Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с GOLDSTAR CF-20A80V

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:47    Заглавие: Проблем с GOLDSTAR CF-20A80V Отговорете с цитат

Goldstar CF-20A80V след вероятно поражение от мълния.Шаси МС-34А.Захранването беше мъртво.След замяна на STR S6707 Z6.8 V Q802(2SC3852A) R 18 ома към извод 5 стартира в ST/BY като непрекъснато пулсира и в такт премигва светодиода отпред.При тази ситуация +B =50 волта а на входа на 7805 =4.5 волта.При прекъсване на базата на Q801 който управлява Q803 (този който командва входа на 7805 при двата режима) минава в работен режим като всички напрежения са нормални процесора е жив OSD има и всичко работи нормално.При това положение изхода на проца командва нормално светодиода за ST/BY но без да привежда захранването в другия режим.За проба смених оптрона SE 110 и всички електролити.Мерени са и всички резистори и чрез замяна всички диодчета около STR . С две думи в режим на ST/BY не държи а пулсира и съответно 5 волта са почти 2 и не може да излезне от това състояние.Пробвах и с друг STR ??? На 9 извод приблизително 6.8 волта а когато принудително работи 7.2 волта.Дайте идеи къде да продължа да търся проблема защото нещо го закъсах откъм идеи Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах подобен случай,излезе процесор,освободете му захранването.
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ste4kin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2003
Мнения: 104
Местожителство: Кюстендил

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

провери високоомните съпротивления от греца до STR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Но в работен режим процесора е жив и всичко работи ???На изхода на 7805 няма товар макар че консумация не съм мерил.Ако освободя процесора няма да мога да имитирам същата ситуация ??? Двата резистора са здрави по 16 килоома Crying or Very sad
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Подобен проблем ми се е полчуавал след токов удар. Оказа се диод и транзистор точно около групата за ST.BY . За съжаление си го спомням само визуално. Средно мощен от рода на 2SC2230 .
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което съм си записал за такъв дефект е че имат утечка двата транзистора Q801 Q803. Като ги меря уж са здрави но след смяната им се оправи дефекта.Сменял си естеера но дали не са от една и съща серия и да са дефектни ??
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Юни 08, 2005 22:04    Заглавие: Re: Проблем с GOLDSTAR CF-20A80V Отговорете с цитат

sacho написа:
Goldstar CF-20A80V след вероятно поражение от мълния.Шаси МС-34А.Захранването беше мъртво.След замяна на STR S6707 Z6.8 V Q802(2SC3852A) R 18 ома към извод 5 стартира в ST/BY като непрекъснато пулсира и в такт премигва светодиода отпред.При тази ситуация +B =50 волта а на входа на 7805 =4.5 волта.При прекъсване на базата на Q801 който управлява Q803 (този който командва входа на 7805 при двата режима) минава в работен режим като всички напрежения са нормални процесора е жив OSD има и всичко работи нормално.При това положение изхода на проца командва нормално светодиода за ST/BY но без да привежда захранването в другия режим.За проба смених оптрона SE 110 и всички електролити.Мерени са и всички резистори и чрез замяна всички диодчета около STR . С две думи в режим на ST/BY не държи а пулсира и съответно 5 волта са почти 2 и не може да излезне от това състояние.Пробвах и с друг STR ??? На 9 извод приблизително 6.8 волта а когато принудително работи 7.2 волта.Дайте идеи къде да продължа да търся проблема защото нещо го закъсах откъм идеи Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ако споменатия от теб транзистор (2SC3852A) си го сменил с някакъв друг, проблема може да ти е точно от него. Този транзистор трябва да бъде с коефициент на усилване над 500 !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Този транзистор съм го сменял със същия но не изглеждаше съвсем добър на вид.Ще му премеря бетата и ще пробвам ако трябва с друг.Транзисторите във веригата на ST/BY ги сменях за проба без резултат.При освобождаване на 5 волта от проца резултата е същия така че смятам че не би трябвало да е от него Някаква връзка с дъмпа ??? дали е възможно да има там проблем при положение че в работен режим е добре ??? Crying or Very sad
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

ако си записва последното състояние напълно възможно е този бит ако е самозаписал некоректен байт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Юни 09, 2005 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Tokio благодаря за идеята Laughing от всичките 5 броя транзистори 2SC3852 които съм купил съм оцелил този с бета едва 10 . Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad След поставянето на по добър всичко е наред.Пак ментетата ни загубиха ценни часове през които можехме да свършим и нещо друго.Благодаря на всички които взеха отношение по темата.Успех Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals