Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пулт и IR за ДУ на PANASONIC TC-21B3EE

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Авг 2004
Мнения: 218

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:02    Заглавие: Пулт и IR за ДУ на PANASONIC TC-21B3EE Отговорете с цитат

Добър ден на всички.
Вчера отворих този апарат и установих че инфрачервеният приемник липсва.Предполагам че е стоял на отделна платчица-до нея отива един триизводен куплунг.Клиента никога не е имал пулт-купил го е така втора употреба.Търся и аналог на пулта (тук молбата ми за помощ е към колегата RC).Състав:
1.Проц.BM5069-такъв чувам за първи път(няма лого на производителя)
599-943100 надпис на долния ред.
2.Видео и синхро TA8653
3.Памет М58655
4.Шаси TNP19702-Matsushita не видях друг надпис.
Телевизора е на преклонна възраст обаче има още хляб в него и затова се отитвам до го "ъпгрейдна".
Още два въпроса:
Какъв IR приемник да избера-смътно си спомням подобна тема че примниците за такива стари PANASONIC имаха особеност- мисля че се добавя инвертиращ транзистор ,но не можах да я намеря.
Търся инфо за паметта - ще са пробвам да насадя две една върху друга за да увелича броя на каналите макар и по този начин.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nik_69
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2005
Мнения: 685

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Р1675у
Колко програми запомня Question
Приемникщще напасваш,стига да е здрав проца.
_________________
Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

С повече програми няма да стане Crying or Very sad инак ако има екран са хубави телевизорчета макар и дърти вече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

По-скоро P1695 (FRC6241).
Фотоприемника на тези телевизори е изпълнен с дискретни елементи, но не пречи да се постави интегриран такъв (и инвертиращ транзистор на изхода), но все пак провери какво е захранващото напрежение към плаката (която я няма).
Все пак е малко подозрително - защо липсва?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
REPAIRMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Авг 2004
Мнения: 218

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за съветите.
Към колегата nik_69 - 39 програми; и на мен липсата на приемника ме навежда на мисълта че крака на працесора може да е ударен, но пък специфичния оптоприемник също може да е причина.
Към колегата Bojilov - Имам впредвид насаждам паметите една върху друга и със бутонче и реле комутирам шините към процесора по които върви обмяната на данните.На практика каналите се удвояват макар OSD- то е едно и също.Обикновено монтирам и светодиод за индикация че е включен "клонинга". Wink
Към колегата RC-Ще пробвам и ще докладвам,може би като е отварян за последно преди 10-ина години не са имали съответната матер.база- кой знае? Аз ще знам след като пробвам Wink .
Благодаря още веднъж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 21:35    Заглавие: Пулт и IR за Panasonic TC213BEE Отговорете с цитат

Колега,аз също патих от този проблем.Една година не намерих фотоприемник за този модел,въпреки познати и колеги навсякъде.Аз имах точно този модел и работеше безупречно 10г.и като всички влюбени в новото ,го продадох и сгреших.Съвсем случайно намерих фотооко в моите боклуци,незнайно от къде,но съм пробвал десетки и нито едно не стана.А дистанционно дал Бог.На пазара има абсолютно китайско копие на оригиналното и е 10-12лв.Някога и аз питах във форума за око и ме посъветваха да сложа каквото имам,само,че е нужен инвертор с един транзистор за обръщане на полярността на импулсите.Опитай в търсачката с:Фотоприемник за Panasonic.Желая ти успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2004
Мнения: 1450
Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=4159
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005
Мнения: 362
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 22:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
Eто как стават нещата с обикновения приемник. Вземаш обикновен приемник изхода му го свързваш към базата на ВС107, емитера през един килоом на маса, колектора отива към кафявия проводник, който идва от шасито, ширмовката маса отива към масата на приемника , а активния край на екранирания проводник на плюса на приемника.
Не зная защо , но по екранирания проводник тече плюса и минуса 5 волта, а допълнителния проводник, кафяв на цвят импулсите. Правил съм го десетки пъти , работи безупречно. Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Ное 20, 2005 23:07    Заглавие: Отговорете с цитат

На оригиналната платка са лепнали едно SMD електолитче което протича/Тогава сме ние
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals