Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Управление на ел. брава с GSM
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
HMM
Гост





МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 8:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Гостите на блока не занят за номера който отключва бравата.Той е запомнен само в ГСМ-те на собствениците на блока и когато желаят да допуснат някой те го набитат,Този вариант е десетократно по евтин от
класическия защото се използва само 1 стар GSM,1 ел.брава,1 зарядно +хардуера - цената би трябвало да е по-малка от 100лв
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 10:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята е много интересна,и мисля лесно приложима.Бравата няма да приема разговора,а само позвънявания незнам някой оператор да таксува.Разбира се трябва да може вратата да се отваря с класически механичен ключ:)

Последната промяна е направена от Stoy40 на Вто Мар 21, 2006 10:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Миленски
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Мар 2006
Мнения: 6
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм правил такова устройство, само че неговата функция е да ресетва суичове, но и за брава принципа е същия. Най-лесно става като намериш GSM, на който на един от изходите на буксата отдолу илиза сигнал при позвъняване. Салгаш само един N или P транзистор в зависимост от това какво пуска GSM-a, едно реле и си готов. Ако искаш нещо по сигурно - слагаш един PIC да речем, който следи номера, от който се получава повикването. GSM-ите имат достатачно голям набор от АТ команди, с които можеш да си направиш каквото си искаш. Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ot sheki
Гост





МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

схема..http://sheki.zlatograd.com/temp/ell/restGSM.JPG
просто и лесно
Върнете се в началото
Private
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2004
Мнения: 322

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Още една идея:

Ако телефона има възможност за присвояване на къстъм тонове за звънене
на отделните групи, може да реагира според това кой му се обажда.
Разграничаването може да стане с декодер според честотата на тона:

1000Hz - непознати номера или погрешни обаждания - никаква реакция
2000Hz - Група "постоянно живущи във входа" - отваря вратата
3000Hz - Група "гости" - отваря вратата

Всяко семейство по своя преценка дава номерата за постоянно живущи и гости.
_________________
-= All our life, we are beta testers =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбирам на гостите защо трябва да се дава номера след като тази GSM брава се прави за да им се отваря вратата дистанционно точно на тях.Ако някой реши да влезе и да краде тя едва ли ще е пречка.Има полза срещу случайно навъртащи се гастрольори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Private
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2004
Мнения: 322

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Не разбирам на гостите защо трябва да се дава номера след като тази
GSM брава се прави за да им се отваря вратата дистанционно точно на тях.
За удобство.
Вместо госта да се обажда на домакина, който да отваря вратата
(1 излишен разговор), ще може да си я отвори сам.
Групата "Гости" я добавих за прегледност, иначе може да е част от "Постоянно живущи".
При квота от 10 номера за семейство, всеки ще може да прецени
кого да включи в списъка. Останалите ще влизат по другите начини.
_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Последната промяна е направена от Private на Вто Мар 21, 2006 17:03; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pavelari
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Яну 2006
Мнения: 102

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм правил реле за рестартиране на компютри с gsm и използвах подсветката - тя е на около 2V и така отпушвам транзистор, който управлява реле на 5V /захранено от батерията на гсм-а/. Стои постоянно на зарядно и няма проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hmm
Гост





МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 18:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Варианта с подсветката на GSM-а ми се струва най-достъпен.
Незнам колко са бързите клавиши в GSM и дали са повече 10 Ще е необходим дешифратор който при натиснат звънец да зарежда конкретния бърз бутон (ако има такъв или номер на живущ) в GSM-a и да стартира избиране .
Имате ли някакви идеи в тази насока?
Върнете се в началото
Гост






МнениеПуснато на: Сря Мар 22, 2006 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички идеи са доста груби за телефона --> необходимо е отварянето му.
Значи аз разгледах алармата на млад конструктор --> http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/product_details_thumb.php?product_id=1886
и виждам че с малко доработка може да се използва за управление на брава
Недостатъка е че може да работи максимално с 6 телефонни номера които могат да са с произволна дължина (значи стационарен телефон/GSM и т. н.)

Ако това не ви устройва можете да питате МК да ви изработят устройство което да работи с повече от 6 номера.

Това е умното решение без отваряне на телефон и т. н.

Открих и друга страничка където има разни GSM устройства www.epd.hit.bg
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals