Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DVD SONY DV-LS785V/S субтитри

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Вто Юли 26, 2005 21:06    Заглавие: DVD SONY DV-LS785V/S субтитри Отговорете с цитат

Апаратът е в гаранция ,даже още не съм го виждал.Проблема по описанието на клиента е следния:лисват субтитрите на български само при въэпроизвеждане на запис направен на записвачка на РС.Видеосигнала в такива случаи е нормален.Освен това при споменатия случай на екрана на ТВ-то се появява следното:рег. код 7CPX-Q4WY.Някой знае ли каква е паметта ,и дали има БИН с който проблема да бъде решен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Пет Юли 29, 2005 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

helios
1. Добре да проверите с друг диск, а не записан от клиента. Освен това никъде не сте споменали за какъв диск става въпрос - DVD, Video CD, SVCD или DivX субтитри! Sony въобще не поддържат субтитри за DivX като отделен файл и Xvid, както и няма да го направят дори и за новите модели 2005, които вече са на пазара.
Ако сте официален сервиз на Sony, това би трябвало да Ви е известно отдавна!
2. Ако става въпрос за DVD-R/+R/-RW/+RW всичко зависи от формата и начина на запис. Пак се връщаме на написаното в т.1. Ако чете оригиналните DVD и тези от българските списания и вестници, значи няма проблем с устройството.
3. Има вероятност да е правен опит за смяна на регионалния код, при който да са променени други параметри. Това го пиша само хипотетично, защото не познавам методиката за "отключване" на региона за тази серия Sony.

Освен това при DVD плеерите термина е Firmware (FW) (не dump) и ако имате CD със правилния (Sony) FW за машината, както и последователността на зареждането му ще можете да презапишете паметта посредством зареждането на CD-то в плеера. Не е нужно да знаете нейния тип и да я програмирате директно, освен ако вече някой не е оплескал нещата. Дори и тогава на декодерната платка има ако не конектор, то поне изводи за свързване на кабел за FW Update. За да можете обаче да работите по този метод Ви трябва освен сервизно описание и съответен software на Sony.

За съжаление знам само, че декодерния чип на DVP-NS755; DVP-LS785V и DVP-NS955V e Sony CXA9804A. Част от програмата (FW) се записва в паметта на самия чип.
Ето един линк от тестове на DVP-NS955V със снимки на платките:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Print.aspx?ArticleId=13981

Дано поне малко съм ти помогнал и успех с клиента!
Върнете се в началото
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 553
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Юли 29, 2005 13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Госта бях аз и искам да се коригирам за декодерния чип:
Sony CXD9804R, а не както го бях написал като аналогова схема!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Вто Авг 02, 2005 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Gena написа:
Госта бях аз и искам да се коригирам за декодерния чип:
Sony CXD9804R, а не както го бях написал като аналогова схема!

Здравей!
Благодаря ти за отзивчивостта! Утре ще поговоря с клиента за формата (знаеш къде е ударението)на записа ,чиито субтитри липсват.Знам само,че апаратът не е отварян и никакви некомпетентни намеси не е имало.Закъснях с отговора поради обясними причини-Ех лято,лято...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals