Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Две АТХ захранвания
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 10, 2006 13:45    Заглавие: Отговорете с цитат

"gelkov" слушай сега, няма никакъв проблем, пак ти казвам. От личен опит. Господин Петров е и прав и не е прав. Захранването което е допълнително и ще захранва дисковете ще е слабо натоварено (т.е. нормално натоварено) и ще работи както трябва. Това е отличен вариант: 2 захранвания - равномерно натоварване. А колкото до динамични консуматори - то всичко в компютъра е динамичен консуматор Very Happy Не е лоша идеята да си увеличиш изходните кондезатори на каналите +5 и +12 В до 4700uF на захранването което ще ти храни дисковете. По този начин им осигуряваш почти нулеви пулсации и надеждна работа, без значение какво е захранването (да не забравяме че от него ще се консумират едва макс. 80W) . Ако имаш въпроси ме питай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Некой
Гост





МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 0:58    Заглавие: Отговорете с цитат

TIReX написа:
3.3В са линейна стабилизация от 5-те волта със един 45-60А транзистор който е до 30В. Като не товариш 3.3то дори печелиш, защото транзистора 45N03 няма да ти загрява радиатора вътре!!!

Уеко си се объркал. Very Happy Прочети инфото от този линк http://www-s.ti.com/sc/techlit/slup129.pdf или потърси в нета инфо, какво е "magnetic amplifier" и каква му е функцията в импулсните захранвания.
Върнете се в началото
stereofonix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2004
Мнения: 206
Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 10:47    Заглавие: Отговорете с цитат

МММ дам тука ни намирисва не нещо мн лошо от толкова много опити на края ще замирише на бакелит но дано тои да се носи от някои евтин чарк ... от едни няма нищо да дадешя някои лефче за качествено захранване ще правиш цялостна покупка на компютър ... вярна си е приказката че ефтиното винаги излиза скъпо .. успех в начинанието ти Rolling Eyes
_________________
Винаги помисли дали наистина искаш да натиснеш бутона on/off , защото веднъж чуеш ли ... няма връщане назад .... просто си в играта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 239
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не пускам нова тема ще питам тук - само за инфо направих това с двете захранвания - едно за дъното и едно за хардовете - за сега работи нормално - двете платки са с обща маса само това ги свързва.Та на въпроса - какво представлява т.нар редъндънт захранване - две захранвания в паралел и ако едното отпадне другото поема функциите - как се прави - може ли да се свържат в паралел две стандартни АТХ , ако не какво представлява в същност схемата на такова захранване? Благодаря предварително на отзовалите се!
П.П не мирише ВСЕ още на бакелит Smile
_________________
eng. M.Gelkov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Конкретна схема в момента не мога да ти дам. Но ще ти кажа как го правят. Второто захранване се пуска едновременно с първото, и работи на празен ход докато другото се повреди. Изходните вериги и на двете минават през бързи и мощни MOSFET транзистори и диоди. Напреженията на първото се следят с компаратори и ако някое излезе извън допустимите норми, то мосфетите на него се запушват и се отпушват мосфетите на резервното. Разликата между отпушването на едните и запушването на другите е много малка, така че компютъра даже и не разбира какво е станало Very Happy
Забравих да ти кажа ,че компютър с UPS и такава система е безотказен. Всички банкови трезорни сървъри използват тези технологии. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

добави и дизелов генератор преди ЮПС-а ако ще е за такава система Laughing
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да използва и алтрнативен генератор с горивна клетка зареждана през деня от слънцето Idea Машината на Ото Дизел е добра, но е доста шумна и използва земно масло което се привършва Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:21    Заглавие: Отговорете с цитат

И пуши като нафтова печка Laughing
А 12те волта стабилизирани ли са аджеба, или стабилизацията е само по петте ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 18:34    Заглавие: Отговорете с цитат

В повечето съвременни АТХ захранвания се следят и стабилизират предимно +12 и +5 V. Всички останали напрежения се следят само за наличието им. Тоест +12 и +5 са стабилизирани , а останалите се стабилизират именно на тяхна основа. Имам готова обширна статия на достъпен език "Компютърните захранвания - описание, ремонт и подобрения" (15 страници, със схеми и снимки) която ще имат възможност да я прочетат всички през април, къде ли? Ще видите сами - изненада Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 239
Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2006 19:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се предварително Embarassed но имам един въпрос който не е свързан пряко с темата. Ако компа не се включва по нормалния начин а захранването е наред какво ще стане ако го запусна принудително < късо м/у зелен и черен> Ако трябва да отворя нова тема по този въпрос кажете Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals