Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Идея за защита
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Споделям идеята на <cvetomirconev> затова писах в началото ако може да се взаимства от някои технически решения в БДЖ. При нас сигурноста е на първо място. И понеже става въпрос за релси и возило по тях мисля че може да се взаимства. Ако те интересува мога да ти обясня по подробно акви съоражения за контрол имаме и как работят те. Аз работя точно това . Това е моят email : [email protected]. Ще се радвам да помогна ! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли асансиорни техници тука да обяснят какво е "ЦЕП", когато писах че е добре да се използват вече изпитани стандартни решения имах предвид точно това Very Happy
А за въжето не се грижете , влиза идеално под главата на релсата.
Елементарно се добавя блокировка "скъсано въже" , опъва се не с пружина а с ролка и противотежести - ето ти и термоконпенсация , добавя се и елементарен тензометър - това пък е "блокирано /замръзнало/ въже , какво толкова сложно.
На всеки кран по система и готово , ето ти го и двойното обезопасяване , остава само да се измисли по какъв начин да се обвържат двете системи и къде да са монтирани "ЦЕП"-овете.
Това е един набързо спретнат идеен проект ,естествено подлежи на дообработка ,пък и информацията е недостатъчна за цялостно развитие на идеята.
И накрая един въпрос: някой да е чувал за електрически /камоли електронен/ скоростен ограничител при асансиорите? Very Happy
така и не го намерих ермалък Embarassed

Модерирано от RC
Off topic. При фонетична е на x
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 19:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Пружината е евтиното решение на противотежестите. Вариантът с противотежестите ще работи, но не всеки път. В студено време ще си заклини в едно от крайните положения и няма да се върне докато не го бутне другия кран .... в другото крайно положение. Но на всеки кран ще има по-особено устройство. Изтласквач с пружина и противотежест за демпфер от момента на подаване на сигнала до спирането на крановете. Тръбата при заварките ще е с набивки с по-малък диаметър за да се получи по-малка площ на триене. И т.н.

За двойното осигуряване Smile Две релси, на всяка от тях по две въжета ... даже четворно стана.

И изобщо в глобален мащаб се залага на ПАСИВНИТЕ ЗАЩИТИ. Това са защити които използват естествените природни явления като триене, гравитация, инерция, центробежни сили и т.н. в своята работа. Асансьорите аварийно спират точно на този принцип. Колкото повече електроника, толкова по-малко надеждност. Повярвайте ми, изпитвам го на собствения си гръб.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2006 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно би изглеждала 30 метрова тръба надяната на въже Laughing Те намират ли се такива?Не е ли по лесно на въжето да се нанижат на 35-38-мия метър шайби или гайки,дори възли на самото въжето ако е от полимер, които при навиване и достигане на критично разстояние да задействат механика или електрика дори няколко наредени изключватела за сигурност.И пружината е сложна работа,като се има пред вид общата дължина на въжето 150 метра....Трябва да се направи електрически рудан който да държи въжето опънато и той да се следи за отказ и за неадекватно бързи обороти(скъсване на въжето).Както вече dasho e предложил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2006 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросът е тези гайки да се движат синхронно по въжето.

30 метрови тръби не се намират. Заваряват се от по-къси. Това да е проблема ... Smile

Пружина която да удържа относително изпънато 150 метра въже фи 10 да кажем е нищо. Растоянието между стълбовете на 400KV е 150-200 метра, проводникът е АСО 500 (т.е. 500 кв.мм. с централно стоманено жило 10 мм диаметър) и се държат на парче керамика с диаметър 5-6 см. Да си чел по вестниците за ежедневно паднали проводници на 400KV?

Наистина има вариант и с две ролки и безкрайно въже, но там ще се загуби предупредителната и аварийната сигнализация. Освен това, там пак ще трябват обтегачи на ролкитре и т.н. Т.е. като за първа проба ще е удачно да се направят две различни системи. Така всяка ще припокрива недостатъците на другата.

За контрол на скъсването се слагат тензометри. Увеличено натягане-заседнала тръба, липса на натягане-скъсано въже. Даже за по-голяма простота се слага по един топуз на въже през макара с два изключвателя. Горен и долен. Горният се настройва на максимално разтягане на пружината (момента преди скъсване), долният на липса на натягане на пружината (ненатегнато или скъсано въже).
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals