Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SDA 555XFL
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 21:05    Заглавие: SDA 555XFL Отговорете с цитат

Има ли интерес за процесори от тая серия на цена 35 лева?
Срещат се в 11ак19 и някои други телевизори?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

И обикновенно не са програмирани (тези които просто се срещат), така че уточни какво предлагаш (или търсиш).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 21:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам предвид че мога да направя програматор и да ги програмирам ако има достатъчен интерес към тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Със сигурност, ще има интерес (ако си наясно за какво говориш! - нищо лично, не ме разбирай погрешно).

Толкова ли е трудно нещата да се казват с истинските им имена?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Правя лицеви процесори за Nokia Srereopus Schasis с PIC процесор което е доста сериозен реверс инженеринг,също подготвям аналози пак с PIC на 2 типа процесори на GRUNDIG от по старите модели с LED индикатор 30-40 канални. Да направя програматор за SDA555 не е по сложно но не съм наясно какво е търсенето, вече не се занимавам с сервизна деиност и нямам поглед върху нещата и затова сондирам за мнение на колеги в този бранш. А трябва да има седмицата по поне една поръчка че да си срува донякъде времето което ще загубя.
Всъщност ако някои се сеща за някакъв процесор било за телевизор или нещо друго дето доста често се поврежда и е проблем за намиране или е скъп може да се свърже с мен на [email protected]. В някой от случаите е възножно да се проектира заместител с друг процесор. Не е възможно да се правят заместители на просесори които са SMD тъи като не е възможно да се направи преходна платка. Наскоро се заинтересивах от платките в пералните машини и там се оказа че един тип платка се ползва в доста модели. Ако успея да закупя такава пералня на ниска цена ще пусна в производство платка за тях на цена около 30 процента по ниска от оригиналната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда..., това последното вече ми звучи доста познато, особенно тази част:
Цитат:
лицеви процесори за Nokia....

Защо ли си мисля, че вече сме си говорили по тази тема?
Дали да я потърся?

Имам чувството, че недооценяваш някои неща, но ти желая успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2005 23:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да преди проучвах търсенето и в този форум. И вече ги правя и ги продавам успешно. Макар и да се оказа че не е голямо търсенето им. Но при мен се бяха събрали 4 броя такива нокии с такъв проблем и наи- вече затова се захванах преди с тая разработка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2005 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой освен колегата RC не казва нищо за SDA 555XFL
Наистина ли няма интерес за програмирани такива процесори?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
makom
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2004
Мнения: 589
Местожителство: RUSE

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2005 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен за миналата година ми се наложи да сменя само два.
Както се оказа новите не бяха програмирани,но успях да намеря сьс запис(45лв)
За тази година чакам да загьрми по-силно та тогава ще видим
какво ще дойде.
С оглед на това,че тия процесори се намират в доста ТВ(11АК19) под различни имена предполагам,че ще има някакьв интерес но не мога
да посоча бройка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2004
Мнения: 1664
Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Съб Май 21, 2005 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

има ги не само в ак19 но и в sharp i neo i elite i доста други, но сте може ли да се намери софт за всеки модел -малко съмнително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals