| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CITRON Активен потребител

Регистриран на: 17 Май 2005 Мнения: 52 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 13:00 Заглавие: |
|
|
| SMYRKIT написа: | | Добре ама не разбрах мога ли да няправя желаната връзка м/у компа и усилвателя и ако мога кажете какво точно трябва да представлява кабела от единият и от другият му край. |
Най-добре снимай гърба на ресивъра.
Кабела е жак -Чинч. (оригинално жака е с три контакта и една маса, почти не се намира) За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове (предполагам вече имаш такъв) ,включи го в буксата с дигиталния изход, само на един от двата канала излиза цифровия сигнал.
Все пак ако констатираш, че ресивъра няма коаксиален вход. Купи аудио карта с оптичен изход. В момента има евтини Тръст или по скъп модел на Креатив.
P.S. Аз лично записвам на Мини диск цифрово от компютър през коаксиалния изход на SB live! 4.1. с правен кабел от стандартен малък стерео жак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 19:57 Заглавие: |
|
|
Кабела е с по един чинч в двата края. На кутията трябва да пише RCA или Digital Audio.
| Цитат: | | За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове |
Туй може да работи при много къс кабел, но иначе не. Кабела трябва да е коаксиален. _________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bily Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2005 Мнения: 136 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 0:06 Заглавие: |
|
|
Прочетох всички постове до тук и ми стана ясно , че може и да няма RCA вход на ресивъра.
В такъв случай искам да предложа една доста шантава идея.
Значи: на цифровия изход на звуковата карта може да се закачи едно много просто нещо , което не знам от къде да се купи, но става дума за планката за оптичния изход на Gigabyte дъната. Та на тая планка има RCA и оптичен изход, като към нея отиват три кабела: маса, цифровия изход и +5Волта. Та ако сте ми следили мисълта знаете какво искам да кажа. _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 1:36 Заглавие: |
|
|
И това е вариант, но според мен си има коаксиален вход. По-вероятно да има само коаксиален, отколкото само оптичен. Обикновенно ги има и двата. _________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CITRON Активен потребител

Регистриран на: 17 Май 2005 Мнения: 52 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 9:45 Заглавие: |
|
|
| cvetomirconev написа: | Кабела е с по един чинч в двата края. На кутията трябва да пише RCA или Digital Audio.
| Цитат: | | За по-евтино си купи един кабел стерео жак-чинчове |
Туй може да работи при много къс кабел, но иначе не. Кабела трябва да е коаксиален. |
Колега обърни внимание ..'човека пише :" Звуковата карта е Криейтив 5.1. Има 5 жака единият от които е дигитален"
На старите SB Live! даже и Аудиджи на Креатив Дигиталния изход е на жак! 3,5 мм Новите модели Които имат I/O си има направо дигитален оптичен изход. За дължината съм пробвал с 2м от най- евтиния китайски работи.
Навремето имаше едни карти на VORTEX те имаха дигитален изход на чинч и друг модел с оптика.
Новите дъна също имат дигитални изходи при повечето са Коаксиални Тип RCA
Мисля и в Конрад можеше да се поръча платка преобразувател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SMYRKIT Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 10:25 Заглавие: |
|
|
| Точно така изхода е на жак 3.5, но другият проблем е че компа е в едната стая, а усилвателя в другата и кабела трябва да бъде с дължина от 8м. В момента имам кабел който наскоро си купих и съм ги вързал, но аналогово. Цялата идея ми беше ако мога да ползвам същия кабел просто в края от към усилвателя да използвам преходник от чинчове към оптичния или коаксиалния вход на усилвателя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SMYRKIT Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 10:33 Заглавие: |
|
|
| То всъщност коаксиалният вход си е на чинч. Остава само да пробвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 22:14 Заглавие: |
|
|
Няма да стане така. Това е все едно да си пуснеш телевизия по телефонният кабел. Не може да се справи с тази честотна лента.
Имаш шансове за успех ако ползваш обикновен (за предпочитане качествен) коаксиален кабел с импеданс 75 ома. С други думи обикновен коаксиален кабел за кабелна телевизия.
Само трябва да му сложиш правилните конектори. Успех! _________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|