 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Юли 26, 2005 21:06 Заглавие: DVD SONY DV-LS785V/S субтитри |
|
|
| Апаратът е в гаранция ,даже още не съм го виждал.Проблема по описанието на клиента е следния:лисват субтитрите на български само при въэпроизвеждане на запис направен на записвачка на РС.Видеосигнала в такива случаи е нормален.Освен това при споменатия случай на екрана на ТВ-то се появява следното:рег. код 7CPX-Q4WY.Някой знае ли каква е паметта ,и дали има БИН с който проблема да бъде решен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юли 29, 2005 13:00 Заглавие: |
|
|
helios
1. Добре да проверите с друг диск, а не записан от клиента. Освен това никъде не сте споменали за какъв диск става въпрос - DVD, Video CD, SVCD или DivX субтитри! Sony въобще не поддържат субтитри за DivX като отделен файл и Xvid, както и няма да го направят дори и за новите модели 2005, които вече са на пазара.
Ако сте официален сервиз на Sony, това би трябвало да Ви е известно отдавна!
2. Ако става въпрос за DVD-R/+R/-RW/+RW всичко зависи от формата и начина на запис. Пак се връщаме на написаното в т.1. Ако чете оригиналните DVD и тези от българските списания и вестници, значи няма проблем с устройството.
3. Има вероятност да е правен опит за смяна на регионалния код, при който да са променени други параметри. Това го пиша само хипотетично, защото не познавам методиката за "отключване" на региона за тази серия Sony.
Освен това при DVD плеерите термина е Firmware (FW) (не dump) и ако имате CD със правилния (Sony) FW за машината, както и последователността на зареждането му ще можете да презапишете паметта посредством зареждането на CD-то в плеера. Не е нужно да знаете нейния тип и да я програмирате директно, освен ако вече някой не е оплескал нещата. Дори и тогава на декодерната платка има ако не конектор, то поне изводи за свързване на кабел за FW Update. За да можете обаче да работите по този метод Ви трябва освен сервизно описание и съответен software на Sony.
За съжаление знам само, че декодерния чип на DVP-NS755; DVP-LS785V и DVP-NS955V e Sony CXA9804A. Част от програмата (FW) се записва в паметта на самия чип.
Ето един линк от тестове на DVP-NS955V със снимки на платките:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Print.aspx?ArticleId=13981
Дано поне малко съм ти помогнал и успех с клиента! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gena Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 553 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Юли 29, 2005 13:02 Заглавие: |
|
|
Госта бях аз и искам да се коригирам за декодерния чип:
Sony CXD9804R, а не както го бях написал като аналогова схема! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Авг 02, 2005 22:36 Заглавие: |
|
|
| Gena написа: | Госта бях аз и искам да се коригирам за декодерния чип:
Sony CXD9804R, а не както го бях написал като аналогова схема! |
Здравей!
Благодаря ти за отзивчивостта! Утре ще поговоря с клиента за формата (знаеш къде е ударението)на записа ,чиито субтитри липсват.Знам само,че апаратът не е отварян и никакви некомпетентни намеси не е имало.Закъснях с отговора поради обясними причини-Ех лято,лято... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|