| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plam65 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Окт 2004 Мнения: 385 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2004 10:06 Заглавие: проблем с TV JVC AV-G14T 21" включва когато си иска |
|
|
| Колеги този телевизор се включва произволно когато си ще .понякога като натисна ключа почва да мига светодиода на таймера и не иска да тръгне .това на какво би могло да се дължи не знам .може ли някой да помогне:-) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2004 10:21 Заглавие: |
|
|
| PROVERI:ZA STUDENI SPOIKI NA IC NA VO I OKOLO NEIA! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
electro Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 204
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2004 11:35 Заглавие: remont |
|
|
| Това за студените спойки е типично за този модел JVC,потвърждавам.Успех...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пет Дек 31, 2004 11:49 Заглавие: |
|
|
plam65
провери едно мъничко стабилизаторче KIA 7808...
или направо го замени |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pllaman Нов потребител

Регистриран на: 14 Дек 2005 Мнения: 2
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 22:14 Заглавие: TV-то се скапа |
|
|
| Абсолютно същия проблем смених 8 волтовия стабилизатор ама никаква промяна. Въпросът ми е някой от знаели това от какво и как се оправя. Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 23:06 Заглавие: |
|
|
Електролити в захранването. Захранването кляка под товар. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 9:15 Заглавие: |
|
|
| Има един 1000мф. във вторичната стран на захранването. Не си спомням кой номер беше.Ще го намериш. Там напрежението е 15тина волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pllaman Нов потребител

Регистриран на: 14 Дек 2005 Мнения: 2
|
Пуснато на: Нед Фев 26, 2006 10:38 Заглавие: ЕВРИКА |
|
|
Пичове елтехници, електрончици и бъдещи колеги искам да ви заявя тържествено че оправих своето JVC . Също така ще кажа и две думи за отстраняването на тази повреда. Преди две години картината почна да се свива малко отгоре 'СТРАННО' викам си аз и на свои ред го хванах и го разглобих както си требе. Проблемът бяха две студени спойки на ИС която ще спомена след малко. Така доволен аз че съм майстор си гледах спокойно ТВ-то до преди седмица, когато угасна и тва е (пускам и точно да се появи картината и угася като мига светодоида на таймера). Трябва да кажа също, че гаснеше така още преди 6 месеца ама с рестарт се оправяше. Е викам си (като почетох малко сменям прословутия 8 волтов стабилизатор(сложих такъв само че 1А) и съм пак с нов телевизор), да ама не. Като почна едно чудене и вайкане та до таз сутрин когато му теглих една здрава българска майна и го разглобих като започнах да го презапоявам целия. Започнах с тунера (стори ми се че има кофти спойки) и след това преминах на ИС която бях запоявал преди номера и е LA837 и под това 6R6. Брех там почти нямаше тенол сложих аз и пуснах. УРАААААА!!!!!!!
Пак беше живо, легнах на диванчето си и гледах ' Сблъсък'. Това е тя повредата от повече от 5 години го имам туй ТВ кофти спойки със сигурност но се чудя как е издържало толко време. Това е от мен чао. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Фев 26, 2006 11:11 Заглавие: |
|
|
Приятел на този ТВ каквото и даму стане винаги ще мига този диод (ако повредата не е в захранването)и това не означава че повредата на този които е повдигнал темата е точно тази спойка ,просто защото сигурно споиките във всеки ТВ са над 1000.Относно темата виж дали около видео процесора няма кварцов резонатор на 503 к херца там правят проблем. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|