| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Юли 16, 2005 17:46 Заглавие: Проблем с LG CE-21T20KX |
|
|
| Здравейте! Имам следният проблем: телевизорът дойде след гръмотевична буря с дефектно захранване. След възстановяването му, телевизорът тръгна, но след 2-3 сек. преминаваше в standby. Процесорът, с който е изпълнен е TDA6361/PS/N2/4/0703. Нямам оригинален dump и затова пробвах с такъв за TDA6361/PS/N2/4/0532. След пускане телевизорът тръгва без цвят и изпълнява всички команди. След спиране от дистанционното или от мрежовия ключ, телевизорът възстановява предишното си състояние - тръгва за 2-3 сек. и гасне в standby. Ако някой може да ме насочи какъв може да е проблемът, както и да му се намира оригинален dump, моля изпратете ми го на [email protected] . Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Юли 16, 2005 20:57 Заглавие: |
|
|
Пратих ти нещо но дали процесора ти не е9361 а не както го пишеш 6361  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Юли 17, 2005 10:28 Заглавие: |
|
|
| Здравейте Коцев и благодаря за дъмпа.Процисора наистина съм го изписал грешно и той е 9361.За съжаление обаче не ми работи с тоя дъмп,така,че продължавам да търся.Явно е за друг запис. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Юли 17, 2005 10:53 Заглавие: |
|
|
Пробвай с този би трябвало да се получи .
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пон Юли 18, 2005 6:46 Заглавие: |
|
|
| Благодаря NOEL,но за съжаление и с това не стана.Държи се като с това ,което ми изпрати KOZEV.Значи силно размазано изображение без цвят,но по скоро ме притеснява това,че след спиране на телевизора отново сработва за 3-4секунди и минава в stb.Значи е възможно и ТДА9361 да е деф. или по незнам каква причина при изключване записва нещо в паметта и после се получава описания ефект.Това че и стрите дъмпа не даде цвят също ме навежда на такива мисли,но няма откъде да взема ТДА за проба а не ми се купува без да е необходимо по обясними причини.Оставям засега темата открита ,ако някой е имал подобен проблем и може да помогне,то моля да сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Юли 18, 2005 8:50 Заглавие: |
|
|
че е скъпа скъпа е но ако я има на магазина си я купи и ще си я имаш и за в бъдеще да пробваш ако не излезе от нея.Поне аз така правя. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 8:40 Заглавие: |
|
|
| Коцев,тая идея не ми е чужда,но ще го обсъдя първо с клиента да разбера дали ще го вземе ако е от нея.Иначе и аз правя така,но тук става въпрос за малко по скъп елемент,затова не ми се купува единствено за проба.Още повече ако излезе,че не е от него може след няколко месеца да е на половин цена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 12:31 Заглавие: |
|
|
От финансова гледна точка си прав но пък от ремонтна гледна точка си крив защото като го имаш и още като отвориш телевизора и ти се струва че проца не е добър вместо да търсиш друг дефект слагаш цокъл пробваш и си откриваш дефекта накъде е.Поне аз така правя.Верно е и това че някой части после стават по евтини но пък е верно че пък и други стават пък по скъпи така че казано на Ловешки език иде танту за кукуригу.От едно печелим от друго губим но това е реалния живот.Пък ми е добре когато имам всичко под ръка.Колко телевизори съм оставял за нещо което го набедя и след време като го купя се окаже че не е там дефекта .Пък и клиента иска да е сигурен за какво му чака телевизора пък аз като не съм сигурен само подсмърчам пред него и се почесвам там дето не ме сърби.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 19:22 Заглавие: |
|
|
| Здравей Коцев!Много си прав за това,и както казах преди споделям същото.Аз също имам доста неща,но не можем да имаме всичко.Ще го потърся и сигурно ще го купя.Просто в момента не ми е до тая инвестиция,но какво да се прави.Ако го осигуря навреме ще лиша дали е от него.Тук в региона го няма,но тия дни ще прескоча до София и ще видим.Желая ти спорна работа! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 19:26 Заглавие: |
|
|
| 0532=0793 записа 0703 е с различен партномер от другите два записа но все си мисля че си за процесор а тои стрва $70 клиента трябва да реши дали ще се прави след последните гръмотевици смених няколко такива процесора които запушваха видео усилвателите иначе всичко останало работеше мога да ти пратя такъв за проба поне ще разбереш дали включването и минаването в стенбай е от него Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|