Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

дистанционно управление - приемник и предавател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Навитака
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Апр 2005
Мнения: 23
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Апр 11, 2005 19:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Predator_MF написа:
Milen_haskovo написа:

П.П кат сте толкоз хитри я кажете как на американските войници локи-токитата са колкото мобифони а пък мятат на 10-15 км

Ми на 144MHz с 1W мощност в джунглата можеш да метнеш и на 100км без проблем.
А иначе съм фен на СВЧ заради високия трансфер който можеш да постигнеш. На 40MHz ще ми трябват доста нерви докато подкарам серийна връзка на 2400bps. На СВЧ е по-лесно, антената ти е по-малка, по малки мощности и по-големи растояния.

п.п и повече ток Wink
_________________
"Щастливият човек е прекалено доволен от настоящето,за да мисли за бъдещето"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1404
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.electronics-lab.com/projects/rf/index.html
От тук няма ли да излвзне нещо за дистанцонното?
_________________
Както си работеше и спря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2005 5:47    Заглавие: Отговорете с цитат

в нас имам една количка с дистанционно управление от преди N години (много и се кефих тогава Smile )на 27мхз е. Та въпросът ми е как мога да вдихна мощността на предавателя ?
(не разбирам много за това ще ви кажа какво има в самото дистанционно)
ИС- KY011 | 9936 (в приемника е KY033A)
Q1(транзистор)-А733 | Q6ZC
Q2(пак транзисотр)-C945 | Q99C
след чертата " | " е надписа от втория ред.
Общо взето това са основните елементи другите са резисторчета кондензаторчета и един ценерев диод
Работи на 9V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1404
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2005 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не отварям нова тема, направо писах тук:
В някой от по-предните постове прочетох, че някой имал дистанционно със PIC микроконтролер, което давало информация за състоянието на батерията, горивото и т.н. Искам да попитам може ли да ми прати тази схема или поне да даде линк? Хвана ме една болест - хоби - самолет "Пионер", доста е големичък, мисля, че ще може да 'носи' една платка за радиоуправление. Мисля да я правя със SMD елементи, щото ще е по-лека. И 1-2 батерии от GSM. И един двигател.... Надявам се да стане нещо. Приемам всякакви предложения относно монтирането на елементите, олекотяването и т.н.
_________________
Както си работеше и спря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2005 14:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Работя по въпроса, далеч не е толкова просто колкото мислите Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2005 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Milen_haskovo написа:

В някой от по-предните постове прочетох, че някой имал дистанционно със PIC микроконтролер, което давало информация за състоянието на батерията, горивото и т.н. Искам да попитам може ли да ми прати тази схема или поне да даде линк?
тази чудесия е мое творение ама схемата е на хартия а за контролера нямам програма,НО се захранва с 12V и консумира над 2А така,че с батерии от гсм няма да стане.прати едно ЛС
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Predator_MF
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юли 2004
Мнения: 272
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Юни 20, 2005 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

IGBT написа:
схемата е на хартия а за контролера нямам програма

Мхаха, ми значи нищо нямаш бе Laughing Хайде сега сериозно опиши каква ти е идеята, може да смесим с моята Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Мар 2005
Мнения: 373
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Юни 21, 2005 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

идеята ми е да се получи двупосочно предаване а схемата,обяснението и още нещо Very Happy Cool до края на идната седмица
_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Вто Юни 21, 2005 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

IGBT написа:
идеята ми е да се получи двупосочно предаване а схемата,обяснението и още нещо Very Happy Cool до края на идната седмица


Пак почваш да "газиш лехата с лука" Smile
(Ако разбираш, какво искам да кажа).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chuka
Гост





МнениеПуснато на: Вто Юни 21, 2005 23:17    Заглавие: Ne e nevyzmojno :) Отговорете с цитат

IGBT написа:
идеята ми е да се получи двупосочно предаване а схемата,обяснението и още нещо Very Happy Cool до края на идната седмица

С 2 контролера защо да не стане , но все пак какъв е смисъла от двупосочно предаване Question
И не мисля че чак 2 А ще консумира Exclamation
В магазина на комет и електронинвест има готови модули на една полчка RX i TX на 433МHz , ако не ти стига мошност слагаш един BFR91A след TX часта работещ в клас D и нямаш грижи .
Целия модул консумира 20-25мА + PIC 1-2мА и BFR 25МА наи много до 50МА да стигнеш Laughing
Оригинално са предвидени до 100м да бачкат с този транзистор поне 1кМ ще стигнеш зависи как ще го направиш Very Happy
А ако му добавиш и още един BFG97 след BFR91A ще стане много яко , наи много в радус 1км всички аларми на колите да спрат да бачкат ама какво те бърка Twisted Evil
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals