| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nikola Kirov Активен потребител

Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 85 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:05 Заглавие: SDA 555XFL |
|
|
Има ли интерес за процесори от тая серия на цена 35 лева?
Срещат се в 11ак19 и някои други телевизори? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:08 Заглавие: |
|
|
| И обикновенно не са програмирани (тези които просто се срещат), така че уточни какво предлагаш (или търсиш). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikola Kirov Активен потребител

Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 85 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:17 Заглавие: |
|
|
| Имам предвид че мога да направя програматор и да ги програмирам ако има достатъчен интерес към тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:21 Заглавие: |
|
|
Със сигурност, ще има интерес (ако си наясно за какво говориш! - нищо лично, не ме разбирай погрешно).
Толкова ли е трудно нещата да се казват с истинските им имена? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikola Kirov Активен потребител

Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 85 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 21:39 Заглавие: |
|
|
Правя лицеви процесори за Nokia Srereopus Schasis с PIC процесор което е доста сериозен реверс инженеринг,също подготвям аналози пак с PIC на 2 типа процесори на GRUNDIG от по старите модели с LED индикатор 30-40 канални. Да направя програматор за SDA555 не е по сложно но не съм наясно какво е търсенето, вече не се занимавам с сервизна деиност и нямам поглед върху нещата и затова сондирам за мнение на колеги в този бранш. А трябва да има седмицата по поне една поръчка че да си срува донякъде времето което ще загубя.
Всъщност ако някои се сеща за някакъв процесор било за телевизор или нещо друго дето доста често се поврежда и е проблем за намиране или е скъп може да се свърже с мен на [email protected]. В някой от случаите е възножно да се проектира заместител с друг процесор. Не е възможно да се правят заместители на просесори които са SMD тъи като не е възможно да се направи преходна платка. Наскоро се заинтересивах от платките в пералните машини и там се оказа че един тип платка се ползва в доста модели. Ако успея да закупя такава пералня на ниска цена ще пусна в производство платка за тях на цена около 30 процента по ниска от оригиналната. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 22:43 Заглавие: |
|
|
Мда..., това последното вече ми звучи доста познато, особенно тази част: | Цитат: | | лицеви процесори за Nokia.... |
Защо ли си мисля, че вече сме си говорили по тази тема?
Дали да я потърся?
Имам чувството, че недооценяваш някои неща, но ти желая успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikola Kirov Активен потребител

Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 85 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Май 19, 2005 23:30 Заглавие: |
|
|
| Да преди проучвах търсенето и в този форум. И вече ги правя и ги продавам успешно. Макар и да се оказа че не е голямо търсенето им. Но при мен се бяха събрали 4 броя такива нокии с такъв проблем и наи- вече затова се захванах преди с тая разработка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikola Kirov Активен потребител

Регистриран на: 23 Фев 2005 Мнения: 85 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Съб Май 21, 2005 9:41 Заглавие: |
|
|
Никой освен колегата RC не казва нищо за SDA 555XFL
Наистина ли няма интерес за програмирани такива процесори? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Съб Май 21, 2005 10:40 Заглавие: |
|
|
На мен за миналата година ми се наложи да сменя само два.
Както се оказа новите не бяха програмирани,но успях да намеря сьс запис(45лв)
За тази година чакам да загьрми по-силно та тогава ще видим
какво ще дойде.
С оглед на това,че тия процесори се намират в доста ТВ(11АК19) под различни имена предполагам,че ще има някакьв интерес но не мога
да посоча бройка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Съб Май 21, 2005 11:32 Заглавие: |
|
|
| има ги не само в ак19 но и в sharp i neo i elite i доста други, но сте може ли да се намери софт за всеки модел -малко съмнително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|