Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кучегон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dalgia
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2004
Мнения: 183
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 29, 2005 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Анонимоса съм аз.Пак забравих да се логна. Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
kableman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Авг 2005
Мнения: 194
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2005 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

zdravei!iskam da te pomolia da mi pratich i na men tazi shema na [email protected] te molia!

Кирил и Методий какво са създали навремето ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iavor4o
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 243
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2005 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

kableman Exclamation
1. Моля, пиши на кирилица
2. Чети темите от първа страница нататък - човека вече я пусна схемата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tishoооооооо
Гост





МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 8:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах преди едно дистанционно на един телевизор от преди 20г.
Който и бутон да натиснеш на кучето му се испрявяше козината и се изнасяше на накъде.
Но има нещо друго че не на всички кучета действа еднакво.
Някой стават агресивни и нападат. Confused
Върнете се в началото
Гост
Гост





МнениеПуснато на: Пет Сеп 09, 2005 11:59    Заглавие: кучегон Отговорете с цитат

За кучегона разбрах. Проблемът ми е за котегон. Съседите имат глутница котки, които безчинстват в нашия двор. Жал ми е да ги тровя. Имате ли схема за справяне с проблема?
Предварително благодаря!
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пет Сеп 09, 2005 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си куче! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005
Мнения: 369
Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2005 11:26    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
Вземи си куче! Laughing

А после кучето като си свърши работата си правиш един кучегон и го махаш
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Mr. Green
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
b2bb
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Юли 2005
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2005 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

IGBT написа:
пиши в гуглето Догчейзер Idea Arrow Wink

Aз попаднах на това http://www.geocities.com/tomzi.geo/whistle/whistle.htm
Успех Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koko_plioko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 13:32    Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Съжалявам, че изравям тази стара тема, но имам нужда от помощ за един кучегон. Реших, че това е най-подходящото място за целта и се надявам, че не съм сбъркал.

Въведение: (няма техническа насоченост)
Входната врата на кооперацията ни е вдадена 3 метра навътре и там са се настанили три бездомни кучета. Носят бълхи, пускат косми и във входа е страшна мизерия. На всичко отгоре съседи от другите коопераци им оставят храна в нашия вход, като съм виждал изсипана манджа и вътре в самия вход на чисто на плочките. Да не говорим, че нощем лаят по преминаващите автомобили и е невъзможно да се спи. И най-важното за накрая - имам дъщеря на 2 месеца и не мога да си позволя всеки път, като се прибирам да внасям цялата тази мизерия вкъщи (бълхи, косми, манджа и др. невидими неща, като тения например).

Проблема:
Реших да изгоня кучетата от входа с ултразвук и си купих този уред, който включен на 2-рата от общо трите си степени, може да гони и кучета. Оказа се обаче, че на същата тази степен уреда излъчва звуци от 14 до 41 KHz, коет е в чуваемия спектър. Въпроса ми е дали може долната граница да се повиши до 20 KHz например и дали след такава интервенция уреда пак ще гони кучетата?
Нямам схема на уреда, но мога да напрвя снимка на платката в макро режим, ако това ще свърши работа. Иначе трите режима на уреда са:
режим 1: 20 до 30 KHz
режим 2: 14 до 41 KHz
режим 3: 8 до 41 KHz

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пет Авг 31, 2007 13:48    Заглавие: Re: Здравейте! Отговорете с цитат

koko_plioko написа:
...

Който гледа кучета бездомни и им носи храна можеш да го накараш да си ги приюти у тях или да ги изпъди....
Животните не са виновни-виновни са хората-които хем им хвърлят храна,хем не ги приютяват у тях...
Имаше един мърляч под дома дето си хранеше така едно злобно бездомно куче "да му се въртяло покрай колата пред блока да му я варди"...
Накрая един ден тва куче след като изпохапа 5-6 души -седмия беше на комшията 6 годишния син.Комшията отиде,пръсна главата на кучето с ловджийската пушка,а "храняча" изяде няколко юмрука в муцуната.
За съжаление в България това е спасението с този феномен-"харнене на кучета пред блока"....
Има си забрани...има си глоби..има си и наредби на общината-Ама никой нищо не спазва...
Обаждаш се по инстанциите-кучетата се прибират в приют и това е...Или некой затъпел защитник на животните дето псува и вика по мегданите му ги вързваш със синджир за врата и да си ги води у тях....
Животните с нищо не са виновни-виновна е човешката простотия...
Дай снимка на платката,за да видим за кво става на въпрос...
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals