| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Красимир Гост
|
Пуснато на: Пет Мар 31, 2006 21:48 Заглавие: :) |
|
|
Здравейте.. доста отговори са се насъбрали... просто нямах време да погледна през денят та идеята ми беше.. да направя DC-AC преобразувател защото става по-функционален.. мога да си го ползвам за всичко а не за нещо специфично.. но идеята беше да бутна в колата едно двд мощността на което е 20W но мислех да ползвам монитор от PC имам един 15" като за начало и може би е около 60-70W, но идеята е такава че така и така ще го правя.. поне да имам резерв от мощност.. като цяло на мен в схемата не ми харесва "управлението" на 3055 и мисля да го променя.. имам необходимата грамотност.. но проблема е че ако ги сменя с по-мощни трябва и диодите и трансоформатора да "променя" а нямам точна идея как да стане.. тоест имам идеи.. формули ала бала.. правил съм го.. но добре е човек, който се занимава с такива неща да каже основно.. та пак на идеята.. може ли да се направи.. някаква модификация на тази схема .. като да речем няма да има голямо поскъпване.. общо взето приемам всякакви идеи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
KokoBOko Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 7:54 Заглавие: Re: :) |
|
|
| Красимир написа: | Здравейте.. доста отговори са се насъбрали... просто нямах време да погледна през денят та идеята ми беше.. да направя DC-AC преобразувател защото става по-функционален.. мога да си го ползвам за всичко а не за нещо специфично.. но идеята беше да бутна в колата едно двд мощността на което е 20W но мислех да ползвам монитор от PC имам един 15" като за начало и може би е около 60-70W, но идеята е такава че така и така ще го правя.. поне да имам резерв от мощност.. като цяло на мен в схемата не ми харесва "управлението" на 3055 и мисля да го променя.. имам необходимата грамотност.. но проблема е че ако ги сменя с по-мощни трябва и диодите и трансоформатора да "променя" а нямам точна идея как да стане.. тоест имам идеи.. формули ала бала.. правил съм го.. но добре е човек, който се занимава с такива неща да каже основно.. та пак на идеята.. може ли да се направи.. някаква модификация на тази схема .. като да речем няма да има голямо поскъпване.. общо взето приемам всякакви идеи  |
Мого ли скъпо ти се вижда да отидеш до Конрад и да си купиш едно готово импулно преобразувателче , струва 100-тина лева и ще ти върши работа точно за твоите цели . Може и с UPS така за тия пари ще си вземеш много функциунален уред , гледаи да е с един акумулатор 12V , извеждат се изводи от 12те волта и така да може да го ползваш с захранване от акумулатора на колата
Аз си мисля че може да похарчиш и повече и главоболията ще са повече докато излезе нещо.
А и няма да тежи толкова колкото това за което си мислиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
:) Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 9:13 Заглавие: |
|
|
Car Inverter HW 600 DC12V/AC220V/600W $71.00 ~ 120лв. ама ако мислех да го купувам нямаше да мисля как да го майсторя все пак за 70лв. ще купя DVD-то и за другите 50-60лв съвсем прилични говорители... така че ще се изгуби ефекта.. пък и идеята е по-скоро как да кажа "How to made Inverter at home" все пак благодаря за идеята..  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krassimir Нов потребител

Регистриран на: 01 Апр 2006 Мнения: 18
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 10:09 Заглавие: |
|
|
Така регистрирах се че да е по-лесно... но като четох тук таме... стигам до един въпрос... синусуидално ли ще е изходното напрежение? защото вероятно такова ще ми трябва... или греша ? попринцип съм в съвсем друга насока ... радио техниката и тези преобразуватели са ми малко проблемни.. но имам идея кое и как  _________________ Това което не става с интелект става с много интелект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 10:47 Заглавие: |
|
|
| Няма да е никак синусоидално, та за това е по-добре ако DVDто е с импулсно захранване. Можеш ли да го отвориш да го видиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 12:01 Заглавие: |
|
|
И аз се присъединявам към идеята за UPS-а. Намират се за около 100-120лв. Няма да дойде много по-скъпо, а със сигурност ще работи и ще си спестиш много главоболия, спрямо това сам да си правиш инвертор. Всички 600VA (с които аз съм се сблъсквал) са с една 12В / 5-7Ah батерия така че идеално се връзват на акумулатора. А пък и като ти омръзне идеята за ДВД в колата винаги след това можеш да си го включиш на ПС-то вкъщи .... Сега ми хрумва, че и батерията, която ще получиш с ЮПС-а можеш да си я сложиш като бекъп на алармата  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 13:31 Заглавие: |
|
|
| tropper написа: | И аз се присъединявам към идеята за UPS-а. Намират се за около 100-120лв. Няма да дойде много по-скъпо, а със сигурност ще работи и ще си спестиш много главоболия, спрямо това сам да си правиш инвертор. Всички 600VA (с които аз съм се сблъсквал) са с една 12В / 5-7Ah батерия така че идеално се връзват на акумулатора. А пък и като ти омръзне идеята за ДВД в колата винаги след това можеш да си го включиш на ПС-то вкъщи .... Сега ми хрумва, че и батерията, която ще получиш с ЮПС-а можеш да си я сложиш като бекъп на алармата  |
Ех хора не разбрахте ли че аз или ще го направя както съм го решил или просто няма да го правя из нас се мотат разни транзистори мощни и ще свършат чудна работа но просто аз пари за UPS няма да дам:) прсото идеята на мен ми е друга... та да видим.. като го гледам тоя мултивибратор дето ми генерира 50Hz от тази схема.. няма ли да отпушва транзисторите за целият период а не само при амплитудата ??? ако е така ще имам синусуидално напрежение или греша? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 13:53 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | като го гледам тоя мултивибратор дето ми генерира 50Hz от тази схема.. няма ли да отпушва транзисторите за целият период а не само при амплитудата ??? ако е така ще имам синусуидално напрежение или греша? |
И защо очакваш, че като "разклащаш" крайните транзистори с правоъгълни импулси (при това практически в ключов режим на работа) след тях ще получиш синус?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 14:00 Заглавие: |
|
|
| Трансформатора има своиство да предава на изходната намотка това ,което си пуснал на входната /първичната/ като форма и това е вярно докато не започне да се насища магнитопровода.Така ако на първичната подаваш правоъгълни импулси с честота 50 херца то и на изхода ще имаш правоъгълни импулси малко деформирани от характеристиките на трафа.Ако искаш истинска синусоида трябва да ползваш генератор на синосоида а не генератор на правоъгълни импулси.Другите просто се опитват да ти обяснят че повечето уреди ще се справят и с напрежение с правоъгълна или по-точно трапецовидна форма каквато ще вадиш от първата схема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Красимир Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 01, 2006 15:18 Заглавие: |
|
|
| vladimir_ki4ev написа: | | Трансформатора има своиство да предава на изходната намотка това ,което си пуснал на входната /първичната/ като форма и това е вярно докато не започне да се насища магнитопровода.Така ако на първичната подаваш правоъгълни импулси с честота 50 херца то и на изхода ще имаш правоъгълни импулси малко деформирани от характеристиките на трафа.Ако искаш истинска синусоида трябва да ползваш генератор на синосоида а не генератор на правоъгълни импулси.Другите просто се опитват да ти обяснят че повечето уреди ще се справят и с напрежение с правоъгълна или по-точно трапецовидна форма каквато ще вадиш от първата схема |
ами това за трансформатора ми е напълно ясно и "че повечето уреди ще се справят и с напрежение с правоъгълна или по-точно трапецовидна форма каквато ще вадиш от първата схема" и това.. ами да минем на въпроса тогава ... как да направим генератор на синосоида? ... а примерно хладилник? той няма да работи с трапецовидните импулси си мисля.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|