| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:33 Заглавие: |
|
|
| Момчета не се карайте за глупости:) Най добре е всеки да си направи добър изскуствен товар. В България е пълно със стари руски жични резистори от по 10 - 20 Вата. Намерете си голямо количество такива с ниска стойност 50 - 100 ома, вържете в паралел необходимия брой за да се получи 4 или 8 Ома. Закрепете ги на един алумиениев лист. Сложете едно вентилаторче от 12 В да ги обдухва и тествайте усилватели колкото душа ви иска:))))))) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:58 Заглавие: |
|
|
| Най лесно е е ако е готов 4 или 8 ом и го топнете във вода. Друг вариант е от ел. награвател да се отреже част която е със нужното съпротивление. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 14:32 Заглавие: |
|
|
| brum написа: | | getzata написа: | | сложих товар 4.3ом. проводник от ел. печка |
Абе к'ъв реотан от печка бе, трябва да може да разсеива. Ми нали като се нагрее съпротивлението му ще падне драстично. Ако е с такова нещо го сложи в вода поне. Еи, ми мислете малко... | Едно малко уточнение: Повечето реотани като се загряват съпротивлениети им нараства,не толкова драстично. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 19:36 Заглавие: |
|
|
Аз се питам защо пробвате у-тели със неща които не свирят.. каде е смисъла ... ?
Когато един у-тел се налепи следващото нещо което трябва да се направи е да се провери вси4ко ли е както трябва налепено да няма грешки .. след това с малки бушони (в зависимост от това колко ток на покои е схемата) се слагат на захранването.. у-теля се пуска без товар със вход на късо ... гледат се бушоните ако не горят значи всичко е ок..
След това се мери на изхода какво става.. има ли право и колко е то ..
Ако всичко е нормално и правото на изхода е във нормалните стоиности се сменят бушоните с по-големи .. (пак в зависимист колкото ще харчи схемата на фулл макс ! )... пуска се входен сигнал от някакъв източник (аз използвам компа) и се мери променливото на изхода .. (дали у-теля свири) .. проверява се и правото напрежение до колко миливолта отива ...
Ако всичко е нормално можете да вържете говорителя да прецените нещата на слух .. а ако чак толкова се притеснявате за говорителя сложете му едно бушонче и на него като за началните проби !
Това е .. номерата със реотани и такива работи не ми допадат ...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
getzata Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 473 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 20:07 Заглавие: |
|
|
Ми първо не разполагаме всияки с говорители по 4 и 8 ома и то по 400вт. Второ ако нещо се прецака (както стана при мене ) не ти изгаря тонколона за 500лв. и трето можеш да си пуснеш на входа синусуида и да мериш да изхода кво се получава или да оставиш така усилвателя да работи 20мин. без да ти писка на главата 300вт. !!! _________________ Всичко е ток и жици... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 20:15 Заглавие: |
|
|
| Обиколи по магазините за стари руски жични резистори. Аз например имах останали 4 х1 ом на 150 вата и си направих 4 ома товар/600вата,само че пекат като печка и съм ги турил във ламарина да не запаля нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Пет Фев 10, 2006 20:26 Заглавие: |
|
|
Getzata то се предполага че като ще се пуска усилвателя на скъпи колони трябва да има защита !Иначе си е живо СЕПУКУ!!!  _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SlowDead Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2006 Мнения: 166 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Фев 12, 2006 13:55 Заглавие: |
|
|
Като нямате достатъчно мощни тонколоно защо тогава правите такива у-тели ... и защо трябва да го слушате на макс пауър ?!
Само да кажа че много хора слушат 1-вия ват на усилвателя си .. тои е наи-важен .. .ако тои не свири добре никой друг няма да свири добре ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
getzata Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 473 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Фев 12, 2006 17:24 Заглавие: |
|
|
| SlowDead написа: | Като нямате достатъчно мощни тонколоно защо тогава правите такива у-тели ... и защо трябва да го слушате на макс пауър ?!
Само да кажа че много хора слушат 1-вия ват на усилвателя си .. тои е наи-важен .. .ако тои не свири добре никой друг няма да свири добре ... |
Ми като направя усилвателя ще си купя колони бе човек, а ми трябва да е на мах пауер щото ще го използвам за узвучаване. _________________ Всичко е ток и жици... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
brum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Окт 2005 Мнения: 186
|
Пуснато на: Нед Фев 12, 2006 18:38 Заглавие: |
|
|
Вместо да слагаш 400 вата, що не сложиш малко по-чуствителни говорители. С 2x100W не е имало парти дето да не стигне музиката, а става дума за студентски град, >50 човека, 2 стаи. Полиция са ми викали от подстанцията на 200м от блока, щото им било 'шумно'. И колоните тогава бяха с говорители за кола...ма бях прост тогава . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|