| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 11:18 Заглавие: |
|
|
| Вместо LM317, може да се сложи LM350K |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 11:50 Заглавие: |
|
|
Я кажи направо какво мислиш да правиш.
Ориентирай се към нещо импулсно.
Това примероно при 10А товар и 20V пад в/у регулиращия елемент (изход 10V 10A) как смяташ да се разсейват? А има и по-тежки варианти.
Имаше теми за продажба на готови ТЕС, ориентирай се натам. С тази самоделка и предполагаемото ти ниво няма шанс да се доближи до фабричното решение.
Ето ти едно предложение http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=74657 _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shadow__01 Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 91
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miroton Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юни 2011 Мнения: 118 Местожителство: Пазарджик
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 14:10 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Идеята е да когато е на малко напрежение примерно 12-14 волта да изкарва двойно повече ток отколкото про 25-30 волта. |
Много си далече от истината , обратното е по възможно ! Освен това само с 1 транзистор ,при 150-200W разсейвана мощност ,ако ще и водно охлаждане да туриш - няма да стане ! Защото топлината докато стигне от кристала до корпуса ,сещаш ли се ? Е ,ако още не ти е станало ясно - попрочети малко за термични съпротивления на корпусите на мощните транзистори ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 15:23 Заглавие: |
|
|
| Разгледай и някой схеми на тиристорни изправители.С тях може да се постигне по голяма мощност,с по малък радиатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shadow__01 Активен потребител


Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 91
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 22:09 Заглавие: |
|
|
Не разбирам руски (не съм от това поколени и не съм го учил в училище изобщо). И нямам компютърно захранване. Не съм сигурен, че преработено ще държи както трябва. Целта освен за спорта е и да е с истински трансформатор доказал се в времето. На първа инстанция се слага идеята да излезе максимално евтино. Ще използвам части събирани и складирани и каквото го няма само то ще се купува.
Ще бъде до 10 ампера за да се щади трафа и ще се използва тази http://www.reuk.co.uk/LM317-High-Current-Voltage-Regulator.htm схема с транзистор TIP 147 и R1=205 ома, R2= потенциометър 4.7 килоома.
И преди съм правил подобен изправител и имам малко опит горе-долу.
Ще има панелен волтметър заханван с двуполярно изправено напрежение изпълнето по схемата от атача. Да попитам какъв трансформатор трябва да търся, защото от него ще се захранва ванелен волтметър с двуполярно, вграден мултицет искащ 9 волте обикновено изправено и вентилатор за процесор на компютър който вдига около 100 милиампера на 12 волта, но може и да работи и на по-малко(нпример 9).
Пишете ако нещо в схемата не е както трябва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 23:10 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Много си далече от истината , обратното е по възможно ! Освен това само с 1 транзистор ,при 150-200W разсейвана мощност ,ако ще и водно охлаждане да туриш - няма да стане ! |
Този цитат е от човек с близо 6000 поста във форума.
Когато искаш съвет недей да гледаш само буквите, които са ти написали хората. Вникни в същността на нещата. Не знам на колко си години, но винаги се питай за това дали за там дето си тръгнал някои вече не се връщат.
За да направиш това дето мислиш ти трябва траф 600 вата.
Разбрахме, че не разбираш руски. Ето ти го на италиански:
http://www.chirio.com/switching_power_supply_atx.htm _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon
Последната промяна е направена от Фикри Нури на Вто Сеп 06, 2011 23:12; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Сеп 06, 2011 23:11 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | Я кажи направо какво мислиш да правиш.
Ориентирай се към нещо импулсно.
Това примероно при 10А товар и 20V пад в/у регулиращия елемент (изход 10V 10A) как смяташ да се разсейват? А има и по-тежки варианти. |
Нещо не отговаряш на въпроси, а философстваш какво според теб трябва да се прави. Макар че и други колеги ти подсказаха за топлоотделянето на линеен стабилизатор. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|