Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Усилвател, TDA2005
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Авг 30, 2004 12:02    Заглавие: ВИЖ СИ НАСТРОЙКИТЕ Отговорете с цитат

НЕ ТИ ТРЯБВА ТОЛКОВА СЕРИОЕЗЕН УСИЛВАТЕЛ, КАТО QUAD. ВИЖ СИ НАСТРОЙКИТЕ НА ЗВУКОВАТА ПЛАТКА. ОТВОРИ МИКСЕРА - VOLUME CONTROL ИЗВЕДИ ПОТЕНЦИОМЕТЪРА "SURROUND" ИЛИ "3D" ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО (ЗАВИСИ ОТ ЗВУКОВАТА ПЛАТКА) И МУ ДАИ MUTE ИЛИ АКО НЕМОЖЕ ГО НАМАЛИ ДОКРАИ.
ПОЧТИ СЪМ СИГУРН ЧЕ ЩОМ ИЗПОЛЗВАШ EQ ЗА MP3 PLAYER-A ПРЧИНАТА И ТОЧНО ТАМ

УСПЕХ!!!! Wink
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Ivan Plochev
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 14:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди около седмица с един приятел си направихме две малки тонколони(ниски-4вата, високи-10, българско производство). Купихме си несглобен модул на TDA2005S. Сглобих го в къщи и го тествах но резултата който получих щеше да ме откаже от електрониката. Изтеглих си от Интернет datasheet на TDA2005 и като сравних схемата от документа и кита. Половината от частите не съвпадаха и липсваше един резистор. Ето и схема с частите, които смених. С черно бяха в комплекта, с червено са тези с които съм ги сменил. Схемата захранвам на 9V с един китайски адаптор. Като подмених частите качеството чувствително се подобри но все още има доста шум и като увелича входа на макс накъсва, но не толкова много. На входа съм сложил два потенциометъра на обща ос от слушалки за компютър, но незнам стойностите им. Приятеля ми предложи да сложим и предусилвател но според мен няма нужда понеже входният сигнал ще стане прекалено силен. Не съм го тествал с батерия, защото нямам в момента. Ако увеличим капацитета на кондензаторите на входовете ще спре ли да накъсва сигнала или проблема евентуално е в захранването?Вече незнам какво да правя, защото идеите ми се изчерпаха.
Върнете се в началото
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005
Мнения: 1263
Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам самоделен стерео усилвател с два броя тда2005 , като всяка от тях е свързана мостово .Двете схеми са от готови китове , като съм сложил фазоинвертор във входовете им . Захранването им е изпълнено със самоделен регулатор на напрежение и е нагласен
на 14-15 волта(номиналното за тда 2005 е 14.4 волта) . Регулатора е с
ОУ 741 и регулиращ транзистор kd 503 . До сега не съм имал никакви проблеми с брум и изкривявания . Филтриращия кондензатор в захранването е 4700 микро ф , трафа е от Софоя 31
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

TDA 2005,а и другите схеми от тази серия са много чувствителни към опроводяването и прекарването на проводниците за масата.Склонни са към самовъзбуждане и не се отличават със стабилност.Учудвам се,че усилвателят с TA 8205(предполагам,сгрешил си ,като си писал ТА 8250) е гръмнал.Ще си позволя да ти препоръчам точно тази схема,която освен че има стабилни и добри защити,не е толкова склонна към самовъзбуждане,да не казвам,че въобще не е склонна към такива изпълнения.Според мен,за да изгори,ти си обърнал захранването!Просто няма как иначе да стане това.Моят съвет е опитай пак!А насичането на звука с TDA 2005 е в резултат точно на самовъзбуждане при голямо усилване-сработва защитата и това се повтаря циклично, с малък период на повторение.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

човече,не се занимаваи с разни глупости,аз ти предлагам да си напражиш това.
http://www.circuitsonline.net/circuits/view/11


Аз съм много доволен от него и вече 1 година свири без проблем,много добра звукова картина прари,а пак и няма да ти излезе поже4е от 10 за стерео вариант,както сам и аз Smile.
Успех!!! Wink
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
гост11
Гост





МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 1:54    Заглавие: ееееее..... Отговорете с цитат

Аз имам такъв усилвател с TDA2005 мостово свързан (2 интеграли за стерео). Карам го на Лен-ски изправител вдигнат на 17.5Волта. На синусоида 1кхз имам 22вата на канал.
Като стане така да няма музика на някой от нашите събирания "люф" всичко в чантата (аз за друго не го и ползвам) и си имаме достатъчно гиролтия! Wink На колони с чувствителност ~90/db/w/m супер, или там къквото има на момента Cool .
2х22вата не са малко!!! не че нямам 2х450вата на 2ома + 200вата на 4ома, ама след време на човек друг акъл му идва в главата.
Върнете се в началото
Ivan Plochev
Гост





МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми ОК. Ще пробвам и този вариянт. А какъв е този Лен-ски изправител?
Върнете се в началото
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен проблема е в захранването . Изпаолзвай трафа . след него гретц с поне 4А диоди и два електролита паралелно след изправителя по 4700MF/35V . Това трябва да стигне. Виж и колоните по колко ома са . Аз съм със 2X TDA 2003 , които също за кола и нямам проблеми . Не че качеството е супер но върши работа . Баса се чува добре . Изправителя ми е със диоди от динамо за кола . Издържат доста ампери . За сега нямам проблеми. Успех!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005
Мнения: 1263
Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Нед Фев 05, 2006 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

моя е с грец 3PM4 и кондензатор 4700микро ф на 35 волта и това за два броя TDA2005
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 05, 2006 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

andrey1988 написа:
моя е с грец 3PM4 и кондензатор 4700микро ф на 35 волта и това за два броя TDA2005


перфектно Wink
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals