта на движениена въздуха.

дано съм помогнал с нещо.

PS
имам готово управление за инкубатор.
ако се интересуваш пиши на ЛП.
_________________
човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

ZTDMP написа:
Обръщането не е заради равномерно нагряване, а за да не залепва зародиша към ципата. Колкото до люпимостта - то тя зависи както от условията в инкубатора, така и от качеството на яйцата.


Абсолютно вярно. Wink Ако имаш място на тавана, сложи я там. Ще тика топлия въздух надолу. Моят е така. Освен това като се излюпят пиленцата ги държа вътре и така въздушният поток ги суши по-бързо. Вадя ги чак като изсъхнат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Айде и аз да се обадя. Правя терморегулатори,които поддържат температурата в граници под +/-0,1 градуса.


Това и да го видя няма да го повярвам точност 0.1 градус, просто забрави.Ако наистина правиш точно толкова точни регулатори почвам да пазарувам от теб. В домашни условия без специално оборудване да се докара абсолютна грешка 1-1.5 градуса Целзий и дълготрайна стабилност 1.5 - 2 градуса. 0.1 градус все пак е спецификация за медицинско оборудване.
_________________
Всеки щепсел контакта да си знае ,да се пази
да не се зарази и ако клемите зацапа,
некой друг да тока да изцака...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
кязъм
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 113
Местожителство: Кубрат

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат



Не забравяй и съд с вода, в който на 19 ден слагах дунапрен за да се повиши влажността на въздуха ! Успех .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hristo_kolev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010
Мнения: 53
Местожителство: Kocherinovo

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за идеите на всички.За 70 яйца колко вата трябва да е нагревателя и не е ли добре ако ползвам крушки да сложа ламаринени преегради за да не ги облячват със светлина дирекно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Юни 04, 2011 7:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко броя ти трябват?За какви 1-2 градуса говорим?Ако платката е в самият инкубатор,т.е. на постоянна температура,проблемите са никакви и всичко зависи от хистерезиса на схемата.Тъй като всеки се сеща като завърши камерата,моите са в кутия,стоят отвън и естествено се влияят леко от околната температура,но ако машината е в помещение,където температурата се мени в малки граници-измененията са минимални.Винаги съм казвал на хората да си имат термометър,с който да следят какво става.Защото има случаи,когато гръмва крушка,регулаторът си отива и започва печене на яйцата.Това писах вече как може да се предотврати.Иначе инертността на нагревателите и обемът на камерата влияят в най-голяма степен на точността.Мислил съм си и за схема,която да следи околната температура и да внася корекция в настройката,което би повишило доста точността на регулиране,но това пък ще доведе до оскъпяване ,и то не малко,така че според мен е безсмислено.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo_kolev
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2010
Мнения: 53
Местожителство: Kocherinovo

МнениеПуснато на: Съб Юни 04, 2011 8:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами мисля да ползвам 4 крушки по 60W дали ще са достатъчно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals