Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Две АТХ захранвания
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
МУ6КО
Гост





МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2006 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Много почна да се разводнява темата нещо... ама аиде и аз да си кажа мнението тоя пат по вапроса на човека - не виждам никакав проблем да се варжат паралел две АТХ и да им се следят PG-тата - ако едното PG излезе от норма въпросното захранване автоматично се изключва и продалжава да работи второто - в момента на изключване най - вероятно ще има рязко повишение на консумацията така че сложи допълнителни кондензатори за стабилизиране.Успех!
Върнете се в началото
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2006 15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

А правил ли си такова нещо и наблюдавал ли си как се държат двата контролера при тая ситуация?!?!?

Наистина се използва подобна "паралелна" схема за увеличаване на мощността, нарича се N-фазна (2,3,4...), защото отделните вериги работят дефазирано една спрямо друга, и СЕ СЛЕДЯТ ОТ ЕДИН КОНТРОЛЕР Exclamation

П.С. Това нещо, за което говориш ти е възможно единствено през диоди за да не си влияят ОВ на двете захранвания и резистори за изравняване на токовете.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004
Мнения: 239
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2006 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

OK явно така както го мислех няма да стане, не е точно по темата ама проблемът е един и същ и затова ще питам тук за да не се множат темите. Възможно ли е следното. РС-то да се храни от акумулаторни батерии, които да се зареждат от АТХ по този начин батериите ще са един вид буфер, абе нещо като UPS да стане. Много голямо като размер ли ще стане ако е възможно и като пари има ли някой идея колко би излезнало подобно удоволствие?
_________________
eng. M.Gelkov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Пон Мар 27, 2006 19:14    Заглавие: Hehe Отговорете с цитат

gelkov написа:
OK явно така както го мислех няма да стане, не е точно по темата ама проблемът е един и същ и затова ще питам тук за да не се множат темите. Възможно ли е следното. РС-то да се храни от акумулаторни батерии, които да се зареждат от АТХ по този начин батериите ще са един вид буфер, абе нещо като UPS да стане. Много голямо като размер ли ще стане ако е възможно и като пари има ли някой идея колко би излезнало подобно удоволствие?

Какви акумулатори , как си го предстявяш , като имаш 3,3V-10A, 5V-20A, 12V - 10A , минусовите 5 и 12 са по 1А , как ще ги получиш от 12V акумулатор Question
Единствено би могло да стане ако се свали от 220 с мощно захранване 14V поне 20A, слагашш успоредно един акумулатор и след това инвертор от 14 на 220V ,и така ще е 100% защитено ,e ще имаш поне 30% загуби ама нали е за идеята Very Happy
Така работят скъпите UPS но са на 48V или повече за да са по малки токовете при преобразуване и със сигурност имат и PFC за да се намалят и загубите Wink
Нашия в кабеларката е с 260V акумулатор и е 6КW и изхода му не знам от какъв зор е синусоида но пък държи 40 мин при 4 кW консумация Confused Rolling Eyes
Както и да се мени входа по напрежение и честота, изхода му е строго фиксиран 50Hz 220V
Има си и LAN вход със WEB интерфейс за настройки и лог с информация за събитията на входа му, и показва графики от лога с входно, изходното напрежение, и на акумулатора даже, управлява и дизелов агрегат ако няма ток , абе не ми се мисли какви пари струва , е това е само за професионални цели Rolling Eyes
Но ако си мераклия не е толкова трудно да си зглобиш по идеята дето ти подхвърлям ,захранване 14V-20 A дори с PFC и както ти го описах наи горе с един инвертор взимаш траф от старо захранване, качваш от 14 на 220 , дори може да си купиш инвертора 100-на лева струва и пак ще ти излезе с 2 нули по малко от нашия Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Мар 28, 2006 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

я да вкарам и аз една идея без да споря за КПД и прочие
3,3 волта ще станат от 3 клетки по 1,2 волта и един подходящ диод последователно.
5-то в момента ги мисля, но да кажем 5 х 1,2 със два диода Rolling Eyes
12-то е ясно Smile
отрицателните от още един акумулатор със стабилизатор /7905 да кажем/.
Това е опростен пример за евтино решение. Някой може да вкара импулсна стабилизация и т.н.....
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals