 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
МУ6КО Гост
|
Пуснато на: Съб Мар 25, 2006 11:07 Заглавие: |
|
|
| Много почна да се разводнява темата нещо... ама аиде и аз да си кажа мнението тоя пат по вапроса на човека - не виждам никакав проблем да се варжат паралел две АТХ и да им се следят PG-тата - ако едното PG излезе от норма въпросното захранване автоматично се изключва и продалжава да работи второто - в момента на изключване най - вероятно ще има рязко повишение на консумацията така че сложи допълнителни кондензатори за стабилизиране.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 25, 2006 15:31 Заглавие: |
|
|
А правил ли си такова нещо и наблюдавал ли си как се държат двата контролера при тая ситуация?!?!?
Наистина се използва подобна "паралелна" схема за увеличаване на мощността, нарича се N-фазна (2,3,4...), защото отделните вериги работят дефазирано една спрямо друга, и СЕ СЛЕДЯТ ОТ ЕДИН КОНТРОЛЕР
П.С. Това нещо, за което говориш ти е възможно единствено през диоди за да не си влияят ОВ на двете захранвания и резистори за изравняване на токовете. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 27, 2006 18:45 Заглавие: |
|
|
OK явно така както го мислех няма да стане, не е точно по темата ама проблемът е един и същ и затова ще питам тук за да не се множат темите. Възможно ли е следното. РС-то да се храни от акумулаторни батерии, които да се зареждат от АТХ по този начин батериите ще са един вид буфер, абе нещо като UPS да стане. Много голямо като размер ли ще стане ако е възможно и като пари има ли някой идея колко би излезнало подобно удоволствие? _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Пон Мар 27, 2006 19:14 Заглавие: Hehe |
|
|
| gelkov написа: | | OK явно така както го мислех няма да стане, не е точно по темата ама проблемът е един и същ и затова ще питам тук за да не се множат темите. Възможно ли е следното. РС-то да се храни от акумулаторни батерии, които да се зареждат от АТХ по този начин батериите ще са един вид буфер, абе нещо като UPS да стане. Много голямо като размер ли ще стане ако е възможно и като пари има ли някой идея колко би излезнало подобно удоволствие? |
Какви акумулатори , как си го предстявяш , като имаш 3,3V-10A, 5V-20A, 12V - 10A , минусовите 5 и 12 са по 1А , как ще ги получиш от 12V акумулатор
Единствено би могло да стане ако се свали от 220 с мощно захранване 14V поне 20A, слагашш успоредно един акумулатор и след това инвертор от 14 на 220V ,и така ще е 100% защитено ,e ще имаш поне 30% загуби ама нали е за идеята
Така работят скъпите UPS но са на 48V или повече за да са по малки токовете при преобразуване и със сигурност имат и PFC за да се намалят и загубите
Нашия в кабеларката е с 260V акумулатор и е 6КW и изхода му не знам от какъв зор е синусоида но пък държи 40 мин при 4 кW консумация
Както и да се мени входа по напрежение и честота, изхода му е строго фиксиран 50Hz 220V
Има си и LAN вход със WEB интерфейс за настройки и лог с информация за събитията на входа му, и показва графики от лога с входно, изходното напрежение, и на акумулатора даже, управлява и дизелов агрегат ако няма ток , абе не ми се мисли какви пари струва , е това е само за професионални цели
Но ако си мераклия не е толкова трудно да си зглобиш по идеята дето ти подхвърлям ,захранване 14V-20 A дори с PFC и както ти го описах наи горе с един инвертор взимаш траф от старо захранване, качваш от 14 на 220 , дори може да си купиш инвертора 100-на лева струва и пак ще ти излезе с 2 нули по малко от нашия  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Мар 28, 2006 20:31 Заглавие: |
|
|
я да вкарам и аз една идея без да споря за КПД и прочие
3,3 волта ще станат от 3 клетки по 1,2 волта и един подходящ диод последователно.
5-то в момента ги мисля, но да кажем 5 х 1,2 със два диода
12-то е ясно
отрицателните от още един акумулатор със стабилизатор /7905 да кажем/.
Това е опростен пример за евтино решение. Някой може да вкара импулсна стабилизация и т.н..... _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|