| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:47 Заглавие: Проблем с GOLDSTAR CF-20A80V |
|
|
Goldstar CF-20A80V след вероятно поражение от мълния.Шаси МС-34А.Захранването беше мъртво.След замяна на STR S6707 Z6.8 V Q802(2SC3852A) R 18 ома към извод 5 стартира в ST/BY като непрекъснато пулсира и в такт премигва светодиода отпред.При тази ситуация +B =50 волта а на входа на 7805 =4.5 волта.При прекъсване на базата на Q801 който управлява Q803 (този който командва входа на 7805 при двата режима) минава в работен режим като всички напрежения са нормални процесора е жив OSD има и всичко работи нормално.При това положение изхода на проца командва нормално светодиода за ST/BY но без да привежда захранването в другия режим.За проба смених оптрона SE 110 и всички електролити.Мерени са и всички резистори и чрез замяна всички диодчета около STR . С две думи в режим на ST/BY не държи а пулсира и съответно 5 волта са почти 2 и не може да излезне от това състояние.Пробвах и с друг STR ??? На 9 извод приблизително 6.8 волта а когато принудително работи 7.2 волта.Дайте идеи къде да продължа да търся проблема защото нещо го закъсах откъм идеи  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:55 Заглавие: |
|
|
Имах подобен случай,излезе процесор,освободете му захранването. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ste4kin Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2003 Мнения: 104 Местожителство: Кюстендил
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:55 Заглавие: |
|
|
| провери високоомните съпротивления от греца до STR |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 11:58 Заглавие: |
|
|
Но в работен режим процесора е жив и всичко работи ???На изхода на 7805 няма товар макар че консумация не съм мерил.Ако освободя процесора няма да мога да имитирам същата ситуация ??? Двата резистора са здрави по 16 килоома  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 12:11 Заглавие: |
|
|
Подобен проблем ми се е полчуавал след токов удар. Оказа се диод и транзистор точно около групата за ST.BY . За съжаление си го спомням само визуално. Средно мощен от рода на 2SC2230 . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 15:09 Заглавие: |
|
|
Това което съм си записал за такъв дефект е че имат утечка двата транзистора Q801 Q803. Като ги меря уж са здрави но след смяната им се оправи дефекта.Сменял си естеера но дали не са от една и съща серия и да са дефектни ?? _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юни 08, 2005 22:04 Заглавие: Re: Проблем с GOLDSTAR CF-20A80V |
|
|
| sacho написа: | Goldstar CF-20A80V след вероятно поражение от мълния.Шаси МС-34А.Захранването беше мъртво.След замяна на STR S6707 Z6.8 V Q802(2SC3852A) R 18 ома към извод 5 стартира в ST/BY като непрекъснато пулсира и в такт премигва светодиода отпред.При тази ситуация +B =50 волта а на входа на 7805 =4.5 волта.При прекъсване на базата на Q801 който управлява Q803 (този който командва входа на 7805 при двата режима) минава в работен режим като всички напрежения са нормални процесора е жив OSD има и всичко работи нормално.При това положение изхода на проца командва нормално светодиода за ST/BY но без да привежда захранването в другия режим.За проба смених оптрона SE 110 и всички електролити.Мерени са и всички резистори и чрез замяна всички диодчета около STR . С две думи в режим на ST/BY не държи а пулсира и съответно 5 волта са почти 2 и не може да излезне от това състояние.Пробвах и с друг STR ??? На 9 извод приблизително 6.8 волта а когато принудително работи 7.2 волта.Дайте идеи къде да продължа да търся проблема защото нещо го закъсах откъм идеи  |
Ако споменатия от теб транзистор (2SC3852A) си го сменил с някакъв друг, проблема може да ти е точно от него. Този транзистор трябва да бъде с коефициент на усилване над 500 ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Юни 09, 2005 10:53 Заглавие: |
|
|
Този транзистор съм го сменял със същия но не изглеждаше съвсем добър на вид.Ще му премеря бетата и ще пробвам ако трябва с друг.Транзисторите във веригата на ST/BY ги сменях за проба без резултат.При освобождаване на 5 волта от проца резултата е същия така че смятам че не би трябвало да е от него Някаква връзка с дъмпа ??? дали е възможно да има там проблем при положение че в работен режим е добре ???  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Юни 09, 2005 12:19 Заглавие: |
|
|
| ако си записва последното състояние напълно възможно е този бит ако е самозаписал некоректен байт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Юни 09, 2005 18:15 Заглавие: |
|
|
Tokio благодаря за идеята от всичките 5 броя транзистори 2SC3852 които съм купил съм оцелил този с бета едва 10 . След поставянето на по добър всичко е наред.Пак ментетата ни загубиха ценни часове през които можехме да свършим и нещо друго.Благодаря на всички които взеха отношение по темата.Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|