Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

прокарване на кабелна мрежа за 4 телевизора
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Добри
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004
Мнения: 353
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Настоявай коаксиалният кабел да е качествен, а не закупен от кварталния пазар, защото иначе проблемите са ти в кърпа вързани. За повече информация на лични.
_________________
Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

panasoanik написа:
с модулатор от видео,ок,но както писах парите не са от особенно значение ,така че модулатор от виедо звучи малко неизпипано,не казвам,че няма да работи ,но искам професионално оборудване

Нямаш никакъв проблем, потърси по магазините за електронни компоненти или в магазини от ранга на ТЕХНОМАРКЕТ. Там съм виждал да се продава такъв RF-модулатор, който ще ти свърши работа.
А с видеото не е задължително, че ще трябва да го разглобяваш и преправяш стига да е записващо. Свързваш си към него компютъра и така ще може да се ползва и самото видео за презентациите, ако е и с вграден тунер ти дава още повече възможности. Поздрави!!!
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш качествена техника консултирай се с някоя кабеларка те работят с такива модулатори и доколкото съм запознат за видеоусилвател после мжеш да ползваш на фирма < хиршман > малко по скъпи са но с добро качество а и кабеларките могат да ти изпълнят проекта имат и необходимата техника за настройване на апаратурата. Успех Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
panasoanik
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Май 2005
Мнения: 110
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,та така модулатор намерих ,усилавател с к.на усилване 30дб ,намерих ,качествен кабел също ,въпроса ми е на какво разтояние след модулатора е най-добре да се свърже усилвателя и дали със сплитери след усилвателя ще е ок,тъи като както писах трасето е около 500метра ,не е ли по-удачно да се ползва вместо сплитер ТАР с различно затихване за всеки един от ттел.апарати или със сплитер(дели сигнала на 2 ) няма да има проблем?
Благодаря Ви предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледай това със сигурност ще ти е от полза:

http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?t=1066&postdays=0&postorder=asc&highlight=tap&start=0
Върнете се в началото
Добри
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004
Мнения: 353
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Усилвателя се свързва директно след модулатора, защото напрегнатостта на сигнала веднага след него е достатъчна за няколко десетки метра по кабел. При реализиране на системата е хубаво при всеки телевизор да се мери сигнала и на място да се прецени дали да се изпозва сплитер или насочен отклонител. Нормалния сигнал за вход на телевизор е около 70dB/микроволт.
_________________
Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals