Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с Усилвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам спомени за 2Х35V на трафа,който според мен за килограмите си беше окло250-300W.И още нещо много важно-като го подкараш,на всяка цена пусни захранването през бушони!Аз даже там ги оставях-на клемореда,от който тръгваха проводниците.После провери началния ток на крайните транзистори и ако е повече от 100mA го намали в тези граници.Провери закрепването на крайните транзистори-там е слабо място Exclamation Ако трябва,смени изолационните подложки и втулките и стегни тртанзисторите добрекъм радиатора.Този траф,както спомена колега е бил направен добре и не е думнал от нищо!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 239
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2005 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите!!! Захранването му е 2Х35В.Трафа на това чудо ще излезе около 75лв. На тоя дет ми го даде за ремонт не му хареса цената и сега мина на вариант да го продава в това състояние... Усилвателя ми хареса та си мислех колко може да му се вземе на това нещо - неработещо - за нов трансформатор???Идеята ми е да знам долу горе колко да му предложа. Благодаря Ви предварително!!!А между другото типовата мощност е 500Вт - толкова пише отзад Wink
_________________
eng. M.Gelkov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Дек 30, 2005 12:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами карай на пазарлък-всичко зависи от това колко можеш да дадеш.Пробвай от 50 кинта,пък ще спреш където решиш.Ако са пукнали крайнитр транзистори,сигурно и драйверите са заминали,мисля че и едни диоди около так се скапват,тъй че материал за коментари и пазарлъци имаш достатъчно Laughing Истината е ,че парите, които сме готови да дадем ние ще ни се виждат прекалено малко ,ако ние продаваме Laughing Laughing Laughing
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 239
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 30, 2005 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Верно си е 100лв са много ако трябва да ги даваш ама ми малеят като трябва да ги взимам Very Happy Very Happy Very Happy За това исках да ми дадете съвет ( ако някой може Wink ) Щот като си направя сметка един работещ усилвате 2Х50 е 90лв а аз 6те тряа да хварля почти толкова само за да го оправя тоя... абе не знам... хареса си ми усилвателчето пък ще видим какво ще излезе
_________________
eng. M.Gelkov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Дек 30, 2005 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

A трафа защо не го пренавиеш може би това е най-евтиното решение, независимо дали ще го купуваш или не.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 239
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 31, 2005 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми честно казано Не знам как... в смисъл че магнитопроваода е някакв странен малко прилича на тоя: http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/product_details.php?id=37&product_id=1759
и нямам представа как ще стане пренавиването пък и проводник не знам от къде да купя най - изгодно... ако някой предлага пренавиване на подобни трафове нека пише или тук или на [email protected]. Благодаря Ви предварително!
_________________
eng. M.Gelkov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Concord
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Окт 2005
Мнения: 42

МнениеПуснато на: Сря Яну 25, 2006 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!

Наскоро закупих два изгорели усилвателя ЛАТ2090 от по-новия модел (радиаторите са отсрани, трафа виси като прилеп на една планка). Молбата ми е ако някой разполага със схема да ми я предостави на добра воля Smile Отначало си мислех да ги преработвам основно (т.е. да направя нови усилвателни платки), но се оказа, че оригиналните платки са изключително запазени и няма да е зле просто да се ремонтира. Интересува ме и по-специално защитата, понеже е реализирана и с ЛА3-ки. Паспортна мощност е 2х100/1х250, но си мисля че е занижена, понеже трафа има 2х33, а постоянното напрежение след греца е 2х44! Благодаря ВИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 8:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата на усилвателя я има в "Радио Телевизия Електроника" бр.5 от 85г.Но няма схема с тези лаз-ки.Предполагам че са използвани в изхода да следят изхода и да упровлават релета.Схемата ми е на списание и трябва да я сканирам и да я пратя.Има и пълно описание.
Поздрав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 11:06    Заглавие: Проблем с Усилвател Отговорете с цитат

Не са еднакви двете схеми.Вторият вариант с висящия траф е по-сложна с по 4бр. крайни Т,но нямам схемата.Някога се опитвах да я вадя, но нямах време и така си останах без схема.Работех на времето с колега-състудент с шефа на предприятието и съм виждал всичките разработки,дори тези,които не видяха бял свят,обаче колегата от години работи в САЩ,в завод за китари и музикални инструменти в Маями.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 20:26    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov тва на снимката не е ли траф със вит магнитопровод . Ламелен ли е или ферит ? Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals