Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабел за дигитална връзка
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CITRON
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Май 2005
Мнения: 52
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

SMYRKIT написа:
Добре ама не разбрах мога ли да няправя желаната връзка м/у компа и усилвателя и ако мога кажете какво точно трябва да представлява кабела от единият и от другият му край.


Най-добре снимай гърба на ресивъра.
Кабела е жак -Чинч. (оригинално жака е с три контакта и една маса, почти не се намира) За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове (предполагам вече имаш такъв) ,включи го в буксата с дигиталния изход, само на един от двата канала излиза цифровия сигнал.
Все пак ако констатираш, че ресивъра няма коаксиален вход. Купи аудио карта с оптичен изход. В момента има евтини Тръст или по скъп модел на Креатив.

P.S. Аз лично записвам на Мини диск цифрово от компютър през коаксиалния изход на SB live! 4.1. с правен кабел от стандартен малък стерео жак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Кабела е с по един чинч в двата края. На кутията трябва да пише RCA или Digital Audio.


Цитат:
За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове


Туй може да работи при много къс кабел, но иначе не. Кабела трябва да е коаксиален.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bily
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2005
Мнения: 136
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 0:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочетох всички постове до тук и ми стана ясно , че може и да няма RCA вход на ресивъра.
В такъв случай искам да предложа една доста шантава идея.
Значи: на цифровия изход на звуковата карта може да се закачи едно много просто нещо , което не знам от къде да се купи, но става дума за планката за оптичния изход на Gigabyte дъната. Та на тая планка има RCA и оптичен изход, като към нея отиват три кабела: маса, цифровия изход и +5Волта. Та ако сте ми следили мисълта знаете какво искам да кажа.
_________________
Никога не е късно да станеш за резил!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 1:36    Заглавие: Отговорете с цитат

И това е вариант, но според мен си има коаксиален вход. По-вероятно да има само коаксиален, отколкото само оптичен. Обикновенно ги има и двата.
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CITRON
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Май 2005
Мнения: 52
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

cvetomirconev написа:
Кабела е с по един чинч в двата края. На кутията трябва да пише RCA или Digital Audio.


Цитат:
За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове


Туй може да работи при много къс кабел, но иначе не. Кабела трябва да е коаксиален.




Колега обърни внимание ..'човека пише :" Звуковата карта е Криейтив 5.1. Има 5 жака единият от които е дигитален"

На старите SB Live! даже и Аудиджи на Креатив Дигиталния изход е на жак! 3,5 мм Новите модели Които имат I/O си има направо дигитален оптичен изход. За дължината съм пробвал с 2м от най- евтиния китайски работи.

Навремето имаше едни карти на VORTEX те имаха дигитален изход на чинч и друг модел с оптика.
Новите дъна също имат дигитални изходи при повечето са Коаксиални Тип RCA

Мисля и в Конрад можеше да се поръча платка преобразувател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SMYRKIT
Гост





МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така изхода е на жак 3.5, но другият проблем е че компа е в едната стая, а усилвателя в другата и кабела трябва да бъде с дължина от 8м. В момента имам кабел който наскоро си купих и съм ги вързал, но аналогово. Цялата идея ми беше ако мога да ползвам същия кабел просто в края от към усилвателя да използвам преходник от чинчове към оптичния или коаксиалния вход на усилвателя.
Върнете се в началото
SMYRKIT
Гост





МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

То всъщност коаксиалният вход си е на чинч. Остава само да пробвам.
Върнете се в началото
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 470
Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Чет Мар 09, 2006 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да стане така. Това е все едно да си пуснеш телевизия по телефонният кабел. Не може да се справи с тази честотна лента.

Имаш шансове за успех ако ползваш обикновен (за предпочитане качествен) коаксиален кабел с импеданс 75 ома. С други думи обикновен коаксиален кабел за кабелна телевизия.

Само трябва да му сложиш правилните конектори. Успех!
_________________

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals