Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пасивно охлаждане на комп. захранване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2006 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Компютърното захранване няма да потегли с електролит преди филтъра-личен опит.Много яко дръпва и няма кое да ограничи тока-не давайте съвети които не сте проверили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2006 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложих по един 100 uF / 250V полиестерни на 5 и 12 В и температурата на дросела спадна с около 5 градуса. По-големи стойности (330 uF, но керамичен) не помогна, даже повиши температурата. Ще го оставя със 100-ците.

Намерих на ей този сайт http://www.qrp4u.de/docs/en/smps_new/ някаква схема при която ползват за донор обикновенно захранване. В изходната верига ми се сториха интересни Шотки диодите D3.

Той човека го е обяснил там, но явно е превод от немски и както съм скаран с техниката не мога да схвана точно за какво са, но явно намаляват някакви загуби. Дали да не взема да прасна и аз един чифт Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 2:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Kaто ги гледам са в обратна посока и премахват самоиндуцираното напрежение и така по-добре се филтрира изходното. А за кондензатора колко каза че бил 100 нано или микро ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Опс... грешката е моя - нано.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 9:12    Заглавие: Hm Отговорете с цитат

cvetomirconev написа:
Сложих по един 100 uF / 250V полиестерни на 5 и 12 В и температурата на дросела спадна с около 5 градуса. По-големи стойности (330 uF, но керамичен) не помогна, даже повиши температурата. Ще го оставя със 100-ците.

Намерих на ей този сайт http://www.qrp4u.de/docs/en/smps_new/ някаква схема при която ползват за донор обикновенно захранване. В изходната верига ми се сториха интересни Шотки диодите D3.

Той човека го е обяснил там, но явно е превод от немски и както съм скаран с техниката не мога да схвана точно за какво са, но явно намаляват някакви загуби. Дали да не взема да прасна и аз един чифт Smile

Твоето е голям ентусиазъм , аз ти се чудя на акъла , трошиш средства място време , пари и ток за щуротия , цялата работа става със един мини рутер за 50-70лв .Харчи 5 W няма нужда от обслужване , няма да ти издава звуци заема място колкото 2 цигарени кутии Laughing
Имаги в София във всяка по голяма фирма за компютри на него има 1 WAN и 4 LAN порта.
На WAN порта вкарваш нета и ти го Nat-ва на 4-те LAN-a и си имаш интернет веднага за 4ри машини, ако са повече просто слагаш един switch с колкото порта ти трябват и си пускаш до 253 машини .
Всички тези играчки имат вграден dhcp клиент за WAN входа и dhcp сървър за LAN изходите , както си инсталираш windows-а на компа само ко включваш към това и нета ти тръгва. Laughing
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам, знам Smile Но с този рутер ми се наложи да решавам малко по-сложни проблеми. За това се спрях и на m0n0wall като ОС и съм много доволен от избора си. Препоръчвам го на всеки, който има нужда от лесен за настройка и сигурен рутер с по-сериозни възможности. Е, не е чак MikroTik, но като за без пари е чудесно направен.
Всъщност има една фирма - Soekris, която изработва специални машинки за m0n0wall и подобните. Ето този модел например представлява 486 на 133 Mhz със 64 MB RAM, CF слот и 3 x 10/100 LAN, който харчи само 10 Вата и е в кутия с размери 12,7 x 15 см. Красота Smile


_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 17:48    Заглавие: Hm Отговорете с цитат

cvetomirconev написа:
Знам, знам Smile Но с този рутер ми се наложи да решавам малко по-сложни проблеми. За това се спрях и на m0n0wall като ОС и съм много доволен от избора си. Препоръчвам го на всеки, който има нужда от лесен за настройка и сигурен рутер с по-сериозни възможности. Е, не е чак MikroTik, но като за без пари е чудесно направен.
Всъщност има една фирма - Soekris, която изработва специални машинки за m0n0wall и подобните. Ето този модел например представлява 486 на 133 Mhz със 64 MB RAM, CF слот и 3 x 10/100 LAN, който харчи само 10 Вата и е в кутия с размери 12,7 x 15 см. Красота Smile


И какво толкова прави Rolling Eyes
При това с този бавен процесор не знам какъв NAT правиш и колко ти е стабилна скороста на твоя рутер.
За това което ти говоря имаш и вграден 4PORT-SWITCH 100MB и вход WAN -100MB, всичко е нужно да се настрои се прави през експлорер има 100 неща в него . Confused
Ако става на въпрос има готини линукси на дискета които си бачкат на пентиум 150MHz и нагоре безгрижно с вече наистина повече неща.
И пак има NAT , dhcpclient, dhcp - server, firelow и т.н , като може да си редиш мрежови карти колкото щеш , ама ползата е същата като с този рутер. Laughing
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти да не очакваш да сложа Athlon64 3200+ за рутер Smile Замисли се реално, на Cisco рутерите използват процесори на по 50-100 MHz. И какви процесори мислиш има в тия embedded рутери за които приказваш?

Иначе на 486-цата съм доволен, рутира ми около 30-40MBps "стандартен" трафик и около 2MBps криптиран (MPPE 128bit). Напълно достатъчно за нуждите ми. Тези скорости са със включен приоритизиращ shaper. Колко от тия твои рутери могат да се конфигурират като PPTP или IPSec сървъри? Туй не е лека задача и с някой Linux, а тук го получавам наготово, само цъкам из web интерфейса. А ядрото на системата е FreeBSD, доколкото знам една от най-сигурните ОС.

Абе, m0n0wall forever Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 22:34    Заглавие: за вентилатора Отговорете с цитат

из руските сайтове имаше адна схема на намаляне на оборотите на вентилатор от захранване , беше с един транзистор тример и електролитен кондензатор , работата и се свеждаше до това да подаде 12в само в началото на пускането а след това когато се зареди кондензатора да подава зададеното от тримера напрежение , причината е, че докато завъртят тоя тип вентилатори им трябва по-голямо напрежение а след това то може да бъде намалено наполовина Smile
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Съб Яну 07, 2006 22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Хитро Smile
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals