Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Изпушило зарядно от електромобил
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2005 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак изгоря свинята Evil or Very Mad Пак същите транзистори (тоя път само 2) и съпротивлението което е след грец-а - бая се беше опекло. Е()ем го. Какво да погледна друго, което може да води до изгарянето им? Не ми се вярва да е от големия товар (чак пък една изтощена батерия да не може да натовари). Съмнително е че в началото като го пуснах изходното напрежение (с включена батерия) беше 20 волта и бавно се качи до 70, след това изгоря бушона. Като го смених с по-голям и го пуснах, работи 20мин и после изгоря тотално.
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2005 14:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето снимки на изпущеняка Confused

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=11099&AlbumId=29962

На схемата (доколкото прилича на такава) с червено са отбелязаните изпушляци от второто изгаряне (1.2.1 и 1.2.2) а със зелено - от първото.
Пояснения - дебелите електролитни са на изхода на 1вата схемка, 4те трафа са вързани последователно. На втората платка (2.х) изгорелите транзистори са долу в дясно.
F1 Sad
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2005 3:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Taкаа...зачетох се по разни сайтове, но пак е мъгла.
Значи, смених IXTH24N50 c IXFX55N50, обаче изгоря. Като им разгледах дата-шит-ите видях че на втория Ciss/Coss/Crss/Ton/Toff/Tr/Tf са почти двойни спрямо първия. Никъде не намерих как се определя дали един транзистор е подходящ за заместване на друг. Само сметки за топлината, по които излезе че и 2та модела трябва да изгорят Shocked . Реших че това е проблема (схемата работи на 1/2МХз uc2825 по ток, цял мост). Гейтовете на транзисторите се управляват от двойки биполярни транзистори и имат разделителни трафове. Та има ли шанс друга да е причината да не работи? Т.е. да изгаря 55Амперовите транзистори, след като е работила примерно един час? И този PFC толкова брутално да се опича, след като конвертора е дал на късо. Доста злобна дъга е била... Не ми се иска утре да сложа от правилния тип (за скромните 34лв/парче) и пак да се опекат Confused . А няма къде да го нося.
Върнете се в началото
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Eто я схемата: ftp://ftp.ttm.bg/incoming/pes/schemas_106_electric.PDF
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно тези параметри на транзисторите,които си описал са най важни особено при тия мощности.Те трябва да са МИНИМАЛНИ.Гарнция-франция,нали знаеш.Но като поразгледах схемата има много голяма вероятност да имаш дефект в трансформатор да речем случайно кратковременно междунамотково късо,единствения начин (гледам че си захапал проблема със зъби) е да сложиш оригиналните неща и много педантично да измериш всеки елемент в силовата част особено кондензаторите......Ако имаш късмет може и да проработи.Ако пък акумолатора е скапан и иска много ток може и да се опича зарядното знаеш ли..Въпреки че управлението е по ток.Виж диодите в изходния изправител,ако някое рамо е с променени параметри може да се намагнитва трансформатора и пак да гърми.Но транзисторите трябва да са бързи...Смени и малките електролити в управлението направо без да ги мериш може някой да е подсъхнал,особено тези около драйвера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2005 2:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Смених транзисторите със STW26NM60 (няма го на схемата - там е само PFC-то, иначе след него директно има цял мост). Проверих и всички кондензатори. Пак работи 30 мин и се чуваше слабо пищене. Доколкото гледах - на под 100кХц работи, след което би трябвало да се пусне на по-висока честота (през един транзистор). След което спря. Като го пусках отново - никакъв ефект. И бушоните са си здрави. Този път нямаше видимо изгоряли елементи...утре ще го разкова по-основно.
И един друг въпрос, батериите са с дестилирана вода, но пише да се пълнят само след цялостно зареждане. Не смея да ги напълня.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2005 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Никел-кадмии с вода?Такива не съм чувал и виждал.Смени електролитчетата малките...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пет Ное 25, 2005 3:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това с батериите го намерих във някакъв френски сайт. Той никел-кадмиевия елемент е с разтвор на КОН за електролит, само че при по-натоварени батерии за да не експлоадират при загряване са оставени отвори за вентилация. А изпарената и разложената при презареждане вода се допълва.
Сега като го отворих всичко е здраво по силовата част, захранване на схемите има, релето се включва, но напрежение на изхода няма. Доколко е безопасно да го включа само с едно малко радиаторче на транзисторите и да меря? Те кондензаторчетата са над 20 броя и има и смд-та Confused Колко трябва да го натовяря PFC-то за да го проверя само него? Май в него е проблема. А и с какво, това право напрежение...дали да не включа някой котлон? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 25, 2005 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги можеш да ползваш реотан за товар 3-4 киловата,но системата сигурно следи и напрежението на батерията за да пази алгоритъма на заряд,така че може и да не я излъжеш с реотан....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2006 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз пак се връщам на същия проблем. Оставих го няколко седмици да си помисли и пак го хванах Laughing Сложих 100Вт лампа на фазата, която като го включа свети ярко и постепенно загасва (това докато се напълнят кондензаторите), след което релето почва да цъка през половин секунда. Когато е в затворено състояние, лампата свети. Дали е слаба за тая работа? За товар имам 200Вт реотан. Възможно ли е проблема да е в няколкото 4,7мкф полиестерни кондензатора на изхода?
едит: Сега като го замерих на 2 от транзисторите на гейта има 100В/ 50Хц импулси Shocked . Сигурен съм че ги нямаше преди Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals