| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:13 Заглавие: IC TY45018 |
|
|
Някой колега има ли инфо за този чип.Това,което установих е,че окъсява към маса I2C шината(по точно SDA, и след като изолирах изв. 21,напреж. на SDA стана около 5волта).Чипа е от един доста стар GRUNDIG и ме интересува дали се намира на пазара за да преценя дали си заслужава труда.
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:23 Заглавие: |
|
|
| ами колега това е МC44130 или МC44131 на пазара е около 20долара. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:32 Заглавие: |
|
|
| vesoel написа: | | ами колега това е МC44130 или МC44131 на пазара е около 20долара. |
Да наистина.И е аудиопроцесор.
Благодаря ти! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:53 Заглавие: |
|
|
| И един малко по тъпичък въпрос:ако се изолира отI2C шината споменатия аудиопроцесор,ще се запази ли комуникацията между мастерпроцесора и останалите интегр. схеми? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:00 Заглавие: |
|
|
Би трябвало..но нали ти е в ръцете-пробвай.Обаче какъв е смисъла да оправяш телевизора без завладяващия му стереозвук от дървената кутия Ако си в София мисля че го имам този чип,на стара платка... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:18 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | Би трябвало..но нали ти е в ръцете-пробвай.Обаче какъв е смисъла да оправяш телевизора без завладяващия му стереозвук от дървената кутия Ако си в София мисля че го имам този чип,на стара платка... |
Имах в предвид по скоро по принцип дали ще се запази.А относно ТВ-то-имах НЕщастието да ми го подарят и още се чудя как така се съгласих(Дай Боже никому!).Първо ми скъса нервите верт. развивка.На всичкото отгоре попаднах на два фалшиви TDA8170(kупени от различни места).В момента няма растер-на изходите на ЦАПА аналоговите напреж. не се променят въпреки опитите за регулиране на Я и К.От G2 не е възможно да се осветли(напр. 0-800V).
Чудя се, съвети ли да чакам, или да го поканя на танц до близкия контейнер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 20:23 Заглавие: |
|
|
| Откачи i2c на TY45018 и трябва да ти се оправят яркост и контраст, но няма да имаш звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 20:33 Заглавие: |
|
|
| GOSHO написа: | | Откачи i2c на TY45018 и трябва да ти се оправят яркост и контраст, но няма да имаш звук. |
Това го направих,но нещо става по тая шина.В един момент на SDA-то напр. клекна на 1.8 волта . Разкачих и тунера от шината и напр. се нормализира,но на ЦАПА на изходите аналоговите си стоят едни и същи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 20:36 Заглавие: vili |
|
|
| Ако си оправиш картината и все още искаш да си я гледаш и слушаш тая "антика" и не ти се дават ония 20$,можеш да си прехвърлиш звука през 2по100ком потенциометър.Е има си и косури (но за без пари )толкова. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 20:47 Заглавие: Re: vili |
|
|
| vili написа: | | Ако си оправиш картината и все още искаш да си я гледаш и слушаш тая "антика" и не ти се дават ония 20$,можеш да си прехвърлиш звука през 2по100ком потенциометър.Е има си и косури (но за без пари )толкова. |
Пич,това го знам, но от предния ми пост личи,че картината никак не е розова. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|